Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2018, 11:35   #1
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Nierówna praca silnika, falowanie obrotów, "pyrkanie" z rury wydechowej

Witajcie,

Jak w temacie zaniepokoiła mnie dziwna praca silnika. Około 1,5 miesiąca temu wymieniłem pierścienie i uszczelniacze zaworów, auto śmigało bez żadnych problemów, no może czasem zafalowały obroty (wcześniej się nie zdarzało).
Przedwczoraj wróciłem z pracy (ok. 6km), zgasiłem auto i odpaliłem ponownie i usłyszałem nierówną prace pod maską. Wczoraj, sprawdziłem olej, odpaliłem go i prawie od razu zaczęły się cyrki, falowanie obrotów (trzęsie autem przy nich), wspomniana nierówna praca silnika i dziwne „pyrkanie” z rury wydechowej.
Pojechałem do mechanika, ale oczywiście wszystkie te objawy ustąpiły i nie miał jak się wsłuchać.

Wysyłam film jak to wygląda.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest mi ktoś w stanie coś doradzić? Gdzie szukać przyczyny?

Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 20:00   #2
arecki1979
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 19-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, falowanie obrotów, "pyrkanie" z rury wydechowej

Chętnie podepnę się pod temat kolegi. Mój focus jest z 2007 r. 1.6 benzyna z dołożoną instalacją LPG. Moje autko posiada identyczne objawy jak u kolegi powyżej. Na zimnym silniku chodzi równo, jak tylko nabierze temperatury, to zaczyna nim rzucać, a z wydechu słychać nazwijmy to
plumkanie.

Zauważyłem również, że wskazówka obrotomierza faluje, czasem minimalnie,ale zdarza się że podejdzie na około 2000 obr./min. i zaraz wróci do normy. Dzieje się tak podczas jazdy jak i na wolnych obrotach.
Co ciekawe jak włączę klimatyzacje i nawiew na 3 bieg to podnoszą się obroty i auto na postoju pracuje praktycznie równo.

Generalnie problemy zaczęły się od wypadającego zapłonu na 1 cylindrze. Taka usterka potwierdzona została komputerem.
Okazało się, że wypadanie zapłonu spowodowane było wypaleniem zaworu, w związku z tym zdjąłem głowicę, została oddana do planowania, zawór wymieniony, uszczelniacze itd., reszta zaworów sprawdzona i szlifowana. Zawory ustawione na nowo. Przy okazji wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody. Całość złożona na nowych uszczelkach (pod głowicą, kolektor wydechowy, kolektor ssący)

Próbowałem wyeliminować możliwe przyczyny i tak:
1. wymiana świec i kabli wysokiego napięcia, podmieniałem też cewkę zapłonową
2. wymieniałem sondy lambda 1 jak i 2 za katalizatorem (na początku zamiennik, później na oryginalną z auta, które nie miało żadnych problemów) - walczyłem z sondami ponieważ na komputerze wyskoczył błąd P0133 bank 1 Sensor 1. 2 sonda niby ok, ale też wymieniona na oryginał ze sprawnego auta.
3. wymieniłem czujnik map (ciśnienia powietrza w kolektorze ssącym.)
4. Czyściłem przepustnicę i była adoptowana przez człowieka z ASO Ford.
5. Myślałem, że problem leży po stronie instalacji LPG, więc pojechałem do gazownika, zdezaktywował mi instalacje, auto odpaliło na benzynie i jakież było moje zdziwienie jak usłyszałem ponownie nierówną pracę silnika.
6. Wymieniłem sterownik silnika na używany, ale auto dalej ma ten sam kłopot.
7. Naprawiłem również zestaw wskaźników bo robiła się choinka na zegarach.


Ostatnio zapalił checka i podpiąłem ponownie komputer: Błędy o następujących oznaczeniach: P0133, P0300, P0172. Dziś znów wywalił checka i pojawił się P0133 czyli kłopot z sondą lambda.

Czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek i może podpowiedzieć gdzie szukać usterki, bo szczerze mówiąc już zgłupiałem. Mechanicy też poniekąd rozkładają ręce, dobrze że nie chcą kasy bo bym chyba zbankrutował.

Pozdrawiam i liczę na jakąś radę.

Ostatnio edytowane przez arecki1979 ; 28-09-2018 o 20:13 Powód: rozszerzenie opisu problemu
arecki1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.