Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2023, 07:56   #1
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Scanner czy zabawka (OBD)?

Czesc.
W jednym z watkow o awarie dostalem kilka odpowiedzi ale tez reprymendy ze bez podania bledow to niewiele sie poradzi i ze czytnik OBD to nieduzy wydatek.
No to zdecydowalem kupic takie popularne urzadzenie. Ladnie zapakowane wyglada porzadnie. Do tego program na telefon - scanner + platna licencja zeby nie bylo.
Noi zaczalem sie bawić. No i z czasem zauwazylem:
Chwilowe spalanie pokazuje zupelnie bez sensu (z kosmosu) to co komputer (a to komputerowe potwierdzilem stara metoda do pełna i 100km). Dodam ze inne parametry spalania tez sa z ksiezyca.
Jesli chodzi o parametry DPF pomijam ze wiekszosc to puste pola oprocz roznicy cisnienia DPF.
DPF soot load 87% a DPF load 8.1g.
Ostatnio mi sie wlaczalo wypalanie (chyba wypalanie bo chwilowo huczy i pali dwa razy wiecej przez okolo 10 minut) ale z czytnika niewiele sie dowiaduje.
Wiec rownie dobrze moge wierzyc lub nie wierzyc w inne parametry
No to jak to z tym OBD?

mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 09:16   #2
Mishot
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Bochnia
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 (109KM)
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Scanner czy zabawka (OBD)?

"skaner nie dedykowany" czyli taki co wszystkie marki "czyta", to raczej zabawka, owszem, odczytasz kody, bo OBD to standard i część kodów (błędów jak i PID) MUSI być u wszystkich ta sama, jednak pozostałe to już może być wymysł konkretnej marki.

Tego typu sprzęty, przeważnie łączą się tylko z silnikiem (głównie dlatego, że inne podzespoły, są na innych szynach CAN, więc na innych pinach OBD).
Zawsze możesz kupić "ELM327" BT, powinien mieć funkcjonalność tego USB, który jest wykorzystywany do np FORScan, ale to już raczej stary sprzęt i mnóstwo klonów, niewiadomej (słabej) jakości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mishot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 09:28   #3
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,864
Domyślnie Odp: Scanner czy zabawka (OBD)?

Najważniejsze moduły odpowiedzialne za jazdę (PCM, BCM, ABS, PSCM) są na HS-CAN i niemal każde urządzenie wpięte w OBD ma do tego dostęp. Zależnie od oprogramowania modułów w samochodzie niektóre PIDy mogą nie być dostępne. Głupot nie powinien pokazywać, albo dobrze, albo wcale.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 10:08   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Scanner czy zabawka (OBD)?

Niekoniecznie. Optima potrafi odzytać poprawnie shrt FT i long ft, sondy lambda, a wartości przepływki pokazuje głupoty.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 18:00   #5
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Scanner czy zabawka (OBD)?

Dobrze ale pytanie mam teraz.
Włączyło mi się wypalanie DPF. (Tak zakładam)więc się nie zatrzymałem tylko ruszyłem kawałek i trochę przygazowalem i obserwowałem soot load
I złapałem na czujniku że DPD soot load skoczył z 9n% na 100.. jak.prsygazowlem to wyskoczyło awaria natychmiast serwis. Po czym spadł soot load na 11%.
W ramce mam błąd czujnika różnicy ciśnienia A.
Co to może być za sytuacja?
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.