Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2020, 07:13   #1
Daimon Frey
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Elektryka, pulsujące światła, cykający przekaźnik - 1.8 SCi [MK3]

Witam,
Mam problem z moim Mondeo - pulsują światła, ale nie przez cały czas, potrafi przejechać 50 km bez mrugnięcia i równie dobrze 150km cały czas pulsując.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Jak również widać, obroty lekko skaczą. W ubiegłym roku wymieniałem regulator napięcia, gdy miałem podobny problem i posiłkowałem się rozwiązaniami z tego forum i wtedy problem zniknął, pojawił się jednak ponownie. Akumulator wymieniałem miesiąc temu na nówkę.
Niektóre kody błędów (te które już nie występują to kwestia wymieniania przekaźników na działającym silniku).
Dodatkowo, oprócz tego po rozruchu zaczął cykać mi któryś przekaźnik, czy to może być przyczyną? Kody błędów z ForScana w załączniku. Cykanie trwa około 2-5 minut, potem cisza.
Kierując się kodami błędów, czy to moduł wycieraczek?

Edit: przekaźnik K115 od układu oszczędzania energii cyka. Zwarcia w skrzynce bezpieczników nie ma, rozbierałem wszystko. Na dniach wymienię regulator napięcia i poprawię luty na tykach w alternatorze, mam też moduł GEM na podmiankę żeby sprawdzić o co chodzi z przekaźnikiem i błędami wycieraczek.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt 29.08(1).txt (6.8 KB, 4 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Daimon Frey ; 05-10-2020 o 14:07 Powód: zmiana tytułu
Daimon Frey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 09:32   #2
Daimon Frey
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Elektryka, pulsujące światła, cykający przekaźnik - 1.8 SCi

Więc tak, problemem był regulator napięcia - pomimo niecałego roku szczotki były mocno zjedzone, podawał złe napięcie. Alternator teraz ładuje normalnie, aczkolwiek daje napięcie 14,0V zamiast 14,4V co podejrzewam, że jest po prostu wynikiem zamontowania alternatora no-name nawet bez jakichkolwiek oznaczeń przez poprzedniego właściciela.
Problem z cykającym przekaźnikiem i błędami zwarcia został rozwiązany przez wymianę GEM na inny, gdyż to on generował błędy.
Daimon Frey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.