Temat: [C-MAX 2015- ] Dołożenie/aktywacja alarmu
View Single Post
Stary 22-09-2023, 19:56   #12
Marcinmaz2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dołożenie/aktywacja alarmu

Cytat:
Napisał stardoorst Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wróciłem do tego tematu. Udało mi się aktywować alarm obwodowy.

Załącznik 127598

Trzeba wybrać opcję Thatcham Alarm. BCM zgłasza wtedy błąd B1D17 (Battery Backed Sounder), ale działa na klaksonie + światła awaryjne.
W przypadku wyboru opcji Perimeter anti-theft był błąd B10A5 (Alarm Siren) i była cisza-działały tylko światła awaryjne.

Nie ma u mnie w Rear Junction Box bezpiecznika F8 ani przekaźnika R5 dla syreny alarmowej(nie ma nawet dla nich pinów).

Na razie wystarczy mi ten alarm obwodowy. Jak się zrobi cieplej to jeszcze dołożę czujnik ruchu AV6N-15K607, czujnik otwarcia maski i być może syrenę alarmową z podtrzymaniem.

Niestety teraz nie błyskają światła awaryjne jako potwierdzenie przy ryglowaniu zamków i nie działa automatyczne ponowne ryglowanie po kilkudziesięciu sekundach od odryglowania z pilota w przypadku, gdy się nie otworzy drzwi. Gdy na próbę przywróciłem w BCM opcję "No alarm" to te funkcje działają. Czy ma ktoś pomysł co zrobić, aby te funkcje działały z alarmem tak samo jak bez niego?
witaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dołożyłem czujki w podsufitce wtyczkę tez mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pokierujesz jak aktywować to w forscanie ? jakas instrukcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będę wdzięczny.
Marcinmaz2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem