Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2012, 12:15   #61
trutenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

Ja problem rozwiązałem. Wystarczyło wymienić termostat na oryginalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wcześniejszej wymianie na chinola problem nie ustąpił - było to mylące w diagnostyce- bo w końcu nowy, a temperatura dalej nie osiągana.
W tej chwili na oryginalnym termostacie wskazówka stoi ładnie pionowo i nie obniża się ze spadkiem prędkości/obrotów silnika.
pozdr

trutenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 20:09   #62
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

kolego tutenka a po przejechaniu jakiej odleglosci masz 90*, jakim stylem jazdy i czy miasto czy trasa ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 11:45   #63
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

uziu..spokojnie napewno niema lepiej jak inni bo diesel tak ma jak ma.

ja radze zaslaniac intercooler w zimie jak jest bardzo zimno bo naprawde sporo pomaga.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 16:45   #64
trutenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

Uziu mieszkam kawałek za miastem, najpierw jadę polną drogą ze 2km, potem kolejne 2km lokalną drogą asfaltową (więc bardzo wolno lub wolno) i dojeżdżam do dwupasmówki, w obecnych temperaturach muszę tą dwupasmówką przejechać jeszcze kawałek (może ze 2km kolejne), zeby wskazówka ustawiła się pionowo. Ale szybkość rozgrzewania nadal zależy od obrotów silnika/prędkosci samochodu. Kiedy od razu jadę 110-120km/h to rozgrzewa się jak wyżej napisałem. Jednak wlokąc się 80km/h nagrzewa się w nieskończoność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam tylko, że założyłem znowu tekturę przed chłodnicę - skróciłem czas nagrzewania tym samym. I jeszcze jedno. Po wymianie termostatu jak temperaturę osiągnie to trzyma. Na chinolu jak zwolniłem to temperatura spadała.
trutenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 20:33   #65
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

u siebie tez w duze mrozy zaslaniam atrape lub chlodnice.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 19:12   #66
pisar999
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2013
Model: focus Mk1
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

Witam. Jestem tutaj nowy i z góry przepraszam jeśli piszę w złej rubryceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio kupiłem Focusa mk1 1999r, 1.8 Tddi 90KM i mam problem z ogrzewaniem, a mianowicie temperatura w kabinie bardzo wolno wzrasta co przeszkadza przy obecnych temperaturach -10. Stwierdziłem że nie dochodzi prąd do świec żarowych dogrzewacza płynu chłodniczego. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko wydaje się ok (możliwe, że pominąłem któryś). Bardzo proszę o pomoc. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisar999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 19:21   #67
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

zeby swiece te grzaly musi byc odpowiednie napiecie na aku inaczej ECu nie poda na nie pradu.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 17:15   #68
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

Co do swiec w podgrzewaczu to maja bardzo duze znaczenie jesli chodzi o nagrzewanie sie silnika i jego wychladzanie w duze mrozy jezdzac np, po miescie ( swiatla, korki ). Zanim przyszly mrozy sprawdzilem u siebie swieczki w podgrzewaczu, profilaktycznie bo bylem bardziej niz pewien ze nie dzialaja ( zawsze zima silnik wolno sie nagrzewal ) wiec prad dochodzil, a swiece popalone wszystkie 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no wiec wymiana, oczywiscie na slowenskie ISKRY bo tylo te sa identyczne i montowane do nowszych focusow i mondkow z tego co wyczytalem na forum. Wyjalem beru oryginaly, czyli maja tyle co auto ponad 12 lat. Podgrzewacza nie wyjmowalem, swiece wykrecily sie bez jakiegos problemu, najgorzej szla pierwsza od lewej czyli ta ustawiona pionowo, troche tylko lapa podgrzewacza sie wygiela przy wykrecaniu swiec, ale to przed wkreceniem nowych bez problemu ja dogiąłem do pozycji wyjsciowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. plynu ucieklo okolo pol litra przy montarzu.

Po wymianie, teraz przy mrozach -10C silnik przede wszystkim nie traci temperatury pracy tzn, moge auto postawic pod domem, a silnik i tak sie nagrzeje i po okolo 10 km wskazowka stoi pionowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no szybciej cieplo robi sie w srodku.

Nizej foto dla tych co maja watpliwosci czy slowenska ISKRA wyglada identycznie jak oryginal BERU
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01049.jpg (92.0 KB, 50 wyświetleń)
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 23:34   #69
pisar999
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2013
Model: focus Mk1
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

Mierzyłem napięcie na aku multimetrem i waha się 12.7 - 13.2 nie wiem czy jest wystarczające? a te świece grzeją po włączeniu zapłonu czy dopiero po odpaleniu silnik? W obydwu sytuacjach prąd nie dochodzi a sprawdzałem to z rana na całkowicie zimnym silniku. A może jakiś czujnik temperatury oszukuje lub jest więcej bezpieczników, gdzieś wyczytałem, że odpowiedzialny za to jest bezpiecznik pod maską bodajże 40A i sprawdziłem tam wszystkie oprócz przekaźników i nic...
pisar999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 17:32   #70
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wolne nagrzewanie się silnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

szukaj Instalacja Elektryczna i dodatkowa nagrzewnica elektryczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.