Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2009, 19:47   #1
Kamisek2
ford::advanced
 
Avatar Kamisek2
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 241
Domyślnie Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

Jak w temacie, znajomy planuje kupić nowe głośniczki do samochodu
165mm.
Oczywiście odseparowany zestaw. (2 szt. głośników) wszystko podłączone pod oryginalne radio, bez wzmacniacza.
Zależy mu na dość dobrych niskich tonach, wiadomo że z sub'em dużo lepiej ale wchodzą w rachubę wchodzi tylko taki zestaw.
Znalazłem takie zestawy:
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kamisek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:48   #2
Piosza
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-07-2005
Skąd: Elbląg
Model: Focus MK II
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

Ja bym wybrał te ostatnie. Na kilku forach je właśnie polecali
Piosza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2009, 15:27   #3
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

Jak ma to grać bez wzmaka ,to ja bym wybrał Helixy - nie maja zbyt dużej mocy i pod samym radiem powinny pójść lepiej niż Hertze ,chociaż jakiegoś superbasu bez wymiany kabli ,porządnego montażu na pierścieniu z MDFu czy -najlepiej-wygłuszenia drzwi bym się nie spodziewał.
Poza tym Hertze mają tytanowe kopułki tweeterów co daje ostrzejsze (bardziej metaliczne) tony wysokie ,a nie każdy to lubi.Z tego co pamiętam to Helix ma jedwabne kopułki i łagodniejszy tweeter (przynajmniej model 62.1 który kosztuje tyle samo i jest trochę mocniejszy i skuteczniejszy).Zresztą możesz się wybrać do jakiegoś norauta czy sklepu z CA ,wymienione przez Ciebie modele Hertz`a i Helix`a są prawie wszędzie ,bo to podstawowe modele.Wprawdzie jakość dźwięku w szafie odsłuchowej jest inna niż w aucie ,ale będziesz miał jakieś rozeznanie.

Ale pod wzmaka - z tych co wymieniłeś - brałbym Hertze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez deka76 ; 02-06-2009 o 15:36
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 09:13   #4
grzybu
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Szczytno
Model: Mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 99/2000
Postów: 107
Question Odp: Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

Witajcie koledzy
a ja natomiast tez sie przykladam to takiej samej operacji ale mam troche zrobione
a mianowicie
mam pociagniete od radia do glsosnikow nowe kable 4mm2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frzwi sa wytlumione - maty sa w srodku na zewnetrznej blasze drzwi jak i na wewnetrznej od srodka i na na zewnatrz (pod tapicerka) szczelna komora jest zrobiona
glosniki oczywiscie chce 165mm na pozadnych pierscieniach
i tu w zasadzie sie zastanawiam nad helixami lub hertzami a ze mieszkam w malej miescinie nic nie moge obejzec
bedzie to podlaczone pod samo radyjko nigdy nie planuje wzmacniacza - kazde radio da taka glosnosc ze styknie
chce miec dobrej (w miare jak na ta klase radia i glosnikow) dzwiek
dodam ze tweetery chce montowac w slup[ku na wysokosci uszu ale nei wiem jeszcze czy maja "strzelac" pomiedzy fotele czy do siebie

to w zasadzie w takiej konfiguracji co wybrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzybu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 10:16   #5
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa - jaka kwota do wydania ?
Te tweetery będą w fabrycznych miejscach ,czy będziesz rzeźbił ?
Od tego trzeba by chyba zacząć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 20:13   #6
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Głośniki 165mm do 250zł (odesparowane)

W Mondeo mk1 i mk2 nie ma fabrycznych miejsc na tweetery. Co do stwierdzenia "nigdy nie planuję wzmacniacza" to powiem, że jeśli zależy ci na basie z głośników w drzwiach to wzmacniacz jest niezbędny. Każde radio szybko wymięknie.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.