Temat: [Focus 1998-2004] Woda po stronie pasażeta i kierowcy
View Single Post
Stary 01-04-2010, 08:13   #7
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Woda po stronie pasażeta i kierowcy

Przerabiałem ten temat .
Sterczące podszybie po stronie pasażera wygląda po prostu brzydko , a rynienka która jest od jego spodniej strony też nie zawsze spełnia swe zadanie ( jest delikatna i czasami pęka przy próbach montażu i demontażu ) .
Skutek - po opadach deszczu leje się woda do środka i do wnętrza dmuchawy . . .
Tragedia .
Z mojego doświadczenia wynika , ze owo podszybie po kilku demontażach wypacza się i przestaje spełniać swe zadanie .
Po za tym sporo osób stosuje siłowe próby demontażu owego podszybia -( teoretycznie należy nacisnąć dość silnie na owe dwa kołki od zewnątrz podszybia i przesunąć podszybie w bok .
W praktyce rzadko się to udaje , ponieważ konstruktorzy Forda zastosowali oprócz owych kołków - jednoczesne przyklejanie podszybia do szyby specjalną , butylową uszczelką .
Więc wszyscy ciągną na siłę , jak się da , kołki ( a dokładnie - zatrzaski owych kołków zgrzane do podszybia )- pękają , podszybie skręca się w trąbkę . . .
Ponowny montaż całości jest w tym przypadku już raczej niemożliwy .
Będzie nieszczelnie .
Ja po męczących próbach kupiłem w końcu nowe podszybie ( jest w komplecie z kolkami i zatrzaskami ) oraz orginalną butylową uszczelkę Forda ( np. w sklepie ABC Focus ) .
I w końcu - po uciążliwym wymyciu szyby z resztek starej uszczelki - przyklejeniu i zatrzaśnięciu podszybia - jest w końcu dobrze .
Jak w nowym aucie .
Nie bez kozery prawe podszybie Forda Focusa I jest jedna z najczęściej sprzedawanych części do Focusa I . . .
Ale nie ma samochodów idealnych - a to akurat słaba strona Focusa I - nie popisali się jego konstruktorzy .

Na marginesie dodam , że w Focusie II - jest nieco łatwiej - do wymiany owego filtra kabinowego należy zdemontować " tylko" pedał gazu i następnie zanurkować pod deskę rozdzielczą . . .

Aha - Mibie - nie musisz uszczelniać podszybia od strony kierowcy , tam tylko zasysane jest powietrze do owego filtra kabinowego .
Chociaż jeżeli nieszczelność będzie tam większa - wydatnie przyspieszy to zatykanie filtra kabinowego liśćmi , kolkami i tp .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 01-04-2010 o 10:40
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem