Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2014, 10:47   #1
Nanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-09-2012
Model: Mondeo IV Kombi Titanium PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: Prod. 2012, model 2013
Postów: 26
Domyślnie 1.6 TDCI 109KM, brak mocy, kręci się do tylko do 3200 obrotów

Witam po raz kolejny kolegów forumowiczów.

Autko:
Ford Focus MK2 końcówka 2006 1.6 TDCI 109KM, FAP wycięty przy 140-145 tyś. przebieg prawdziwy 189.000.

Wczoraj jadąc sobie spokojnie A8, około 135KM/H na tempomacie, nagle foka straciła moc na piątym biegu nie chciała jechać wcale, musiałem wrzucić 4 bieg i jechałem przez kilka kilometrów, 100KM/H do interesującego mnie zjazdu. Na początku brak mocy później do 2000-2200 obrotów przyspieszał normalnie, gdy zatrzymałem się żeby ustąpić pierwszeństwa podczas ruszania zauważyłem, że nie chce jechać wcale (ze 35 sekund do 100). Reaguje na jakiś 1, może 2 centymetry wciśnięcia gazu później jak bym nie wciskał reakcja jest prawie żadna, silnik teraz kręci się tylko do niecałych 3200 obrotów (na luzie, zaczyna być słychać takie rzężenie jakby alternatora), gdy przytrzymam go przy tych obrotach zaczyna dość mocno kopcić tak na niebiesko, gdy tylko zakręce go do tych obrotów dymek jest znikomy.
W czwartek dolałem dodatku do paliwa o nazwie ReduxCO (dostałem go będąc w tym roku na VSR w warszawie), cała buteleczka jest na 80 litrów, ja wlałem około połowy buteleczki i ropy pod korek. Wcześniej po zalaniu tego "specyfiku" zapchał mi się filtr paliwa (powyżej 2000-2200 obrotów, gasł podczas jazdy, ale do tych obrotów jeździł normalnie na luzie do odcięcia), po wymianie filtra wszystko wróciło do normy, wcześniej filtr nie był wymieniany ze 2-3 lata, także myślałem, że miał prawo się przytkać.
W menu serwisowym zegarów nie wykazuje żadnych błędów, ładowanie aku 14.4, tzn że alternator ma się chyba dobrze, żadnych kontrolek ostrzegawczych, itp, itd.
Może, któryś z Kolegów miał podobny problem, może ktoś coś wie o tym dodatku, wydaje mi się, że to może być jego wina nie chce mi się wierzyć w drugi zbieg okoliczności z jakąś "awarią" po zatankowaniu tego shitu.
Aha tankuje tylko na normalnych stacjach (Orlen, Shell, rzadko Lotos), a nie na małych prywatnych stacjach, czy na Tesco.


Ostatnio edytowane przez Nanek ; 20-10-2014 o 12:21
Nanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 11:11   #2
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Focus 1.6 TDCI, brak mocy, kręci się do 3200

Proszę poprawić tytuł zgodnie z regulaminem forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.