View Single Post
Stary 07-01-2013, 09:10   #9
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze

Cytat:
Napisał wolfgang3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy , w c-maxie z dpf-em,2.0TDCi , mam taki problem że, po nocy odpalając samochód i gdy silnik nabierze temperatury chcę jechać szybciej lecz samochód nie ma mocy, po przejechaniu paru-parunastu kilometrów moc na jakiś czas wraca a później znowu ginie, ale stając np: na swiatłach wtedy gdy mu znowu brakuje mocy wpada silnik w lekkie drania obrotów , tak jakby się zapowietrzał, wyłącze go i włącze i jest znowu dobrze na chwile, później znowu to samo, musiałbym go co 2 kilometry wyłączać i włączać żeby było dobrze. Wymieniłem filtr paliwa bo dawno nie był wymieniany , samochód ma przejechane ponad 200 tysięcy, turbina świszcze elegancko gdy samochód ma moc. Jak myślicie czego to wina może być ? Egr , DPF , Przepustnica czy jeszcze co innego ? dodam że gdy lekko zaczyna falować na obrotach gdy brak mu mocy to po wył i wł nie ma już falowania obrotów i moc wraca

komputer pokazuje takie błędy, p2566-obód czujnika sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki,
p2263-obwód regulatora ciśnienia doładowania turbosprężarki.
do tego jest jeszcze taki błąd p0098 obwód 2 czujnika temperatury powietrza wlotowego , nie wiem czy one są powiązane,
Może jakiś czujnik jest padnięty i raz działa raz nie ?? to nie jest czasem ten czujnik co na zdjęciu zaznaczony na różowo ?

na zdjęciu na różowo
mam to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pacjent Focus II 2.0 136km
"błąd p0098 czujnik temperatury powietrza zasysanego 2 Sygnał za duzy" rozwiazał ktoś ten problem? i czy to ten czujnik co wolfgang3 zaznaczył na rózowo?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czy moze to przepływka?
Wymieniłem olej + filtr,filtr paliwa dalej był problem.Po umuwieniu się w aso ford na naprawe ew.przeczyszczenia czujnika problem na razie znikł.Czyzby foka się wystraszyła? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK

Ostatnio edytowane przez szejk78 ; 07-01-2013 o 11:59 Powód: Wymiana filttra paliwa
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem