Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2007, 21:23   #1
kalku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: Racibórz
Postów: 9
Domyślnie prekładnia kierownicza - cieknie

Witam dziś odebrałem auto od mechanika (wymiana łożysk) okazało się też, że cieknie przekładnia kierownicza - mechanik stwierdził, że do wymiany. Czy ktoś też miał taki problem czy można to jakoś uszczelnić aby nie było konieczności wymiany? Co mogło być przyczyną takiej usterki (bo nie znalazłem na forum wiele postów na ten temat więc podejrzewam nie jest to typowa jakaś awaria). Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

kalku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 12:04   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Odświeżam temat. Kilka dni temu spawałem wydech i pod autem wszystko było suchutkie. Dwa dni później, na przeglądzie, gość mówi, że delikatnie zaczyna przeciekać przekładnia kierownicza. Zrobiłem małą traskę, 250km i zgubiłem płyn ze zbiorniczka. Dolałem do stanu - po dwóch dniach znów pusty zbiornik. Zaczęło przeciekać po prawej stronie auta, teraz zarówno z prawej jak i z lewej podwozie mokre jest od płynu. Zastanawia mnie, że płyn schodzi również na postoju!? Jak zlokalizować miejsce wycieku? Ma ktoś na to jakiś patent, czy trzeba wyjąć przekładnię (nie widać jej ani od spodu, ani od góry). Pytam, bo wolałbym, aby okazało się, że to nieszczelność gdzieś na przewodach/złączkach, ale sam jakoś w to nie bardzo wierzę. Koledzy, podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie. Może ktoś ma na zbyciu przyzwoitą przekładnię, za umiarkowaną kasę?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 23:01   #3
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Czyżby nikt nie przerabiał tematu? Cieknie mi niemal jak z kranu. Jakieś dwa tygodnie wcześniej miałem wymieniany rozrząd, może wówczas coś stało się z przewodami (była przecież odkręcana pompa)? Jak myślicie? Którędy zerknąć na te przewody?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 22:42   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Nikt nie miał doświadczeń z cieknącą przekładnią? No, jakoś nie mogę w to uwierzyć.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 12:58   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

u mnie cieklo, tylko ze nie z maglownicy a z polaczen maglowicy z metalowymi rurkami od plynu wspomagania, dokrecenie rozwiazalo sprawe ale dostep tragiczny, potrzebny kanal i trzeba bylo klucze wyginac zeby to dokrecic. Zobaczcie dokladnie skad u Was ciknie, ja tez myslalem ze to maglownica bo wszystko zalane a to tylko te nieszczesne polaczenia.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 11:22   #6
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Ja regenerowałem maglownicę i dostałem na nią gwarancję. Od razu powiem że nowa kosztuje ..... szkoda gadać, natomiast kupno ze szrotowni to ryzyko.
Ja podszedłem do sprawy tak. Kupiłem na szrocie uszkodzoną cieknącą maglownicę rocznik 2006. Trzeba jednak pamiętać o tym aby dokładnie sprawdzić listwę maglownicy. Trzeba odslonić gumy i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń. Generalnie ma być gładka jak lustro bez najmniejszej ryski. Potem trzeba zakupić zestaw naprawczy do maglownic. Kupiłem zestaw wszystkich uszczelnień na allegro za 30zł :-). Potem poszukałem warsztatu który regeneruje hydraulikę. W firmach specjalizujących się w maglownicach chcieli zerżnąć ze mnie, na szczęście znalazłem świetny warsztat. Podaję adres internetowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wygląda niepozornie, ale chłopaki czynią códa za niewielkie pieniądze. W sumie kosztowała mnie ta regeneracja 950 zł wraz z wymianą sworzni w cenie. Myślę że pomoglem.
Pozdrawiam
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 11:50   #7
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

u mnie wyciekał cały płyn po skręceniu kół na maxa w lewo lub prawo. Wymienilem maglownice na uzywke z auta z rozbiorki. byla sucha, teraz nie mam wiekszych problemow. Kosztowala mnie 250zl.
Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 11:52   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem zestaw wszystkich uszczelnień na allegro za 30zł
A możesz podać stronę tego sprzedawcy, bo ja widziałem po 110PLN
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 11:56   #9
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Panowie powiem tak. To czy sobie zregenerujecie czy kupicie z rozbitego auta to indywidualna sprawa. Nie dajcie się tylko narżnąć. Po tej przygodzie z maglownicą wiem jedno. Zawsze jak jestem na przeglądzie, wymagam od tych partaczy co tylko hamulce sprawdzają aby bardzo uważnie przyglądali się gumom osłonowym na maglownicy i przegubach. Wystarczy niewielkie pęknięcie i sól z piaskiem w zimie zalatwia resztę.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 12:03   #10
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: prekładnia kierownicza - cieknie

Strony tego gościa co mi ten zestaw sprzedał niestety nie mam:-( bylo to jakieś 1,5 roku temu. Musisz szukać. Ale 110 zł to troszkę drogo. Wiem że te co kupiłem były sprowadzone z Anglii.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.