Temat: [Focus 2018- ] Szarpie przy puszczaniu gazu
View Single Post
Stary 21-03-2024, 07:34   #3
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Szarpie przy puszczaniu gazu

Wygląda na to, że jednak jednostkowy przypadek, skoro nikt nie odpowiada. Były narzekania na pracę 8 biegowego AT, ty masz 7 biegowe DCT. Sam jeżdżę od końca lipca 2023 focusem z takim samym napędem jak u ciebie i ta skrzynia u mnie pracuje płynnie. Jedyny raz kiedy szarpnęła to gdy rozpędziłem się dość dynamicznie do 140, odpuściłem gaz, a następnie dokładnie w tym momencie gdy skrzynia wrzuciła wyższy bieg depnąłem w podłogę. Wtedy automat wykonał głęboką redukcję i szarpnął. To jedyny przypadek w ciągu już ponad 30 tysięcy kilometrów.
Tak się zastanawiam, czy poszarpywanie o którym piszesz nie jest generowane przez układ miękkiej hybrydy. Jeżeli jedziesz pod górę z wciśniętym gazem to silnik elektryczny pracuje wspierając benzynę. Odpuszczasz lekko gaz i silnik elektryczny przestaje pomagać. Jeśli odpuścisz gaz mocniej auto przechodzi w tryb odzyskiwania energii, czyli silnik elektryczny zamiast pomagać zaczyna obciążać (hamować) samochód. Zwróć uwagę czy sposób w jaki odejmujesz gaz (szybciej lub wolniej, całkowicie odpuszczasz czy tylko trochę) ma wpływ na to szarpanie. Możesz sobie ustawić na desce rozdzielczej wyświetlanie wskaźnika pracy układu hybrydowego i może też coś to powie. Zobaczysz czy wskaźnik hybrydowy nie przeskakuje w momencie poszarpywania pomiędzy trybem wspomagania i trybem odzysku energii. Czy to poszarpywanie zależy w jakiś sposób od tego jaki masz włączony tryb jazdy?

Ostatnio edytowane przez robert_71 ; 21-03-2024 o 07:44
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem