View Single Post
Stary 06-02-2022, 17:23   #9
adamos247
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2022
Skąd: NL
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Witam serdecznie! Mam świeżo zakupionego Forda z 2013r, 1.6 tdci, na wyposażeniu posiada dużo dodatków natomiast jest z tym problem..

Auto po odpaleniu i uruchomieniu świateł automatycznie włącza wycieraczkę z tyłu. Lampa przednia lewa (kierowcy) w tym czasie zaczyna przygasać i delikatnie świecić się kierunkowskaz raz mocniej raz słabiej, cała lampa ogólnie zachowuje się jakby było w niej zwarcie. A cała magia zaczyna się gdy próbuję włączyć wycieraczki przednie, które nie chodzą gdy mam włączone światła, natomiast w lampie pojawia się jeszcze większe zwarcie i nagle wszystkie zarówki sie palą i przygasają jednocześnie. Wyłączę przednie światła i wycieraczki działają, przednie, a tylna "czasami" jestem w stanie sterować, czasem nie. Natomiast przednie wycieraczki mimo tego że pracują, to też potrafią się rozjeżdzać, włącze postojowki, automatycznie = brak wycieraczek, swiatla zwykle i drogowe to samo.

Natomiast co jakiś czas pojawia mi się również komunikat, sprawdź stan płynu hamulcowego, gdy ten jest pełen, sprawdziłem tam kable, ktoś już sprawdzał przede mną. Poprawiłęm kable, które rzeczywiście mogły mieć coś z tym wspolnego, ale to nic nie zmienilo.

błedy auta to

BODY computer :
LIN BUS D - b129A
WIPER MOTOR MODULE - b1131
LEFT LOW BEAM - tego nie spisałem, ale na zdjeciu widze ze jest
IGNITION ON RELAY

Diesel Injection:
intake air temp. p0013
fan control (napisane jest ze zwarcie do masy, odpiąłem wentylator calkowicie nie zmienia to nic) P0691
glow plug control module -P0384
fan control (obwod otwarty) - p0480
ignition on relay - b10e7

dodatkowa ciekawostka, uwaga! Gdy odepnę przednią lewą lampę - wtyczkę od lampy, nie działają wycieraczki!


Co sprawdziłem - skrzynke bezpiecznikow pod maska, rozebrałem wszystko, odpiąłem, sprawdziłem czy nie ma zalania korozji, nie ma!
przeczyściłem 3 masy pod maską, pod obudową filtra powietrza i jeszcze jedną pod akumulatorem!
kabel z sensorem do akumulatora, wyglada na wymieniony(biegun minusowy), jest jak nowy

wyjąłem schowek i za nim sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wtyczki, nie ma mowy o zalaniu bądź korozji, braku styków, tam wszystko wygląda bardzo ładnie, przejrzałem kabel po kabelku, wtyczkę po wtyczce, brak jakichkolwiek zaśniedzeń, również

macie jakiś pomysł? może znacie podobne przypadki, ręce mi opadają!

Moje pytania, czemu po odlaczeniu lampy lewy przod(kierowca) nie działają wycieraczki? spryskiwacze działają zawsze niezaleznie czy wycieraczki działają, czy nie, oczywiscie, wyłączając światła wycieraczki działają, ale potrafią szaleć!

PS
wyposażenie auta jest bogate, również posiada asystenta parkowania etc, ale światła są zwykle, nie ksenony, normalne zarówki,
w wyposazeniu działa wszystko okej, wewnatrz

edity@2
zapomnialem dodac, wiazka w drzwiach na peszlu i bagaznika, sprawdzona, wszedzie kable jak nowe

Ostatnio edytowane przez adamos247 ; 06-02-2022 o 17:40
adamos247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem