Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 10:30   #831
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam znany problem braku sygnału GPS. Choć mój przypadek jest chyba trochę niestandardowy, bo co jakiś czas (choć tylko przy deszczu) GPS jednak postanawia zadziałać.

W każdym razie próbuję właśnie wyszukać antenę zastępczą, ale nie znajduję nic posiadającego w opisie miniFAKRA. Wszystkie anteny są opisane jako FAKRA. W życiu nie widziałem tych złącz na oczy, więc nie wiem, czy to jest to samo (w sensie FAKRA + MDF = miniFAKRA). Podpowiedzcie proszę jak to wyszukać?

Drugie pytanie - ktoś pisał kiedyś, ze kluczyki do wyjęcia NXa można nabyć na Allegro za grosze. Też nic takiego nie mogę znaleźć. Ale też nie bardzo mam pomysł jakimi słowami kluczowymi szukać... Tu też bym prosił o podpowiedź lub linka.
Może odkręć stopkę i zajrzyj do niej. Skoro działa po deszczu, to może woda daje przewodzenie prądu pomiędzy zerwanymi kabelkami, czy coś ? Wystarczy zlutować. To tylko moje dywagacje.

Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 11:06   #832
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robiłeś aktualizacje od razu na 5.3 z 2010 i mapy 2013? Czy najpierw 5.1?
Z tego co pamiętam to najpierw mapę instalowałem a później SP 5.3
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 11:19   #833
jankosek
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: krk
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam znany problem braku sygnału GPS. Choć mój przypadek jest chyba trochę niestandardowy, bo co jakiś czas (choć tylko przy deszczu) GPS jednak postanawia zadziałać.

W każdym razie próbuję właśnie wyszukać antenę zastępczą, ale nie znajduję nic posiadającego w opisie miniFAKRA. Wszystkie anteny są opisane jako FAKRA. W życiu nie widziałem tych złącz na oczy, więc nie wiem, czy to jest to samo (w sensie FAKRA + MDF = miniFAKRA). Podpowiedzcie proszę jak to wyszukać?

Drugie pytanie - ktoś pisał kiedyś, ze kluczyki do wyjęcia NXa można nabyć na Allegro za grosze. Też nic takiego nie mogę znaleźć. Ale też nie bardzo mam pomysł jakimi słowami kluczowymi szukać... Tu też bym prosił o podpowiedź lub linka.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



to zakupilem tego uzylem i działa - 7-8 satelit widzi
jankosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 12:13   #834
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
Dzięki Jankosek. Też muszę zamówić ten zamiennik - Zero satelit. Zastanawiam się tylko jeszcze nad jedną opcją. Żeby nie wyciągać radia, może lepiej byłoby odłączyć kabel od kostki (stopki) w podsufitce i połączyć z kabelkiem (uciętym) od tej zastępoczej anteny (zamiennika z allegro) i przykleić na szybę koło lusterka wstecznego. Było by mniej roboty i wiadomo - przy rozbiórcr mogą popękać jakieś plastiki.
Może się mylę - dajcie swoją opinię.
I jeszcze dwa pytanka:
1. Kabel GPS - rozumiem, że kolor czarny?
2. Ten zamiennik z allegro musi być przyczepiony (skierowany) do szyby stroną płaską (podstawą) czy tą wypukłą?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 12:58   #835
jankosek
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: krk
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

ciezko cos zlamac wyciagajac radio , wszystko ladnie wypina sie.
ja mam kabel puszczony schowkiem , puszczony uszczelka i schowany pod kurtynka pasażera tak wiec nic nie widac.....
jankosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 13:26   #836
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może odkręć stopkę i zajrzyj do niej. Skoro działa po deszczu, to może woda daje przewodzenie prądu pomiędzy zerwanymi kabelkami, czy coś ? Wystarczy zlutować.
No w sumie też tak mi się wydaje, choć stawiam jednak na uszkodzony układ niż kabelek. Ale pewnie warto by sprawdzić.
Ktoś może napisać gdzie szukać i jak się dobrać do tej anteny dachowej? Trzeba zdjąć podsufitkę, czy może mocowanie jest pod(nad) lampką?

@Jankosek - dzięki za linki! Ile czasu zajął Ci montaż? Czy zauważasz jakieś opóźnienie w łapaniu pozycji? Przy oryginalnej antenie pozycja jest podawana w zasadzie zawsze i nigdy nie trzeba na nią czekać (w przeciwieństwie do urządzeń przenośnych) - czy tu też odbiór jest tak dobry?
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 13:37   #837
jankosek
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: krk
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

yyy wszystko działa sprawnie i szybko nie widze zadnej roznicy , montaż dla osoby malo obytej w autach i bojacej sie zeby nic nie porysowac itd zajmuje 1h .

zaopaczcie sie w karte kredytowa (nie doslownie hehe , bo sie niechcący zlamie i bedzie klops , ale jakas karte z apteki czy cos , duzo sie tym odhacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 10:04   #838
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam.Wszystko działa, 30min troche obaw i po krzyku.Po instalce 5.3 mam wkońcu R-text przy radiu.
Mapy super.
P.S. Sprzedam mapy 2007 NX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POZDRO
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 12:45   #839
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A co to jest R-text?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 13:05   #840
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

RadioText - "dowolny tekst do 64 znaków, np. tytuł i wykonawcę aktualnie nadawanej piosenki."

Niestety chyba żadna stacja radiowa w Polsce nie nadaje tam nic pożytecznego, jedynie nazwę i namiary na siebie.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.