View Single Post
Stary 09-05-2019, 12:19   #4
sonic100
ford::amateur
 
Imię: SnC
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI cięzko odpala po dłuższym postoju, jak zimny.

dlatego pisałem ze sprawdzałem forum i szukałem odpowiedzi i co mogłem to zrobiłem na dzien dzisiejszy o czym wspomniałem i wypunktowałem jakie kroki powziąłem by wyeliminować te złe odpalanie.
błedy na kompie musze zczytać na nowo ale jedyne co mi kiedyś pokazywał jak miałem problem z rozrusznikiem (wogole nie chcial zakręcic) to pokazał "za niskie napiecie " poza tym nic .
odpisze jutro co mi tym razem wykrył o ile cokolwiek pokaze

pytanie :
1. czy słaba kompresja czy padająca pompa wyrzuci jakiś kod ??
2. zapowietrzenie nie powoduje na poczatku słabej własnie kompresji z czego z kodu błędu i tak wyjdzie ze to kompresja ?

dodam ze po sterowniku widac ze był wymieniany (kable lutowane) , nastukane ma ok 250 tys (o ile nie cofane o tyle samo)
silnik po uruchomieniu chodzi normalnie , ma moc , nie odcina go przy szybszej jezdzie , ogólnie problem tkwi w samym rozruchu.

Czy na metalowych rurkach idących z pompy do wtrysków moze sie zapowietrzać ??
tzn chce zrobic taki test:
poluzowac przy wtryskach lekko nakrętki od rurek i zacząć kręcić czy bedzie lać ropą czy nie jak nie bedzie tylko po chwili tzn ze powietrze łapie , jak bedzie lało to pozostaje kompresja i pompa.
dodam ze odpinając wąż od powrotu do baku jak ruszę pompką reczną to od razu leci paliwko... tak jakby zapowietrzony nie był , ale nie wiem czy wtedy nie pomija wtrysków i czy nie leci paliwo z pompy pomijajac wtryskiwacze.
sonic100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem