Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2019, 20:12   #1
gumowybendiks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Awaryjne otwarcie klapy bagażnika - sedan.

Czy ktoś wie jak awaryjnie otworzyć bagażnik? dostęp przez tylną kanapę odpada, bo blokuje go butla gazowa. Czy da się jakoś dostać do zamka, lub jego przewodów aby ręcznie podać napięcie? Może od podwozia jest jakiś dostęp do zaczepu?

Przy próbie otwarcia klapy bagażnika z przycisku lub z pilota słychać tylko cyknięcie przekaźnika w kabinie lecz klapa się nie otwiera. Zamknęła się na amen, nie słychać siłownika zamka. Bezpiecznik od wlewu paliwa i klapy jest cały. Wszystkie światła tylne działają, więc wiązka raczej powinna być cała?

gumowybendiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2019, 20:54   #2
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Awaryjne otwarcie klapy bagażnika - sedan.

Cytat:
Napisał gumowybendiks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie światła tylne działają, więc wiązka raczej powinna być cała?
Niekoniecznie. Nie masz gwarancji, że nie ma przerwy na tym jednym kablu sterującym zamkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2019, 21:11   #3
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Awaryjne otwarcie klapy bagażnika - sedan.

Raczej trzeba zdjąć plastik z klapy żeby od środka otworzyć.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2019, 21:12   #4
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Awaryjne otwarcie klapy bagażnika - sedan.

Tylko jak się ma dostać do bagażnika, skoro:
Cytat:
Napisał gumowybendiks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dostęp przez tylną kanapę odpada, bo blokuje go butla gazowa
?
Gdyby miał Liftbacka toby się dostał od góry przez półkę, a w sedanie? Lipa panie. :/
Chyba jedyna opcja to cięcie półki od góry i później wstawienie używki. Tylko czy nawet po wyjęciu półki będzie na tyle miejsca nad butlą aby tam się wcisnąć?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 27-07-2019 o 21:24
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 10:28   #5
gumowybendiks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awaryjne otwarcie klapy bagażnika - sedan.

Wiązka była kiedyś naprawiana, bo światła migały i sygnalizowało otwartą klapę. Gdybym miał pewność, że to znowu któryś przewód to rozciąłbym wiązkę i wyprowadził na zewnątrz przez szczelinę w klapie aby ręcznie podać napięcie. Możliwe jednak że uszkodzony jest siłownik, wtedy zrobię sobie niepotrzebną robotę i zostanę bez świateł z tyłu.

Sprawdzę jeszcze czy butlę da się odkręcić i jakoś przesunąć, problem w tym że bagażnik jest załadowany i manewrowanie jest ograniczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Próbowałem odkręcić butlę, jednak śruby są w takich miejscach, że nie uda się jej przesunąć.

Mam jeszcze pytanie, czy osłonę zamka da się zdjąć od wewnątrz przy zamkniętym bagażniku? to znaczy czy wystarczy odkręcić jakieś śruby i zejdzie do środka, czy trzeba będzie coś ciąć i łamać.

Edit:
Ostatecznie zdjąłem osłonę tylnej półki i przez otwory w metalowej płycie udało mi się dostać do śrub mocujących butlę gazową. Odkręciłem obejmy i przesunąłem ją na tyle, że udało mi się wśliznąć bokiem do bagażnika.
Po zdjęciu zatrzasków i tapicerki tylnej klapy udało mi się dostać do zamka i go odkręcić.

Najciekawsze, po otwarciu bagażnika, zamek zaczął działać.

Ostatnio edytowane przez gumowybendiks ; 29-07-2019 o 09:45
gumowybendiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.