Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2010, 14:35   #1
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Wybuch silnika

Witam serdecznie,

mialem nieprzyjemnosc byc swiadkiem wybuchu mojego silnika (2.0 tdci 130km) w mondziaku z 2003 roku (tlok wystrzelil i rozbil blok silnika dziura wielkosci piesci). Czy jest ktos w stanie mi polecic kogos rzetelnego, kto zrobi przekladke ? Sprawdzenie silnika przez niego rowniez wchodzi w gre, mam dosc partaczy do ktorych jezdze we wroclawiu i zamiast naprawiac, to mi rozpi.. auto. Nic sie z nim nie dzialo, do momentu jak pojechalem do roznych geniuszy, kolegow ojca, w sprawie robienia wtryskow.

Jaki silnik kupic? Slyszalem ze lepiej te, po 2005 roku. Na co zwrocic uwage?

baxowy jest offline  
Stary 02-04-2010, 14:38   #2
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

jak juz ci pisalem w drugim twojim temacie znam dobrego goscia i wiem ze na niego mozesz liczyc 50 od wroclawia dokladnie strzegom robil mi i ojcu duzo samochodow gosci wie co i jak i mozna na niego liczycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niedlugo bedzie robil nam dwa autka
davideee jest offline  
Stary 02-04-2010, 14:40   #3
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

Cytat:
Napisał davideee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak juz ci pisalem w drugim twojim temacie znam dobrego goscia i wiem ze na niego mozesz liczyc 50 od wroclawia dokladnie strzegom robil mi i ojcu duzo samochodow gosci wie co i jak i mozna na niego liczycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niedlugo bedzie robil nam dwa autka
Dzieki wielkie za pomoc, ale z racji tego ze auto nie ma serduszka, wolalbym je holowac gdzies blizej wroclawia (najlepiej we wroclawiu). Poza tym najpierw musze wiedziec jaki silnik wziac, zeby to sie nie powtorzylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Cie serdecznie
baxowy jest offline  
Stary 02-04-2010, 14:46   #4
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

ten silnik ogulnie jest dobry i to musiala byc jakas wada lub ktos cis sknocil albo mial 500tys a nawet niewiesz ale te powyzej 2005 podobna sa lepsze tak jak juz mowilem ten gosciu sam by znazal pozadny silnik jeszcze w aucie sprawdzil przet kupnem i w tedy bys mial pewnosc ze najblisze 300tys masz na tym motorku gwaratowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davideee jest offline  
Stary 02-04-2010, 14:55   #5
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

Cytat:
Napisał davideee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten silnik ogulnie jest dobry i to musiala byc jakas wada lub ktos cis sknocil albo mial 500tys a nawet niewiesz ale te powyzej 2005 podobna sa lepsze tak jak juz mowilem ten gosciu sam by znazal pozadny silnik jeszcze w aucie sprawdzil przet kupnem i w tedy bys mial pewnosc ze najblisze 300tys masz na tym motorku gwaratowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik mial 158tkm ... Mielismy go od 4-5 lat i jezdzil na najlepszych paliwach i olejach. Generalnie z tego co mi powiedzieli, to musialo byc wysokie cisnienie na 4 cylindrze (pozostale ok) i strzelil. W czym te po 2005 sa lepsze? Osprzet z tego co czytalem maja taki sam. Czy 2,2 tdci sie czyms rozni od reszty, poza moca? Skrzynie mam 5 biegowa..
baxowy jest offline  
Stary 02-04-2010, 15:03   #6
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

no dokladnie to niewiem ale skrzynia powina podejsc ale sprzeglo juz bedzie inne ale jak juz miales 2.0 to wkladaj 2.0 tylko ze w dobrym stanie a za 1000zl zrobia ci z niego w V teku we wrocku 160 bezpiecznie i mu niezaszkodzisz...
A ruznia sie tym ze jak kupisz po wyzej 2005 to bedzie swieszy silnik i latwiej bedzie trafic na motor w dobrym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davideee jest offline  
Stary 02-04-2010, 15:05   #7
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

Cytat:
Napisał davideee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no dokladnie to niewiem ale skrzynia powina podejsc ale sprzeglo juz bedzie inne ale jak juz miales 2.0 to wkladaj 2.0 tylko ze w dobrym stanie a za 1000zl zrobia ci z niego w V teku we wrocku 160 bezpiecznie i mu niezaszkodzisz...
A ruznia sie tym ze jak kupisz po wyzej 2005 to bedzie swieszy silnik i latwiej bedzie trafic na motor w dobrym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytalem o roznice miedzy silnikami, bo chodzi mi o trwalosc. Mialem 2003, wiec teoretycznie z 2005 moze mnie to spotkac za dwa lata. Myslalem ze po prostu 2,2 wykonali lepiej. Dla mnie 130 z 2.0 w zupelnosci starcza, jakby 115 mialby sie okazac trwalszy to nawet jego bym wybral.

Robil ktos juz cos takiego we Wroclawiu? Bo jak mam wydac prawie 4 tysiace i znowu dostac grata, to wole sprzedac to auto wpi...u

Ostatnio edytowane przez baxowy ; 02-04-2010 o 15:07
baxowy jest offline  
Stary 02-04-2010, 15:11   #8
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie

a 158tyk?? co ty zes przy tym przebiegu w tryskach szukal?? jezeli to byl naprawde jego przebieg to wtryski powiny przynajmiej 300 400 tys zrobic sam mowiles ze jezdzil na dobrym paliwie ja mam vectre 1.9 cdti 150 ps zrobina na 174 i 2005 r i 5 lat zrobila 259 tkm i ja tam nawt nic do silnika niezagladalem servis i dalej jazda niepoczebnie grzebales tam to wlasna gupota jak sie nic niedzieje nieszukaj bo moj ojciec nieszukal i mondziakiem mk2 zrobim 420tys i do tej pory mamy go w garazu i nadal jak jakies autk w firmie jest niedysponowane dalej lata w trasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem co mowie moje i ojca auta robia bardzo duzo kilometrow i mamy 3 mondziaki mk3 i jeden z tym silnikiem wlasnie ma 320tys bez klopotowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a odrazu sory za moje bledy ortograficzne od dziecistwa mieszkam w austri i po polsku pisze jak pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I na przebiegi trzeba uwazac bo sami jak sprzedajemy nasze auta wz firmy to cofamy o 100 200 tys i nikt sie niepokapowal te auta jezdza po autostradach i sa dbane zreszta wiekszasc aut w polsce jest krecona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo cieszko znalesc w niemczech czy w austri 10 letniego disla z przebiegiem 150tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał baxowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytalem o roznice miedzy silnikami, bo chodzi mi o trwalosc. Mialem 2003, wiec teoretycznie z 2005 moze mnie to spotkac za dwa lata. Myslalem ze po prostu 2,2 wykonali lepiej. Dla mnie 130 z 2.0 w zupelnosci starcza, jakby 115 mialby sie okazac trwalszy to nawet jego bym wybral.

Robil ktos juz cos takiego we Wroclawiu? Bo jak mam wydac prawie 4 tysiace i znowu dostac grata, to wole sprzedac to auto wpi...u
Ruznicy nie ma zadnej a jak sie dba to spokojnie te motorki robia 500tys jak ci opisalem w poprzednym poscie cos o tym wiem bo nasze auta spokojnie robia te przebiegi a potem wyslamy je do polski na sprzedasz z 200tkm na liczniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poprostu kwestja zebys nieszukal i niejezdzil po ruznych specjalistach tylko jak juz ci mowilem znajc jednego dobrego i doniego jezdzij jak cos a nieraz warto skoczyc 50 kilometrow i bedziesz pewien za auto jest w dobrych rekach niedosc ze zrobi to i ci powie czego mozesz sie spodziewac w najbliszych latach i co trzeba bedzie robic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 03-04-2010 o 21:06
davideee jest offline  
Stary 02-04-2010, 15:17   #9
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

Cytat:
Napisał davideee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a 158tyk?? co ty zes przy tym przebiegu w tryskach szukal?? jezeli to byl naprawde jego przebieg to wtryski powiny przynajmiej 300 400 tys zrobic sam mowiles ze jezdzil na dobrym paliwie ja mam vectre 1.9 cdti 150 ps zrobina na 174 i 2005 r i 5 lat zrobila 259 tkm i ja tam nawt nic do silnika niezagladalem servis i dalej jazda niepoczebnie grzebales tam to wlasna gupota jak sie nic niedzieje nieszukaj bo moj ojciec nieszukal i mondziakiem mk2 zrobim 420tys i do tej pory mamy go w garazu i nadal jak jakies autk w firmie jest niedysponowane dalej lata w trasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem co mowie moje i ojca auta robia bardzo duzo kilometrow i mamy 3 mondziaki mk3 i jeden z tym silnikiem wlasnie ma 320tys bez klopotowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a odrazu sory za moje bledy ortograficzne od dziecistwa mieszkam w austri i po polsku pisze jak pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I na przebiegi trzeba uwazac bo sami jak sprzedajemy nasze auta wz firmy to cofamy o 100 200 tys i nikt sie niepokapowal te auta jezdza po autostradach i sa dbane zreszta wiekszasc aut w polsce jest krecona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo cieszko znalesc w niemczech czy w austri 10 letniego disla z przebiegiem 150tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto mialo taki przebieg, kupilismy go z przebiegiem 85tkm (jak mial 2 lata) od znajomego. Wtryski byly robione, bo taka byla diagnoza w pol-motorsie na kamiennej (a jezdzilismy caly jego zywot na shella, na sleznej z wisniowa i to w wiekszosci przypadkow v-power). A jak auto szarpie i rwie i nie jedzie, to co mam nie zagladac? Fachowcy sie do niego dorwali i cho...y po aucie. Najpierw filtry nie filtry, bo poczatkowo tak mysleli, a pozniej wio wtryski. Jeden wymontowal, drugi zamiast regenerowac wtryski to przedmuchal(radwanice) i zamontowali spowrotem. Auto dalej jezdzilo jak gowno, dopiero cos tam porobili i bylo jako tako. Mieli jeszcze skorygowac ilosc wtryskiwanego paliwa bo za malo szlo, ale nie zdazyli. Silnik poszedl do nieba (a moze piekla?).
baxowy jest offline  
Stary 02-04-2010, 15:20   #10
Dexon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2009
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wybuch silnika

TDCi 2.2 to nie jest taki sam silnik jak 2.0. Tu masz kilka zdań z artykułu na ten temat:

Nowa odmiana silnika Duratorq TDCi o pojemności 2,2 litra jest rozwinięciem stosowanej już wcześniej w Fordzie Mondeo 2,0-litrowej jednostki Duratorq TDCi. Wzrost pojemności skokowej uzyskano przez wydłużenie skoku tłoka z 86,0 do 94,6 mm. Ta modyfikacja pociągnęła za sobą konieczność wprowadzenia zmian w konstrukcji korbowodów i tłoków, a także zmiany charakterystyki elektronicznego układu sterującego pracą silnika.
Turbosprężarka zastosowana w tym silniku wiruje ze zwiększoną maksymalną prędkością 225 000 obr/min, podczas gdy podobna turbosprężarka stosowana w wersji silnika TDCi o mocy 130 KM osiąga prędkość 191 000 obr/min. Wzrost ten stał się możliwy dzięki udoskonalonej konstrukcji łopatek turbiny oraz łożysk.
Najważniejsze cechy silnika Duratorq TDCi o mocy 155 KM:
- wał korbowy, w którym skok tłoka zwiększono z 86,0 mm do 94,6 mm.
- nowe koło zamachowe o dzielonych masach, charakteryzujące się większą energią kinetyczną.
- nowe wtryskiwacze firmy Delphi z otworami końcówek o zmniejszonej średnicy (0,125 mm zamiast dotychczasowych 0,180 mm), co pozwala uzyskać jeszcze większy stopień rozpylenia paliwa w komorze spalania.
- zaokrąglony, stożkowy profil kanałów doprowadzających paliwo do wtryskiwaczy.
- siedem kanałów paliwowych w układzie wtryskowym, zamiast dotychczasowych pięciu.
- nowe tłoki o zmienionym profilu komory spalania, z powierzchnią o zwiększonej trwałości dzięki procesowi anodowania.
- turbosprężarka o zmienionej konstrukcji, ze zmienną geometrią łopatek kierownicy turbiny, umożliwiająca lepsze warunki pracy układu dolotowego i lepsze warunki spalania, a tym samym zwiększenie dynamiki i osiągów silnika.
Dexon jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.