Temat: [Mondeo 2000-2007] Źle zamontowane sprężyny ?
View Single Post
Stary 12-12-2013, 00:24   #1
prompt
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Źle zamontowane sprężyny ?

To mój pierwszy post na forum, dlatego przede wszystkim witam wszystkich "fordziarzy".
Niedawno kupiłem Mondeo z 2002 roku (benzyna, 145 KM, kombi) i traf chciał że pękła sprężyna w zawieszeniu z przodu z prawej. Po wymianie sprężyn w serwisie samochód ściąga w lewo. Do serwisu zadzwoniłem już po przejechaniu kilkuset metrów, ale dowiedziałem się, że coś tam musi się "ułożyć". Problem w tym, że na mechanice samochodowej znam się raczej niewiele, a muszę się teraz przygotować na batalię z serwisem. Przejechałem ok. 200 km i jakoś się nie "układa", zauważyłem tylko, że przy przyspieszaniu ściąganie wyraźnie się zmniejsza. Przeczytałem masę postów o sprężynach na forum i podobno nie da się sprawdzić zamontowania sprężyn bez ich demontażu.
Zauważyłem jedną rzecz i mam w związku z tym pytanie. Z podstawy, o którą opiera się sprężyna, wystaje mały kołek. Przy lewym kole koniec zwoju sprężyny opiera się o ten kołek, przy prawym jest przesunięty o kilka centymetrów. Czy to ma jakieś znaczenie ?
Dodam jeszcze, że przed pęknięciem sprężyny samochód nie miał żadnych problemów z toczeniem, diagnostyka zawieszenia OK, bez luzów w układzie kierowniczym, nowe opony.

Pozdrawiam
prompt jest offline   Odpowiedź z Cytatem