Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2015, 13:52   #1
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Nie działające spryskiwacze lamp ksenonowych

Witajcie. W foce mk1 mam fabryczny ksenon i spryski lamp. Dość dawno (ze 2 late temu) spryski przestały działać - okazało się że pompka się zatarła. Wyjąłem rozruszałem pompkę, ale przy składaniu ułamałem wiatraczek pompujący - mimo sklejenia spryski już nie działały - dysze się wysuwały, ale za mało żeby poszedł płyn. Trochę to trwalo, ale kupiłem w końcu pompkę od VW (do forda kosztuje 320 zł do VW 50zł) i wczoraj wymieniłem - efekt jest dokładnie identyczny jak na starej pompce - dysze się wysuwają , ale tylko trochę i płyn nie leci.
Wczoraj rozebrałem układ w drobny mak i wygląda to tak:
- dysze wyjąłem - obydwie drożne - wyglądają na sprawne.
- te tłoki które się wysuwają przy lampie - ręcznie się rozkładają do samego końca do tego jak próbowałem w nie dmuchnąć powietrze to nie idzie , a jak się ten tłok wyciągnie to przy samym końcu puszcza powietrze - czyli jest sprawny bo to działa tak że ciśnienie wypycha tłok i przy końcu zawór się otwiera i leci płyn.
- trójnik pompka - lewy sprysk - prawy sprysk - drożny,
- wszystkie przewody - drożne,
- pompka po wsadzeniu w słoik wody w sekundę wypompowała słoik do zera
- nawet podpięcie na krótko jednego spryskiwacza do pompki( czyli dwukrotne "ułatwienie" dla pompki) powoduje że sprysk wysuwa się tylko trochę i płyn nie leci,

O co w tym do cholery chodzi? Wygląda na to że każdy element z osobna jest sprawny , a połączone wszystko w całość - nie działa.
Czy jest możliwe że pompka od VW (fabrycznie nowa) ma za małą wydajność? Widziałem w dziale MONDEO że ludzie robili takie podmianki i efekt był dobry - układ działał.... Poza tym pompka idealnie pasuje w zbiornik, przewody też, jedynie wtyczkę musiałem fordowską obciąć i dolutować od VW bo tamta była inna.
Co jeszcze może tam być nie tak?

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.