Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary Wczoraj, 11:15   #1
iksilak
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2006
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk2, teraz MK4 i MK5(FUSION)
Silnik: 1.8 LPG i 2.0 LPG, teraz 2.3 LPG i 2.0 EB
Rocznik: 2000 i 1998, teraz 2007 i 2018
Postów: 107
Domyślnie P1016 ciśnienie sterowania zaworem upustowym wyższe niż oczekiwane

POMOCY BO PANIKUJE!!!!
2.0 ecoboost 240KM - wymieniłem świece i do tego celu zdemontowałem rurę powietrza by mieć do nich dostęp. Po zmontowaniu przejechałem się i zdziwienie - po normalnym początku na odcinku około 500m nagle brak mocy, silnik pracuje równo ale nie ciągnie, około 50km/h i trudno uzyskać więcej, jak mocniej nacisnę to obroty na chwilę wchodzą wyżej ale to raczej wynik redukcji biegów. Podpięty komputer pokazał jak w temacie P1016 ciśnienie sterowania zaworem upustowym wyższe niż oczekiwane. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat tego błędu. jedyne co znalazłem to jakiś amerykaniec na youtube pokazuje małą rurkę podciśnieniową przechodzącą nad głowicą między cewkami, że mu pękła i był ten błąd, kilka osób w komentarzach mu dziękowało i potwierdziło to samo ale moja rurka wygląda dobrze, zdjąłem ją i nie wykryłem nieszczelności. Czy ktoś może pomóc? Gdzie w ogóle jest ten zawór upustowy?


Ostatnio edytowane przez iksilak ; Wczoraj o 11:26
iksilak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 14:38   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,551
Domyślnie Odp: P1016 ciśnienie sterowania zaworem upustowym wyższe niż oczekiwane

Zawór jest jakby między paskiem klinowym a turbosprężarką. Jak zdejmiesz rurę od filtra powietrza do turbo to będzie dostęp. Może gdzieś ucieka podciśnienie albo sam zawór szwankuje
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 19:15   #3
iksilak
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2006
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk2, teraz MK4 i MK5(FUSION)
Silnik: 1.8 LPG i 2.0 LPG, teraz 2.3 LPG i 2.0 EB
Rocznik: 2000 i 1998, teraz 2007 i 2018
Postów: 107
Domyślnie Odp: P1016 ciśnienie sterowania zaworem upustowym wyższe niż oczekiwane

Tak, już widzę. Znalazłem na YT drugi film, niestety też amerykańca po angielsku. Mówi, że 99% tego błędu to sam zawór do wymiany i pokazuje jak go wymienić, on odkręcił PCM żeby mieć dostęp od góry. Dziwne tylko, że wystąpił ten błąd bezpośrednio po wymianie świec, tak jakbym coś rozszczelnił lub nie wpiął jakiejś kostki, jednak sprawdziłem wszystko kilka razy, rozpiąłem i złożyłem od nowa, nic nie widać by coś było nie tak, wężyki dokładnie obejrzane i nic, zostaje tylko zawór.
Od Edge 2.0 powinien pasować? To ten sam silnik ?
iksilak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.