Temat: [Mondeo 2000-2007] drgania kierownicy ... nietypowe
View Single Post
Stary 17-04-2009, 09:13   #1
archie77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie drgania kierownicy ... nietypowe

Witam,
od jakiegos czasu walcze z drganiami kierownicy w mk3 kombi, przegladnalem juz formu (polskie i ang) i sprawdzone zostaly wydaje mi sie wszystkie sugestie, dokonane przerozne wymiany (nawet nie wspomne o kosztach). kola, opony wywazanie, dowazanie, drazki stabilizatora sprawdzone polosie, wymienione poduszki pod silnikiem, sprawdzona przekladnia, koncowki drazkow, wahacze, tuleje, sworznie, nowe amortyzatory sachs wraz z lozyskami mcpersona, wszystko co mialo choc minimalny luz zostalo wymienione i jak mowi mechanik pod spodem "beton", zadnych luzow ... (i to nie jeden bo juz bylem w 3 roznych warsztatach i to samo ...)

a drgania jak byly tak sa, niezaleznie czy jade powoli czy szybko, na nierownosciach troche bardzie odczowalne, cos jak lekkie szarpanie kierownicy (ale to moze przez opony 205).

zauwazylem ostatnio podczas wymiany opon pewien dziwny objaw, po wymianie opon i dokreceniu ich w zakladzie drgania jakby wieksze, pozniej jak wezme klucz i jeszcze dokrece (konkretna dzwignia, ze o malo klucza nie wygnie) drgania jakby mniejsze, przez co moje podejrzenia padaja na ktorys element najblizej mocowania kola (piasta, lozysko, szpilki przykrecania kola ... hgw...) juz mi powoli rece opadaja... co o tym sadzicie,

z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Artur
__________________
Pozdrawiam
Artur
_____________________
Mondeo MK3 2005 2.0 TDCI 130 KM Kombi
śląsk, Katowice
archie77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem