Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2007, 13:48   #1
redtwiggy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2006
Postów: 11
Domyślnie sprzęgło do wymiany miesiąc po gwarancji

no właśnie takie coś mi się przytrafiło, samochód trafił do aso po tym jak nie byłem wstanie włożyć żadnego biegu (przy wyłączonym silniku można zmienić bieg, ale już przy uruchomionym nic nie wchodzi), nowe sprzęgło do Focusa II to koszt około 2800zł, a nie przejechałem w tym czasie wiele bo niecałe 16tyś km.

Mam do Was pytanie, miesiąc temu skończyła się gwarancja i czy w związku z tym nie mam już żadnych szans na jakąkolwiek darmową wymianą, albo choć odrobinę tańszą, czy ktoś z Was może się orientuje jak wygląda sprawa czy mam w ogóle jakąś szansę na ruch.

Michał

redtwiggy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 14:20   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie

No niestety raczej nie...

Sprzęgło nie podlega gwarancji, podobnie jak klocki hamulcowe, akumulator, itp.
Teoretycznie nawet nowe sprzęgło można w 5 minut zajechać... zwalą na Twój styl jazdy i nie bardzo masz jak udowodnić, że to nie Twoja wina.

Musiałbyś je zobaczyć, czy spalone, czy może jakoś pęknięte, okładzina odłupana, czy coś.
Jak spalone to raczej po zawodach...

A poza tym, i tak masz już po gwarancji, nawet gdybyś coś wywalczył... Nawet jak gwarancja obejmuje jakąś część, musisz mieć na piśmie, ze zgłaszałeś usterkę wcześniej, podczas gwarancji ale olali - wtedy masz szansę zrobić to na ich koszt po upływie gwarancji.

Cytat:
Napisał redtwiggy
nowe sprzęgło do Focusa II to koszt około 2800zł
ILE? :fcp15

To chyba w ASO i to z wymianą?
Normalnie sprzęgło do MK1 nawet w dieslu kosztuje max 550 zeta. To niechby nawet było do dwójki 800 zeta ale 2800? :fcp20

Weź to auto gdzie indziej, choćby do takiego Shellserv czy jakiejś innej sieci, jeśli nie masz znajomego Kazia mechesa.
A najpierw zadzwoń i popytaj w parę miejsc, bo coś mi się wydaje, że Cię chcą skubnąć.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 14:24   #3
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

Jeżeli samochód był serwisowany w ASO to spróbuj pisać pismo do Ford Polska. Opisz jak to wygląda i zachwalaj im serwis, że zamierzasz dalej z niego korzystać itp. Napisz że masz trudną sytuację finansową a samochód jest ci potrzebny do pracy. Pamiętaj że nawet gdy jakaś część jest wymieniona nawet w jeden dzień przed utrata gwarancji na samochód to traci ona gwarancję wraz z samochodem. Spróbuj napisać nic nie zaszkodzi. O adres możesz zapytać w ASO. Pozdrawiam.

[ Dodano: 13-12-2007, 15:25 ]
Jeżeli samochód był serwisowany w ASO to spróbuj pisać pismo do Ford Polska. Opisz jak to wygląda i zachwalaj im serwis, że zamierzasz dalej z niego korzystać itp. Napisz że masz trudną sytuację finansową a samochód jest ci potrzebny do pracy. Pamiętaj że nawet gdy jakaś część jest wymieniona nawet w jeden dzień przed utrata gwarancji na samochód to traci ona gwarancję wraz z samochodem. Spróbuj napisać nic nie zaszkodzi. O adres możesz zapytać w ASO. Pozdrawiam. Jeżeli zgodzą się to zapłacisz tylko za wymianę.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 14:32   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie

Cytat:
Napisał damian6984
Opisz jak to wygląda
Obawiam się, że nawet nie odpowiedzą. A auto bez sprzęgła nie jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobić trzeba.
Cytat:
Napisał damian6984
Pamiętaj że nawet gdy jakaś część jest wymieniona nawet w jeden dzień przed utrata gwarancji na samochód to traci ona gwarancję wraz z samochodem.
Nie mogę się zgodzić.
Przerabiałem ten temat kilkakrotnie w serwisach suzuki i peugeot i citroen. Moi rodzice mieli takie tematy i zawsze po utracie gwarancji, jeżeli dana część była już wymieniona na gwarancji i znowu padła to robili bez gadania.
Na przykład pająk od kierunków w pedziu 206 naprawiany 2 razy na gwarancji - ostatni raz na miesiąc przed końcem. I jak zdechł po roku to robili trzeci raz - auto było rok po gwarancji
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 17:18   #5
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

Peugeota znam na pamięć bo mam 307 hdi. przełączniki miałem wymieniane po gwarancji i koło dwumasowe, z tym że nie jest to w ramach gwarancji tylko w ramach tzw. gestu handlowego. Peugeot nie robi z tym żadnego problemu i w większości przypadków wymieniają po napisaniu prośby albo interwencji serwisu oczywiście jeżeli samochód jest serwisowany w ASO ( nie jest to robione w ramach gwarancji tylko gestu handlowego) prawo gospodarcze mówi o tym wyraźnie. Jeżeli zapłacił byś za sprzęgło w okresie gwarancji samochodu(np. zniszczone zostało z Twojej winy) to wtedy ta część ma osobną gwarancję i nie traci jej wraz z samochodem.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 21:27   #6
redtwiggy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2006
Postów: 11
Domyślnie

dziękuje wszystkim za odpowiedzi
redtwiggy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 10:43   #7
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał damian6984
Pamiętaj że nawet gdy jakaś część jest wymieniona nawet w jeden dzień przed utrata gwarancji na samochód to traci ona gwarancję wraz z samochodem.
Jeżeli chodzi o ogólne przepisy (na terenie Polski) dotyczące gwarancji to jeżeli w trakcie trwania gwarancji dana część została wymieniona na nową to gwarancja na nią biegnie od początku.
Nawet jeżeli sprzęgło uznają jako część eksploatacyjną to na takie części tez jest pewien okres gwarancji-bardzo krótki ale jest.

Proponuję zacząć od ASO ponieważ może jakimś cudem "pójdą na rękę" ale również można skontaktować się z Federacją Konsumentów i skonsultować z nimi jak sprawa ma się w przypadku samochodów.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 13:53   #8
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie

Poprostu kazdy Ford g....o wort.Pozdrawiam posiadaczy fordów
JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 20:37   #9
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał JUREK40
Poprostu kazdy Ford g....o wort.Po
Nie każda morda pasuje do forda.

Możesz wytłumaczyć co Twój post wniósł w kwestii awarii sprzęgła?
Skoro trafił się Tobie wadliwy egzemplarz to się go pozbądź a niektóre "okazje" są niestety bardzo drogie w utrzymaniu po zakupie.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.