Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2008, 06:59   #1
Mirek1000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Postów: 1
Domyślnie ZAKUP FOKI

Prosze Admina o nie usuwanie tego postuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlopaki sprawa jest taka, od dłuższego czasu mierze się z zakupem nowego wozu, kwota jaka przeznaczyłem na woz to ok 30 tysiecy !!! Widz polega na tym iz tylko 1 woz mnie interesował - SEAT LEON .1.9TDI 110KM. Samochodem bede jedzil mysle okolo 13 tys rocznie, ale jest maly problem....
Leona kupic mozna za 30 tys, ale sa to roczniki 2001,2002 i niestety z regoly porozbijane etc..
Ford jest marka dużo tańszą i zaczolem ja brać pod uwage , wiem ze maja ok zawieszenie itp, ale powiedzcie mi tylko czy brać benzyne czy TDCI ( cos czytałem ze TDCI płatają figle ) !. Samochód ma byc w miarę zrywny, choć na ST mnie nie stacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .. pozdrawiam chopaki napiszcie jaka jednostkę do 30tys polecacie......

Mirek1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 09:16   #2
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

jeżeli jeździsz 13 tys. rocznie to diesel jest ci chyba zbędny, benzyna spokojnie wystarczy - od niezłego 1.6 po mocniejsze 1.8 i 2.0, TDCi są ekonomiczne (mój średnio 5,5 l) i mają dobry moment obrotowy, ale trzeba się liczyć z ewentualnymi kosztami - turbosprężarka, dwumasa, wtryski (chociaż, jak już kiedyś pisałem, to urok praktycznie każdego nowoczesnego diesla z common rail). Za 30 tys. kupisz spokojnie wypasione auto z lat 2003/2004, ale nie spłukuj się do cna , jeśli kupisz TDCi :fcp1
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 09:18   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Cytat:
Napisał Mirek1000
Prosze Admina o nie usuwanie tego postuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlopaki sprawa jest taka, od dłuższego czasu mierze się z zakupem nowego wozu, kwota jaka przeznaczyłem na woz to ok 30 tysiecy ! Widz polega na tym iz tylko 1 woz mnie interesował - SEAT LEON .1.9TDI 110KM. Samochodem bede jedzil mysle okolo 13 tys rocznie, ale jest maly problem....
Leona kupic mozna za 30 tys, ale sa to roczniki 2001,2002 i niestety z regoly porozbijane etc..
Ford jest marka dużo tańszą i zaczĄłem ja brać pod uwage , wiem ze maja ok zawieszenie itp, ale powiedzcie mi tylko czy brać benzyne czy TDCI ( cos czytałem ze TDCI płatają figle ) !. Samochód ma byc w miarę zrywny, choć na ST mnie nie stacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .. pozdrawiam chopaki napiszcie jaka jednostkę do 30tys polecacie......
TDCI daje sporą radość z jazdy. A co do awaryjności to zależy jak trafisz. Jak masz pecha to i z drewnianego dachu cegła ci na głowę spadnie. Poczytaj wątki diesel vs benzyna, o TDCI i TDDI to wyrobisz sobie jakiś pogląd. Pamiętaj jednak, że piszą ci, którym coś się popsuło. Ogólnie w statystykach niemieckich Focusy wypadają całkiem nieźle.
Jeśli o mnie chodzi to wybrałem Focusa ze względu na cenę i świetne zawieszenie, a TDCI ze względu na Common Raila - można poszaleć ale da się jechać bardzo ekonomicznie. Brałem pod uwagę uszkodzenie koła dwumasowego, ale mam słabszą wersję z końca produkcji. Koło jest mniej obciążane i jego konstrukcja została wzmocniona (takie samo koło jest w FFII TDCI z momentem chyba 300Nm, a w moim "tylko" 240Nm). 13 tys/rok to trochę za mało na diesla.
Jeśli chodzi o benzynę to 1,6 do codziennej jazdy wystarczy w zupełności (opinie kolegów), a żeby poszaleć musisz mieć 2,0 (moja opina).
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 12:33   #4
mirkor2
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Postów: 69
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Na 1.6 też można sobie poszaleć tylko jest jeden warunek - bez włączonej klimy.
mirkor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 14:38   #5
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Cytat:
Napisał mirkor2
Na 1.6 też można sobie poszaleć tylko jest jeden warunek - bez włączonej klimy.



hmmmm.... A czemu powiedziałeś że bez włączonej klimy da się poszaleć ...? U mnie chodzi klima cały czas i da się jakoś poszaleć przy włączonej klimie :fcp1 mam silnik 1,6
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 15:19   #6
Tao
ford::average
 
Avatar Tao
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 95
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

jak wiadomo klima "zabiera" troche mocy i moze byc to odczuwalne przy silnikach z mniejsza iloscia kucy.to do posta nademnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do wyboru to 1,6 wystarczy a jeżeli wiecej to już 2,0 a nie 1,8 spalanie podobne a pod nogą troche więcejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 17:24   #7
xor2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Witam,

Ja skolei powoli przymierzam sie do zakupu Focusa 1.8 tdci do max 20 tys.
Czeka mnie za 2 miesiace wyjazd do Wloch (jakies 1200 km).

Chcialbym spytac o takie rzeczy:

- w podanej cenie max 20 tys, przebieg samochodow na aukcji to ok 150 tys. Czy to nie za duzo?
Musialbym doplacic jeszcze z 4tys zeby miec z przebiegiem 110tys.

- Co ogolnie sadzicie o awaryjnosci, co najszybciej leci, z czym jest najwiekszy problem,
co Was drodzy forumowicze najbardziej denerwuje, a z czego jestescie najbardziej zadowoleni?

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 17:36   #8
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Cytat:
Napisał xor2
Musialbym doplacic jeszcze z 4tys zeby miec z przebiegiem 110tys.
Po co 4 tysie, za trochę zł możesz mieć przebieg jaki sobie zażyczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spójrz prawdzie w oczy, 8-10 letnie auta z zagranicy mają przebiegi powyżej 200 tys km. A te auta co do nas przyjeżdzają, dziwnym sposobem po przekroczeniu granicy mają po 120 tys km ;/
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 17:37   #9
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

wszystkim ro bede mowil do upadlego: przed zakupem tdci sprawdz kondycje wtryskow !!!!!!!!!!!!!!!!! czesto ludzie sprzeadaj z tego powodu.. w polsce to gruba kasa, wole nie myslec i wyszla by naprawa za granica :/
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 19:57   #10
radas74
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Postów: 76
Domyślnie Re: ZAKUP FOKI

Cytat:
Napisał resonal
Cytat:
Napisał xor2
Musialbym doplacic jeszcze z 4tys zeby miec z przebiegiem 110tys.
Po co 4 tysie, za trochę zł możesz mieć przebieg jaki sobie zażyczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spójrz prawdzie w oczy, 8-10 letnie auta z zagranicy mają przebiegi powyżej 200 tys km. A te auta co do nas przyjeżdzają, dziwnym sposobem po przekroczeniu granicy mają po 120 tys km ;/
Dokładnie, za zachodnią granicą nasi rodzimi fachowcy reklamują się przez CB w stylu "kręcenie liczników tanio :fcp2 ".Autko trzeba dokładnie obejrzeć, pojeździć po dziurawych drogach, depnąć trochę na prostej i wszystko wyjdzie. Mały przebieg to auto kupowane w salonie w Polsce, pierwszy właściciel jest bardzo duża szansa, że jest to co pokazuje licznik...A auta sprowadzane jak sie trafi, najlepiej jechać samemu :fcp1
radas74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.