View Single Post
Stary 29-03-2024, 17:46   #4
Jaarof
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-03-2024
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak oświetlenia na panelu, temp. chłodnicy, lampka

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wskaźnik temperatury ma tylko kilka stanów, nie pokazuje prawdziwej temperatury silnika. W programie diagnostycznym (przez OBD) temperatura powinna być wskazywana właściwe.
Co do przycisków można spróbować rozbierać i wymieniać diody podświetlenia, albo cały panel.
Czyli mam rozumieć że na temperaturę chłodnicy która jest pokazywana na komputerze, może mieć wpływ temperatura otoczenia ? I to że pokazuje ~60 stopni przy przejechaniu dużej ilości KM, nie ma tak na prawdę znaczenia - (chyba że przekroczy górne widełki 120stopni), bo temperatura silnika jest pokazywana tylko w programie diagnostycznym i niska temperatura chłodnicy jest prawidłowa, a wręcz wskazana ?

Jeździłem wcześniej "nieśmiertelnym" Passatem B5 i tam zasada wskaźnika temperatury była jak w większości aut - 90 stopni = prawidłowo, poniżej 90 stopni = termostat, powyżej = również termostat i zacznij się martwić

Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że jest możliwość wgrania aktualizacji do Forda, która pokazuję też inne temperatury, prawda to ?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wcale nie musi być źródło problemu
Co może być problemem ? Niestety w takich sprawach jestem laikiem. Jak dla mnie kiedy nie świeci część przycisków, to są popalone albo do wymiany, jakby wszystkie nie działały albo konkretnie cały panel od klimatyzacji, albo cały panel od radia to pewnie szukałbym problemu gdzieś głebiej.

Ostatnio edytowane przez Jaarof ; 29-03-2024 o 17:56 Powód: Nie wstawiły się cytaty
Jaarof jest offline   Odpowiedź z Cytatem