Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja
View Single Post
Stary 15-03-2011, 09:40   #43
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy dobrze pamiętam ale mkaminski100 ma focusa tdci a tam nie ma samoadaptacji
ja np. do czyszczenia wtryskiwaczy po rozkręceniu używam specjalnej chemii (2 litry/150 zł)
a) nie tylko focusa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b) W kazdym jest samoadaptacja. Gdzies mam wykresy z ASO z adaptacji wtryskow.
c) a czego Ty dokladnie uzywasz do czyszczenia?

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie czyszczenia ? Napisałeś że czyścisz jeśli można to jakich preparatów używasz? I jak sprawdzasz na aucie ? Po każdym czyszczeniu i zamontowaniu trzeba odłączyć aku na ok 1h aby wprowadzić ECU w stan autoadaptacji, następnie trzeba odczekać 15-20 min na wolnych obrotach aby się zadaptowały wtryski. Przynajmniej taką mam wiedzę, ale różnie czytałem np. w notatkach z angielskiego ASO jest aby po wymianie wtrysków auto przejechało ok 5 mil, spokojną jazdą.

Opisz jak możesz twoje podboje czyszczenia wtrysków i skutki. Czy czyściłeś także kolektor ssacy/egr/turbo etc.. ?

Chętnie wymienię się spostrzeżeniami i wnioskami.
Jezeli wtryski sa w aucie to Liqui Moly do diesli bezposrednio podlaczane pod pompe i powrot. Mlotowanie sie konczy, mniejsze baki rano, mniejsze dymienie i lagodniejsza praca.
Jak sa wyjete to benzyna ekstrakcyjna, ropa, benzyna...cokolwiek. No i myjka ultradzwiekowa choc to akurat malo pomaga. Do tego waciki do rozpylaczy i szmatki do reszty. Drewniana wykalaczka ladnie pasuje do czyszczenia otworu na grzybek zaworka.
Do tego strzykawka sprawdzam czy drozne sa wszystkie otwory na rozpylaczu a potem pod dosc mocno powiekszajacym szklem sprawdzam stan zaworka i koncowki.
Za samoadaptacja to jest tak, ze auto powinno odpalic jezeli wtryski sa w zakresie ustawien dla auta. Potem bedzie sobie ECU juz ustawial wszystko sam. Po odpieciu akumulatora pamiec adaptacji sie kasuje i auto odpala z czystymi wartosciami. Zakladalem np nowe wtryski bez wpisywania kodow i odpalil pieknie.
Jak wtryski sa juz zuzyte i wlozysz inne to bedzie maniana, bo ECU bedzie dalej pracowal z adaptacja do starych.
Czyscilem EGR w Mondeo i Focusach, czyscilem turbo w Focusie (z kierownicami i bez - chocby zeby wyczyscic uszczelnienia). Kolektory tak samo.
Ja akurat nie mialem problemu z kierownicami i w turbo czyszczenie nic wiecej nie poprawia (czyszczenie uszczelnien jest tylko dla jego dluzszego zycia i robie je tylko jak turbo mam wyjete).
Poprawia za to wyczyszczenie kolektora dolotowego i wtryskow preparatem ktory podalem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem