View Single Post
Stary 14-10-2019, 21:44   #1
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cześć wszystkim,
opiszę moje przygody z hamulcami w edku,
jako że na autostradach cisnę ile fabryka dała, wiedziałem że coś mam z hamplami nie halo, mocniejsze naciśnięcie pedału przy 160-180 powodowało natychmiastowe wibracje, na szczęście nigdy nie musiałem się awaryjnie zatrzymać z takiej prędkości, ale o tym później.
Od znajomego pożyczyłem czujnik zegarowy i zabrałem się za pomiary, nadmienię że auto ma 45 kkm tarcze bez rantu wyglądają jak nowe, klocki też ok, od strony kierowcy pomiar wykazał, a w zasadzie parę pomiarów wykonanych dla pewności ponad 9 setek bicia, to zdecydowanie za dużo, oczywiście tarcza dokręcona wszystkimi śrubami jedną siłą, rozkręciłem zacisk i jarzmo, z problemami zdjąłem tarczę, oczom ukazała się wszędobylska rdza, deczko się zdziwiłem, wyczyściłem wszystko piknie, po założeniu tarczy bicie w normie niecałe 2 setki, z tą stroną coś musiało być nie tak i to chyba fabryka coś sknociła, albo ktoś jeździł z niedokręconym kołem, powtórzona sytuacja od strony pasażera, tu było czysto, 1 setka bicia może nawet deko mniej, wyczyściłem zaciski, klocki, poskładałem wszystko z wielką pieczołowitością i w drogę, sprawdzić czy moja robota coś dała.

Hamowanie a w zasadzie zwolnienie ze 160 minimalne wibracje, o wiele lepiej niż było, przedtem bałem się nacisnąć powtórnie pedał w obawie że coś się rozleci, kolejne 2-3 hamowania, stwierdziłem spoko jest ok, lepiej nie będzie.
Przejechałem spory dystans, tarcze ostygły, myślę sobie zobaczymy jak awaryjnie się zatrzyma, rozpęd do 180 i sandał, auto stanęło dęba zwolniło do 80 może 70 i O ZGROZO HAMULEC ZNIKNĄŁ !!
kto przegrzał kiedyś hample ten wie jak to wygląda, pedał wpada auto praktycznie nie zwalnia, włosy mi chyba dęba stanęły, na szczęście nikogo na drodze nie było.
Stwierdzam że ten samochód ma niedopracowany układ hamulcowy.

Piszę ten post ku przestrodze dla innych, co by wiedzieli co mają pod nogą.
Myślę że nawiercane tarcze powinny załatwić sprawę, ale to chyba fabryka powinna je od razu montować, czyżby nie testowali zatrzymania z takich prędkości ?
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 14-10-2019 o 21:48
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem