Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2008, 20:18   #1
adams.zse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Postów: 30
Domyślnie Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Witam,

Silnik: 1,6 115Km benzyna
Rocznik: 2007
Przebieg: 20,500km (po 1. przeglądzie)

Panowie, na temat spalania focusów był już wątek na tym forum. Ogólnie mówiąc możnaby przyjąć, że Focusy II spalają ok. 10l/100km. Mój ciągnął zawsze bliżej 11l/100km, nie robiłem o to afery w serwisie. Ale to co zauważyłem ostatnio przeszło moją tolerancję - 15,3l/100km w mieście.
Dzwoniłem już do serwisu. Nie wiedzieli co mi powiedzieć i umówili mnie na diagnostykę silnika. Czy ktoś ma pomysł o co chodzi? Jesli ktoś zapyta o to jak jeźdżę, to od razu mówię, że nie kręcę do czerwonej skali. Nie zamulam też zmienijąc biegi przy 1,300 obr/min - jeżdżę normalnie, zmieniając bieg między 2,600 ~ 3,300 obr/min. Do tego leję nie byle jakie paliwo - BP Ultimate 98. Staram się stosować eco-driving, gdzie się daje dojeżdżam na biegu bez gazu gdzie spalanie chwilowe jest 0.00.
Chętnie usłyszę jakieś opinie, za które z góry dziękuję.

P.S.
Na tych 20.000 km, ok. połowę przejechałem na niemieckich autostratach z prędkościami przelotowymi 160-190km/h. Czy mogło mu to w jakiś sposób zaszkodzić?

__________________
--
Adam
adams.zse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 09:05   #2
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

nie przeplacaj za 98, nie ma sensu, nic to nie daje.

co do spalania. musi to byc jakas usterka. zeby osiagnac 15 trzeba sie niezle nameczyc.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 09:22   #3
adams.zse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Postów: 30
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Zgadza się... 15-17l/100km jest przy prędkości 200km/h.
__________________
--
Adam
adams.zse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 14:23   #4
magicznaszycha
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Cze
Mi ten sam typ silnika spala też tak około pod 11 litrów, niestety ostatnio troszkę poszarżowałem i wtedy spalił mi 12 więc myślę że 15 jest niemożliwe, a swoją drogą to bp ma średnie paliwa- ja wybieram albo shell v-power 95 (zwykła 95 nie jest importowana), albo już naszą rodzimą orlenowską bym polecał.

ps. ale silnik na pewno nie jest ekonomiczny
magicznaszycha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 20:14   #5
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Do tej pory przejechałem FFII 1.6 TiVCT hatchback 68 tys. km. Prawie wyłącznie na paliwie BP Pb95. Maksymalne zanotowane spalanie to 8,55l/100km. Nie mam komputera, więc to wynik uśredniony dla dystansu pokonanego na jednym baku. Taki wynik uzyskałem zimą dojeżdzając tylko do pracy: ok. 25 km, 1/3 miasto, 2/3 trasa. Jeżdżę normalnie, bez przegięć ani w jedną ani drugą stronę.
Podaję suche fakty, bez komentarza.
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 20:26   #6
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Niestety silniki forda z oszczędnością pozostają obecnie daleko w tyle za konkurencją. Podobnie jak z blachą. Gdzieś chyba producent zagubił się w czasie i myśli, że jak kompakt żre 12 na mieście i 7 na trasie to jest git. Niestety nie.
Ja mam 1.4 i szlak mnie trafia jak mi spala 10-11 na mieście (nawet w lecie no wiadomo przy korkach itp). Trasa już lepiej bo 5.5 ale dynamika pod psem. To taki przemieszczacz do roboty, na zakupy, przewieźć coś lekkiego, odwiedzić znajomych. Ale lepiej ze znajomymi nie jeździć bo się śmieją jak człowiek (ja) + 4 osoby + trochę bagażu i jakieś seicento cię bieże a ty depczesz i ni hu.. . Szkoda gadać. To pierwszy i ostatni ford jak dla mnie. Następne będą marki japońskie.

Sprawdź kolego sondę lambda. Aha i nie polecam Ci stacji BP a tym bardziej paliwa 98Ultimate. Sam kiedyś chwaliłem ale się na nim drogo przejechałem. Teraz leję 95 na Shellu albo Statoilu.
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 20:31   #7
sushi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 7
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

witam
Jestem bardzo ciekawy jaka usterka będzie przyczyną takiego spalania. Ja mam taki sam silnik (i problem ze spalaniem 12.5-13l) przy normalnej jeździe. Sprawdzane w róznych warunkach i przez dwóch kierowców. Walczę z tym już dobre parę miesięcy i niestety nic (wszystko co można sprawdzić zostało sprawdzone łącznie ze zmianą softu). Aso mówi "fakt trochę duże to spalanie ale wszystko jest w porządku" i nie mam punktu zaczepienia (a wiem że coś napewno jest nie tak bo ten silnik nie może tyle palić). Tak więc jeśli coś znajdziesz u siebie to daj znać może i u mnie będzie podobnie.
Pozdrawiam
sushi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 21:15   #8
Adax0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus mk1
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Witam, dla porownania moje zuzycie. FF I 2001r. 1600 benzyna:
6.5 L/100 km -trasa, b. spokojna jazda, max 120 km/h, bez klimy
7.0 L/100 km -trasa, b. spokojna jazda, max 140 km/h, bez klimy
7.5 L/100 km -wariacka trasa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
9.0 L/100 km -jazda po miescie, krotkie odcinki, nawet zimą niewiele pzrekraczam w miescie te 9L

Poza tym nie zauwazam, zeby kilma brala mi dod 0.5 litra. W moim przypadku bedzie (manual na min.) to pewnie z 0.3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adax0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 07:37   #9
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Cytat:
Napisał Adax0
Witam, dla porownania moje zuzycie. FF I 2001r. 1600 benzyna:
6.5 L/100 km -trasa, b. spokojna jazda, max 120 km/h, bez klimy
7.0 L/100 km -trasa, b. spokojna jazda, max 140 km/h, bez klimy
7.5 L/100 km -wariacka trasa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
9.0 L/100 km -jazda po miescie, krotkie odcinki, nawet zimą niewiele pzrekraczam w miescie te 9L

Poza tym nie zauwazam, zeby kilma brala mi dod 0.5 litra. W moim przypadku bedzie (manual na min.) to pewnie z 0.3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieliśmy w domu dwa Focusy: FF I Comfort X 1.6 2002, potem FF II Gold X 1.6 2005. W tym pierwszym zużycie paliwa było bardzo podobne jak przedstawione powyzej przez Ciebie. W drugim natomiast duużo wyższe, obojetnie jak się jechało. Silnik ponadto sprawiał w dwójce wrażenie jakby miał znacznie więcej do pracy, po prostu był ociężały. Nie wiem, czy wynika to z większej masy FF II, czy innych spraw (fakt, że II jeździła na znacznie szerszych oponach 205 mm - takie seryjnie były zamontowane). Jeśli chodzi o zużycie paliwa, zgłaszaliśmy też ten problem w ASO: panowie w zasadzie nie wiedzieli jak ten temat ugryźć, wreszcie podobno wgrali nowy soft. Nie przyniosło to jednak żadnej poprawy. Wyglada więc jednak na to, że te silniki swoje po prostu muszą wyżłopać. :fcp5
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 19:45   #10
adams.zse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Postów: 30
Domyślnie Re: Focus II 1.6 (ten 115KM ) kombi FX GOLD - spalanie ponownie

Cytat:
Napisał adams.zse
Witam,

Silnik: 1,6 115Km benzyna
Rocznik: 2007
Przebieg: 20,500km (po 1. przeglądzie)

Panowie, na temat spalania focusów był już wątek na tym forum. Ogólnie mówiąc możnaby przyjąć, że Focusy II spalają ok. 10l/100km. Mój ciągnął zawsze bliżej 11l/100km, nie robiłem o to afery w serwisie. Ale to co zauważyłem ostatnio przeszło moją tolerancję - 15,3l/100km w mieście.
Dzwoniłem już do serwisu. Nie wiedzieli co mi powiedzieć i umówili mnie na diagnostykę silnika. Czy ktoś ma pomysł o co chodzi? Jesli ktoś zapyta o to jak jeźdżę, to od razu mówię, że nie kręcę do czerwonej skali. Nie zamulam też zmienijąc biegi przy 1,300 obr/min - jeżdżę normalnie, zmieniając bieg między 2,600 ~ 3,300 obr/min. Do tego leję nie byle jakie paliwo - BP Ultimate 98. Staram się stosować eco-driving, gdzie się daje dojeżdżam na biegu bez gazu gdzie spalanie chwilowe jest 0.00.
Chętnie usłyszę jakieś opinie, za które z góry dziękuję.

P.S.
Na tych 20.000 km, ok. połowę przejechałem na niemieckich autostratach z prędkościami przelotowymi 160-190km/h. Czy mogło mu to w jakiś sposób zaszkodzić?
Jeszcze moje uzupełnienie (może istotne).
Sprawdziłem właśnie spalanie w ten weekend na trasie. Bydgoszcz-Poznań, jazda bardzo dynamiczna (dużo wyprzedzania, przyspieszenia pod czerwoną skalę itp) - wynik: 7,3 litra/100km.
Droga powrotna, Poznań-Bydgoszcz, raczej spokojna jazda, niewiele wyprzedzania - wynik: 6,8 litra/100km.

Wnioski z mojej strony:
1. Spalanie na trasie nigdy nie wychodziło lepiej.
2. To spalanie ponad 15l/100km w mieście uzyskane jest na dojazdach do pracy na dystansie poniżej 5 km przez ścisłe centrum Bydgoszczy. Może tak mała odległość (brak dobrego rozgrzania czy coś) jest powodem tego spalania? Wcześniej, gdy jeździłem po mieście na dystansie 15 km, było ok. 12l/100km.
__________________
--
Adam
adams.zse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.