Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2009, 11:27   #1
chmiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Rozrusznik-Transit 2.4

Witam wszystkich!
Mam problem z rozrusznikiem do Transita maxi 2.4 D z 2001 roku.
Dziad jeden nie zawsze zaskakiwał. Tak jakby elektromagnes nie załącza za każdym razem rozrusznika. Więc kupiłem nowy. I ku mojemu zdziwieniu już za pierwszym rozruchem były takie same obawy jak w starym! Dałem do naprawy gwarancyjnej, ale spec powiedział, że to wina koła dwumasowego, które zabrudziło rozrusznik. Z tym jeszcze mógłbym się zgodzić przy starym, ale ledwo założyłem nowy i od pierwszego rozruchu zdołał się zabrudzić przez to koło??
Moje pytanie jest następujące: Czy to jest wina koła dwumasowego? Czy też rozrusznika, bo jak się patrzyłem na niego to nie jest żaden markowy, ale pewnie chiński produkt.

chmiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 12:08   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Rozrusznik-Transit 2.4

Chmiel, mamy tu na Forum dział Transita, szkoda, ze tam nie wszedłeś z tym wątkiem...
Elektrowłącznik jest szczelny, zamocowany na zewnątrz rozrusznika i opiłki z koła dwumasowego mu nie szkodzą, mechanikowi chodziło zapewne o zabrudzony rozrusznik w środku. Może zmienił tylko elektrowłącznik, a nie rozbierał rozrusznika i syf w środku pozostał. Trzeba go rozebrać, całego w środku wymyć, sprawdzić stan przekładni planetarnej, nasmarować itd. Ten mechanik jest chyba trochę nie teges - brudasek...
Ale jeżeli są już tam opiłki, to znaczy że ścierają się łby śrub mocujących koło do wału - nie słychać u ciebie hałasów na wolnych obrotach przy puszczonym sprzęgle? Tak zazwyczaj zaczyna hałasować dwumasa.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-11-2009 o 12:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 15:44   #3
chmiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozrusznik-Transit 2.4

Nie ma przy kole opiłek metalowych, tylko pył z koła masowego. A rozrusznik był nowy. Elektrowłącznik nie za każdym razem działa.
Hałas był, ale była to wina łożyska oporowego. Po jej wymianie nic już nie słychać.
Więc co może być przyczyną wyrzucania elektromagnesu?
chmiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 20:17   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Rozrusznik-Transit 2.4

Koło dwumasowe nie pyli, pyli trochę sprzęgło, opiłki nie wyglądają tam jak metaliczne opiłki, wyglądają jak pył, bo są bardzo drobne.
Mniejsza o to, z tego co piszesz, to albo rozrusznik jest chińskim szmelcem, albo nie został oczyszczony - bo nie wydaje mi się, że drugi założony elektrowłącznik jest zły.
Jeżeli kupiłeś nowy rozrusznik za 250-300zł, to chyba nie był to dobry zakup, zawsze lepiej jest zregenerować oryginał.
Czy ten elektrowłącznik wyraźnie pyka przy przekręcaniu stacyjki? Bo jeśli nie, to może być uszkodzony przekaźnik rozrusznika lub nawet stacyjka.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 10:41   #5
chmiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozrusznik-Transit 2.4

Sorki, że nie odpisywałem, ale miałem wyjazd. Dzięki kolego za odpowiedź. Sprawdzę to co piszesz i dam znać.
chmiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.