Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2011, 10:21   #1
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Od jakiegoś czasu zmagam się ze słabą dynamiką mojego auta. Po ogólnie długiej walce i wielu zabiegach(regeneracja turbiny, wymiana elektrozaworu sterującego turbo, wymiana pompy vacum, wymiana przewodów podciśnienia, czyszczenie i sprawdzenie zaworu EGR) doszedłem do takiego etapu, że przy podłączonym podciśnieniu do EGR turbo zaczyna ciągnąc (i to całkiem zadowalająco) dopiero od jakiś 2500 obrotów- do tego momentu WIELKA dziuuura, cięgno sterowania łopatkami działa w tym momencie niby tak jak powinno. Kiedy odłącze podciśnienie od EGR i zaślepie przewód auto przyśpiesza równo mniej więcej w całym zakresię obrotów jednak nie ciągnie aż tak mocno jak powyżej 2,5tyś obrotów z podłączonym podciśnieniem do EGR, cięgno sterowania łopatkami nie reaguje na przygazówki- w momencie odpuszczania gazu skoczy na ułamek sekundy do góry i zaraz wraca w pierwotne położenie. Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Dodam, że pomimo usilnych prób ustalenia nadal nie wiem czy w moim modelu powinien znajdować się drugi elektrozawór sterujący podciśnieniem do EGR. Zdania są podzielone: jedni uważają, że tak inni twierdzą, że w niektórych wersjach takowego nie było. U mnie ani śladu drugiego elektrozaworu ani wtyczki, do której mógłby być podączony. Co zrobić, żeby przy podłączonym podciśnieniu do EGR samochód pracował normalnie i zbierał się od samego "dołu" jak to opisują inni użytkownicy TDDI?

alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 12:30   #2
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

EGR-em steruje jeden zawór, przynajmniej tak jest u mnie. Umiejscowiony jest na skrzyni od strony chłodnicy. O ile się nie mylę dwa były w TDCI (różniły się tylko wtyczkami), ale jeden sterował EGR-em a drugi turbawką. Nie ma możliwości żeby była różnica w dynamice pomiędzy zaślepionym EGR, a normalnie działającym. Ewentualnie może minimalnie wcześniej turbawka budzić się przy zaślepionym, ale to jest ledwo wyczuwalne.
Może te objawy które opisujesz na początku twojego posta to są tylko subiektywne odczucia.
W jaki sposób sprawdzałeś działanie EGR-a?
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 13:08   #3
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

EGR wymontowałem i podłączyłem podciśnienie, wynik- otwarty tylko na wolnych obrotach. Jazda z podłączonym podciśnieniem to do tych 2500 obrótów masakra, np na 3 biegu przy V ok. 40 km/h bardzo cięzko było przekrczyć 2000 obrotów, ale za to powyżej 2500 czasami 2800 to normalnie prawie asfalt na koła zawija. A z odłączonym podciśnieniem przyśpiesza w miarę płynnie ale bez szału.
Wiem, że mozna cos jeszcze wyregulować przy samych łopatkach ale że za bardzo nie wiem o co chodzi to nie będe sam grzebać.

Ostatnio edytowane przez alienn ; 01-02-2011 o 13:56
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 14:04   #4
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Widze, że masz turbawkę ze zmienną geometrią łopatek, tego tematu raczej nie czuję bo mam turbo ze stałą geometrią. Nie wiem może to banalne, ale czy sprawdzałeś przewody od turbinki do dolotu?
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 14:22   #5
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Tak sprawdzałem, myśle że gdyby była to wina jakiejś nieszczelności to wogóle nie miałby mocy. A moc jest tylko trchę późnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 18:50   #6
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Witam.Co do ERG to zaślep to g...no i po problemie.Przy okazji zyskasz trochę lepszy moment z dołu no i dolot będzie czysty.Turbo ze zmienną geometrią ciągnie od samego początku więc nie powinieneś mieć problemu z wkręcaniem się na obroty.To nie stała geometria w której kop jest dopiero powyzej 2000 obrotów.Może masz zapieczone łopatki.Po zdjęciu przewodu podciśnienia z gruchy na turbo sztanga powinna bez zadnych problemów spaść w dół a po podłączeniu wrócic z powrotem też bez żadnych zacięć czy jakiś tam innych problemów
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 20:33   #7
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Dziś jeszcze raz przyjżałem się pracy dzwigienki od łopatek. Na odpalonym silniku odłączam podciśnienie i dzwigienka sprawnym płynnym ruchem wędruje w dół, podłączam podciśnienie z powrotem i nic-zostaje na dole. Aby ponownie wróciła do góry musze zgasić silnik i opdalić ponownie ale wtedy dzwigienka pozostaje cały czas nieruchomo na górze nawet jak zgasze silnik, jedyne co powoduje jej ruch jest: w dół- odpięcie podciśnienia, wgórę- ponowne uruchomienie silnika. Chyba nie jest to wina zatartych łopatek bo wtedy raczej niewykonywałaby żadnych ruchów.
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 20:43   #8
piotrek.piw
ford::beginner
 
Avatar piotrek.piw
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Bradford UK
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

3 miesiące temu miałem ten sam objaw co ty wielki muł do 2500 obr, a potem mondo zmieniało się w pocisk. Po wizycie w warsztacie mechanik nie miał pojęcia gdzie tkwi przyczyna. Twierdził nawet, że mogą już wtryski szwankować. A okazało się, że to niedomykający się EGR szczelina miała ok 0.2 mm i na oko nie było widać, że jest coś nie tak. Dopiero po spryskaniu wd40 userka wyszła na jaw. Moja rada sprawdź EGR jeszcze raz, lub go zaślep i będzie po problemie.
Być może zawór od podciśnienia (gruszka) w EGR jest nieszczelna. Zatkaj nawet kawałkiem patyka wąż od podciśnienia idący do egr i wtedy sprawdź co dzieje się z cięgnem turbiny.

Ostatnio edytowane przez piotrek.piw ; 01-02-2011 o 20:48
piotrek.piw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:00   #9
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

A widzisz tak nie powinno być.na odpalonym silniku po podpięciu wężyka z podciśnieniem sztanga musi wrócic w to samo połozenie a nie jak u ciebie dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:11   #10
piotrek.piw
ford::beginner
 
Avatar piotrek.piw
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Bradford UK
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Pozostaje jeszcze sprawdzenie z jakim oporem porusza się cięgno (sztanga) od turbiny czy nie jest zapieczona. Jeżeli jest w normie to ja obstawiam układ podciśnienia.
piotrek.piw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.