Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2009, 08:55   #1
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie ST220 brak mocy

Mam problem.

Wydarzyło sie wczoraj w popoludniowych godzinach. Nie wiem czy nie zaczeło sie od tego iż w momencie ruszania, autko lekko przygaslo, czyli standardowa procedura, wcisniecie sprzegla, zwiekszenie obrotów i ... puszeczenie sprzegla. Autko pojechalo jak zwykle. Ale po wjechaniu na glowna ulice wciskam pedal do spodu, a on powyzej 4 tysi jakby dusil sie (plus dziwnie odglosy) i nie chcial jechac, ale mowie pewnie na gazie przydusil sie to przejedziem sie troszke na benzynie. I tak jakby troche poprawilo sie. Pod wieczor wybralem sie na przejzdzke i efekt ten sam, auto juz przy mniejszych obrotach zaczelo dziwnie pracowac, w dodatku pojawił sie 'check', któy nie zapalil sie na stale, tylko mrugal z 10 razy potem przerwa na ok minute i spowrotem 10 razy mrugnal. Posiadam podreczny sprzet do diagnostyki. Bład 300, czyli 'nierówna praca cylindrów' lub cos na podobe (nie mam tej ksiazeczki z kodami przy sobie i mniej wiecej w tlumaczeniu z angielskiego o to chodzilo, pozniej podam po angielsku caly blad). Co ciekawe, po zrobieniu przygazówki na postoju silnik pracuje tak jak zwykle, wkreca sie normalnie do 6-7 tysi. Robilem przygazowke z pod komory silnika i zadnych, dziwnych odglosow nie slychac. Silnik przy nikisch obrotach, tj bez dodawania gazu pracuje najnormalniej w swiecie.

I tak, autko stoi pod domkiem, czeka chyba do poniedzialku rano, na Lipskiego.
Moje podejrzenia:
1. Sprzęgło? Wiem, że do najlepszych nie należy i miałem je w jakimś niedługim czasie wymieniać. Taka diagnoze miałem w pierwszej chwili, tylko pozniej ten 'check' rozjechal mi moje podejrzenia.
2. Czyżby silnik przeskoczył na rozrządzie? Ale na łańcuchu? Przy tym stanie sprzegła to nawet autko nie chciało za bardzo piszeć, tylko zwykle wpadał pedał sprzegła w podłogę.
3. Świece wymieniane, dociskałem kopułkę i świece z przodu, bo te 3 z tyłu sa pod kolektorem.
4. Poza tym dziwne, bo lampka 'check' nie zapaliła sie na stałe, tylko mrugała. Po skasowaniu błedu i po przekroczeniu obrotów lub raptowniejszym wcisnieciu pedalu gazu, od razu zapala sie i wydostaja sie jakies dziwne odglosy zamulenia. Poza tym nie jestem pewien ale chyba czuc na postoju na swiatlach spaliny.

Ktoś miał taki problem??? Na forum nie ma, bo bym go wcześniej wypatrzył. Jakieś podpowiedzi? Autko w żaden sposób nie katowane, użytkowane normalnie.

__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 15-08-2009 o 21:31
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 09:16   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

prosze poprawic temat poprzez usuniecie z niego zbędnych słów, inaczej trafi do kosza!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 09:54   #3
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

Co mam jeszcze poprawic? Jak inaczej można opisać usterkę???
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 10:31   #4
chodaki4
ford::beginner
 
Avatar chodaki4
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Nowa Sucha
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

Ja bym sprawdził katalizator.
U mnie przy podobnych objawach okazał się zapchany.
chodaki4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 13:44   #5
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

^^^
kolego chodaki, czy do przeczyszczenia samego katalizatora trzeba jakiegos specyfiku? Czy poprostu woda pod duzym cisnieniem. Zapewne glownym problemem bedzie wyjecie katalizatora? Jakis specjalistyczny sprzet poza kanalem, WD i zestawem kluczy bedzie potrzebny??
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 14:06   #6
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

Może cewka Ci pada?

Generalnie jak Ci się auto dusi to nie staraj się go na siłę wkręcać na obroty, nie rób strzałów ze sprzęgła itd. bo może np. niedopalać paliwa i stopisz sobie w ten sposób katalizatory. W takim wypadku jedyne sensowne działanie to delikatnie dojechać do kogoś kto się zna, obejrzy i naprawi co trzeba.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 14:52   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mam jeszcze poprawic? Jak inaczej można opisać usterkę???
opisana jest ok, ale jest o jedno słowo za duzo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 15:07   #8
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

błąd jaki pokzauje Auto Can to:
Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 15:10   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

OK, proszę usunąc słowo "pomocy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tu każdy szuka pomocy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 21:29   #10
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: ST220 brak mocy, pomocy

^^^
uwazam iz ladnie zrymowalo sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak trzeba to trzeba, a ogolnie to nie jest mi do smiechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 15-08-2009 o 21:31
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.