Temat: [Fusion] Piszczenie wentylatora
View Single Post
Stary 28-03-2013, 22:06   #10
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Piszczenie wentylatora

@Xsavage - otwórz schowek uchylany, który jest na desce rozdzielczej pasażera lub najlepiej zdemontuj go (jest przykręcony, patrząc pod schowek, na dwie śrubki typu "krzyżak"). Po lewej stronie schowka w przestrzeni za plastikami deski rozdzielczej na wysokości nawiewów środkowych namierzysz wiatrak.

Dla ułatwienia - włącz zapłon, wiatrak nawiewu np. na 1.bieg i następnie przyciskiem obieg wewnętrzny, to zobaczysz jak otwiera się w stronę przodu pojazdu "żaluzja"/osłona wentylatora (coś jakby półsfera z tworzywa sztucznego). Teraz wyłącz zapłon przy włączonym obiegu wewnętrznym. Należy nasmarowac łożyska ślizgowe wentylatora (są widoczne), bo to one tak piszczą. Potrzebny będzie olej w sprayu z cienką długą rureczką (był niedawno do kupienia w markecie pewnej niemieckiej sieci L.) - taki jest najlepszy oraz latarka. Polecam olej silikonowy w sprayu z aplikatorem w postaci długiej cienkiej rureczki lub powszechnie znany WD-40. Ja tak nasmarowałem łożyska, bo wentylator też mi piszczał - i w końcu piszczenie ustało. Teraz wiatraczek nawiewu obraca się cichutko na każdym biegu.

Robota na leżąco - polecam zalożyc ciuchy robocze + jakiś kawałek zbędnego kocyka lub mata do leżenia też na pewno się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 29-03-2013 o 17:56 Powód: niedokładny opis/manual
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem