View Single Post
Stary 06-03-2014, 11:49   #52
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.

To była (wstyd się przyznaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) skoda felicia. Najpierw skrzynka zaczęła wyć na 4 i 5 biegu, później piątka zaczęła wyskakiwać, w krótkim czasie doszło do tego, że nie pomagało nawet przytrzymywanie lewarka ręką, i tak wybijała bieg. Zacząłem się powoli przyzwyczajać do myśli, że trzeba ją będzie pożegnać ozięble, ale przypomniałem sobie, że została mi dawka ceramizera do skrzyń z kompletu, który zakupiłem dużo wcześniej do silnika. Pomyślałem; co mam do stracenia, spróbuję. Zalałem, przejechałem z 50 km. po czym odstawiłem auto. Na następny dzień, z każdym kilometrem było już tylko lepiej.
Piątka wyskoczyła mi jeszcze kilka razy, ale coraz rzadziej. W drodze powrotnej już ani raz. Wprawdzie skrzynia jeszcze pojękiwała przez kilkadziesiąt kilometrów, ale i to się uspokoiło w krótkim czasie.
Po tym zabiegu zrobiłem jeszcze kilkanaście tys. km. zapominając o problemie.
Auta już nie mam, ale znajomy, który nim jeździ, twierdzi, że nie ma z nim żadnych problemów, poza korozją tylnej klapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może to dla niektórych brzmi niewiarygodnie, ale ja nie mam powodów do ściemniania. Sam byłem w lekkim szoku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wojtekjanus też gdzieś opisywał podobną sytuację z automatyczną skrzynią.
Tylko jedna UWAGA ceramizer do skrzyń manualnych absolutnie nie nadaje się do automatycznych.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem