Temat: [Fiesta 2001-2008] Dziwnie szarpie
View Single Post
Stary 03-11-2012, 17:51   #1
xtokyx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Olkusz
Model: Ford Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Dziwnie szarpie

Witam
Mam następujący problem (Ford Fiesta Mk6 1.4 Tdci):
Od jakiegoś czasu czuję spadek mocy samochodu (mam przejechane 179000km), ale ostatnio to już dramat: strasznie ciężko rozpędzić samochód powyżej 100km/h, a 120km/h to już taki maks z górki.
Przy obrotach ok. 1900 - 2300 przy lekko wciśniętym gazie szarpie samochodem tak jakby nie dochodziło paliwo czy coś takiego (jak gaz do dechy to nic nie czuć).
Byłem u mechanika i przeczyścił przepływomierz i niby wydawało się że jest lepiej ale niestety nie. Podłączył do kompa ale nie wykrył żadnych błędów.
Wlałem do paliwa środek do przeczyszczenia wtrysków (STP) ale po spaleniu całego baku nic poprawy nie czuć.
Byłem znów u mechanika bo mnie doradzili że to może turbina ale mechanik twierdzi że turbina w porządku, że to może zawór EGR lub że się katalizator położył).
Wtryski chyba też nie bo nie kopci, spaliny białe mało widoczne nawet przy dużym gazie.
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i też nie ma poprawy.
Zauważylem wyciek oleju najprawdopodobniej z tej części:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem na necie i podobno jest to przepustnica i gdy jakiś jej czujnik nie działa to może sie to objawiać szarpaniem. Wyciek tak mnie sie wydaje jest z tej wtyczki co do niej wchodzi.
Prosiłbym o poradę czy to wymienić (znalazłem używkę za 150zł) i czy będzie to w miarę proste.
Może ktoś miał podobny problem i doradzi co to by należalo jeszcze sprawdzić.
xtokyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem