Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2013, 07:26   #31
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

po prostu nie wiedziałem że sprężarka ma się rozłączać po chwili od załączenia klimatyzacji i "mechanik" polecił mi wymianę czujnika wysokiego ciśnienia gdyż uważał ze w manualnej klimatyzacji sprężarka powinna działać non stop a ze nowy czujnik będzie dopiero jutro to tak jak on to powiedział żeby nie zepsuło się sprzęgło sprężarki przy ciągłym rozłączaniu to lepiej obejść czujnik ale u mnie był taki problem ze powyżej 3,5 tys. oblotów w ogóle się nie załączała sprężarka. proszę o pomoc
utworzyłem na ten temat nowy post ale jakoś nikt nie odpowiedział
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:38   #32
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Cytat:
Napisał barkow31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy obejście czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji może spowodować jakieś uszkodzenia całego układu
ja za to zrozumialem co kolega zrobil...

i odrazu pisze...NIE WOLNO TAK ROBIC. zrobiles najwieksza glupote ktora mogles zrobi i szybko to popraw zanim rozwalisz chlodnice od klimatyzacji.

to jest zabezpieczenie-bo przy wysokich obrotach-dobrze ze sprezarka sie rozlacza bo pompuje za bardzo, i to jest normalne. pozatym chyba nie jezdzsz na 3000rpm?


a jak to tak zostawisz to moze ci zbyt wysokie cisnienie rozwalic uklad.!!!!!!!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:45   #33
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Cytat:
Napisał barkow31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po prostu nie wiedziałem że sprężarka ma się rozłączać po chwili od załączenia klimatyzacji i "mechanik" polecił mi wymianę czujnika wysokiego ciśnienia gdyż uważał ze w manualnej klimatyzacji sprężarka powinna działać non stop a ze nowy czujnik będzie dopiero jutro to tak jak on to powiedział żeby nie zepsuło się sprzęgło sprężarki przy ciągłym rozłączaniu to lepiej obejść czujnik ale u mnie był taki problem ze powyżej 3,5 tys. oblotów w ogóle się nie załączała sprężarka. proszę o pomoc
utworzyłem na ten temat nowy post ale jakoś nikt nie odpowiedział
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mechaniorowi cos sie pomylilo bo sprezarka jest taka sama czy to dla klimy manualnej czy automatycznej. Chyba chodzilo mu czy sprezatka jest zmiennej wydajnosci czy ma stale nastawienie. Tak, czy owak sprezarka nie powinna sie wylaczac zaraz po wlaczeniu klimy, to prawda. Obejscie czujnika pomoglo?
Konsekwencje moga byc takie ze kompresor bedzie nabijal dalej przy zamknietym zaworze TXV i w najlagodniejszym przypadku otworzy sie wentyl bezpieczenstwa na kompresorze ktory upusci troche czynnika do atmosfery zmniejszajac tym cisnienie w ukladzie. Na krotka mete nie jest to grozne. Mozesz to zalagodzic np wylaczajac klime co 10min tak na 2min. Chodzi o to by zapobiec nabijaniu cisnienia gdy zawor TXV na parownik jest zamkniety.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:53   #34
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

bo rozłączało sprężarkę a przy wysokich obrotach to nawet nie chciała się załączyć i "mechanik" poleci wymianę czujnika a nowy będzie dopiero jutro tak nawiasem mówiąc w żadnym z samochodów gdzie jest manualna klimatyzacja sprężarka się nie wyłącza a w foce jest inaczej?? "mechanik" powiedział ze ciągłe rozłączanie może powodować uszkodzenia sprzęgła sprężarki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: tak pomogło teraz bez czujnika sprężarka się w ogóle nie wyłącza i chłodzi aż miło w sumie wcześniej tez chłodziło ale zaniepokoiło mnie to pikanie a w jakim interwale powinna pracować sprężarka tak mniej wiecej
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 09:16   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

tak..bo sprezarka nie moze ani za czesto sie zalaczac ani za czesto rozlaczac bo to skraca zywotnosc sprzegla...jednak sa do tego pewne niuanse..i przy wysokich obrotach-a 3000rpm to sa juz wysokie obroty zarowno dla benzyny czy diesla to nalezy wiedziec ze moze sie zdarzyc ze sprezarka przepompowywuje.


owszem kazde nowsze modele sprezarek sa tak robione aby pracowaly praktycznie non stop. jednak w ff1 sa pierwsze egzemplarze scrolla..i powiem ze bardzo ladnie dzialaja..ale zawor regulacyjny tych sprezarek jest jeszcze dosc daleki od idealu..jedne sprezarki pracuja dosc stabilnie a inne bardziej lub mniej ale sie jednak rozlaczaja.

tylko ze te cykle sa scisle okreslone.

powiedzmy ze srednio maks. co 8-10 sekund w skrajnych przypadkach na wysokich obrotach sprezarka moze sie rozlaczac i zalaczac, ale to wszystko zalezy jeszcze od wielu czynnikow.

bo praca sprezarki steruja 2 czujniki:
-niskiego cisnienia-glownie steruje praca sprezarki
-wysokiego cisnienia-bardziej zabezpiecza uklad przed przeladowaniem.

ale na te czujniki ogromny wplyw ma temperatura i ilosc czynnika w ukladzie, oraz sprawnosc sprezarki + czystosc chlodnic+ sprawnosc dyszy i ukladu klimatyzacji.

jest to dosc spore pole do ogarniecia i nalezy zwracac uwage na wiele czynnikow ktore moga rozlaczac sprezarke.

s. tak im nowsze sprezarki tym bardziej pracuja non stop bo oprocz zaworu regulacyjnego sprezarki jest jeszcze zawor regulacji temperatury parownika-tego od klimatyzacji i uklad klimatyzacji jest bardziej dostrajany do aktualnych warunkow.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-07-2013 o 09:19
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 09:25   #36
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

dzięki za info włożyłem z powrotem wtyczkę w czujnik jak wrócę to założę nowy po włączeniu wtyczki do czujnika i odpaleniu Klimy wolne obroty jakieś 1000 to sprężarka działała jakieś 6 sekund rozłączyła się i po 3 sekundach znowu to samo wiec wydaje mi się ze szybko się rozłącza ale ważne ze chłodzi zobaczę co będzie po wymianie czujnika
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 09:39   #37
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

no to mi sie to cos nie podoba...o ktorym czujniku mowa?
tym z 4 kabelkami czy tym z dwoma?
i jaka byla temperatura i jak byly ustawione nawiewy w srodku? i skad powietrze brane?

bo ty masz zachowanie takie jakby za malo czynnika bylo, no chyba ze wentylator klimatyzacji nie dziala?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 10:24   #38
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

ten z dwoma kablami powietrze z zewnątrz nawiew na twarz temperatura na zewnątrz 22 stopnie a czynnik w porządku wczoraj jak podjechałem do tego szpeca to pierwsze co zrobił to odzyskał wyleciało 640 g i potem dobił 740g i wczoraj rano w układzie było 640 i tak samo się zachowywało ale jak możesz to napisz co o tym sadzisz
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 10:29   #39
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

dobij dodatkowo 150-200g czynnika ponad norme. powinno lepiej chlodzic i sie tak nie rozlaczac. sprezarka prawdopodobnie jest w dobrym stanie. ale pamietaj ze im wyzsze obroty tym bardziej moze sie rozlaczac. za to na wolnych jak bedziesz stal powinna prawie non stop pracowac.

ps. ten czujnik to czujnik niskiego cisnienia-czyli rozlacza sie bo jest zbyt niskie cisnienie po stronie niskiego cisnienia, czyli moze to byc np. zbyt mala ilosc czynnika pomimo ze jest ksiazkowo...

tylko ze jest jeszcze jedno ale.. z twojego opisu rozumiem ze masz nie do konca szczelny uklad...tak?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 10:29   #40
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

wentylatory się włączają obydwa jak tylko dotknę AC i po chwili sekunda dwie załącza sprężarkę a najlepsze w tym wszystkim jest to ze chłodzi z nawiewu powietrze leci od 2 do 7 stopni

Bump: układ szczelny sprawdzany był w kwietniu

Bump: podsumowując na niskich obrotach nie powinno rozłączać tak??w ogóle

Bump: ale skoro piszesz ze ten czujnik odp. za niskie ciśnienie to dlaczego wczoraj rozłączało przy wysokich obrotach a po odpięciu przestało wrrr
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.