View Single Post
Stary 06-01-2014, 15:43   #16
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Nie ważne czy mi się to podoba, czy też nie to obstawiasz też pierścienie (optymistyczny przypadek).

W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem jeszcze parę rzeczy przy swoim silniku. Wkręciłem elastyczny wąż zamiast świecy. Durgi koniec węża znajdował się tuż przy białem kartce papieru. Odpaliłem samochód na 3 cylindrach. Podnosiłem mu obroty. Niestety żadne plamki oleju nie trafiły na białą kartkę papieru. Test wykonałem dla wszystkich cylindrów. Obstawiam, że być może zobaczy się jakąś plamkę oleju na białej kartce, ale dopiero, gdy silnik naprawdę sporo zjada oleju. Rozebrałem też pokrywę zaworów (uszczelka się pociła). Sprawdziłem stan krzywek wałków rozrządu. Nie znalazłem żadnego śladu zużycia. , kompletnie nic. Krzywki nie były wytarte. Luzy na zaworach książkowe (sprawdziłem).

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy zalanie do pełna cylindrów (olej spuszczony) na całą noc naftą (świeca wkręcona) jest testem na pierścienie zgarniające? Czy to ogólny test stanu uszczelnienia tłoków?

W sklepie motoryzacyjnym wyceniają już mi cenę części (uszczelki - głowica, miska olejowa, pokrywa zaworów pierścienie, gumki, panewki). Zobaczę ile taka impreza mnie będzie kosztować. Ktoś ma pomysł co jeszcze powinienem wymienić przy rozbieraniu silnika? Koledzy zdaje sobie sprawę z tego, że wymieniana pierścieni to jedynie "dekoracja", a nie kompletny remont silnika. Aczkolwiek potrzebuję ten samochód jeszcze na 3 lata, więc chciałbym troszkę w niego zainwestować jeśli oczywiście będzie taka potrzeba. decyzję podejmę po ewentualnym teście z naftą i płukance LM. Po tych zabiegach wleję olej LM 10W40. Zobaczymy, czy uda mi się zejść z zużyciem oleju na poziom 1,5l / 15k km. Takie zjadanie oleju będzie dal mnie zadowalające.

Przy rozbiórce silnika na pewno wykorzystam Wasze rady. Zdobędę narzędzia pomiarowe i sprawdzę tłoki, cylindry. Mój mikrometr ma zakres zaledwie 70mm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie jestem ekspertem od silników, ale kilka rozebranych widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiem, że samo namacalne sprawdzenie rantów na cylindrach to za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czy ktoś słyszał, aby w silniku Duratec gniazda zaworów były wykonane z jakiegoś dziwnego materiały? Coś mi się obiło o uszy, że gniazda zaworów są ceramiczne, więc się zastanawiam, czy można docierać zawory i uszczelniać je.

Ostatnio edytowane przez msk85 ; 06-01-2014 o 15:46
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem