Temat: [Focus 1998-2004] Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
View Single Post
Stary 19-08-2011, 22:40   #11
PINTO_pol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: FOCUS KOMBI , mk I
Silnik: 1.8 TDDI 90CV
Rocznik: 2001-12
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz tak
-wcisnij sprzego -niech ktos wcisnie
-odkrec odpowietrznik wtedy i sprawdz czy plyn leci-powinien leciec bo sloneczko powinno cofac lozysko /wysprzeglik.
Leci, napisałem to u góry (..fontanna...)

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ze plyn leci jak wciskasz sprzeglo to nic jeszcze nie oznacza.
Pedal ci opada a nie powinien.
nigdzie nie napisałem że pedał opada. Jest "normalnie" , tzn. pedał cofa się do pozycji pierwotnej (prócz pompki, przy pedale jest również sprężynka)


Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli mialbym takie dane jak srednica tloczka pompy + odleglosc od srodka osi pedalu sprzegla do tloczka + odleglosc do konca pedalu to moglbym podac jakie cisnienie ma miec pompka.Ale na oko mysle ze do 6 barow moglo by byc ok-powinno wysprzeglic wysprzeglik.


Pytanie czy nie ubywa ci plynu hamulcowego? nie kapie spod sprzegla?
Nie, nie ubywało.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moze kapie z spod pedalu sprzegla?
Posprawdzaj czy masz wyciek gdzies.
Nie, nie kapie. Mam doświadczenie przy uszkodzonej pompki sprzęgła (jedna ciekła,czyli cały dywanik był w płynie. Druga zaś fabrycznie nowa nie dawała ciśnienia, nie ciekła, ale chybą membrana była walnięta). Trzecia pompka (ta co teraz jest) ma jakiś rok z kawałkiem i wszystko grało.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bo jednak u ciebie jeszcze moze byc pompka sprzegla...nie ma 100% pewnosci jeszcze ze to wysprzeglik. To co piszesz nie jednoznacznie wskazuje na przyczyne usterki.

Mam jeszcze pytanie.. piszesz ze pedal sam opada a jak wcisniesz sprzeglo i puscisz to pedal powroci do gory?
No, nie pisałem że opada. Może pomyliłeś czyją odpowiedź z moją. Tak jak napisałeś: ciężko się już w tym połapać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez PINTO_pol ; 19-08-2011 o 22:47
PINTO_pol jest offline   Odpowiedź z Cytatem