Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2006, 11:41   #31
Gocha13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2006
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał karolq
Czy to też zamarźnięta woda w przewodach ?.
Napewno. Ten sam problem spotkał mnie w ducato trzeci raz stoji u mechanika. Ja na pełny bak zalałam 3 lit beznyny ale nic nie pomogło.

Gocha13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 11:49   #32
karolq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Szamotuły
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gocha13
Ja na pełny bak zalałam 3 lit beznyny ale nic nie pomogło.
z tego co tutaj czytam to przy zamarzniętej wodzie można dolać denaturatu, tylko czy to pomoże na to co już zamarzło.
Jestem tak zdesperowany że w końcu wyciagnę zbiornik i przewody.
Ale w takim układzie dlaczego mogę pompować paliwo ze zbiornika ręczną pomką.
Karolq
karolq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 13:30   #33
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał karolq
z tego co tutaj czytam to przy zamarzniętej wodzie można dolać denaturatu, tylko czy to pomoże na to co już zamarzło.
Jestem tak zdesperowany że w końcu wyciagnę zbiornik i przewody.
Teraz to już raczej nie pomoże :/ denaturat nie ma super zdolności penetrujących.
Nie wyciągaj zbiornika, tylko znajdź kogoś z ogrzewanym garażem, albo wstaw w swoim garażu farelkę pod auto i ogrzewaj przewody kawałek po kawałku. Muszą puścicić, wtdy wiadomo wlej dynksa (tylko nie przesadź - trochę, możesz wlać trochę benzyny - np. instrukcja od Astry F pozwala na duże mrozy do 30% benzyny) odpal i niech sobie chwilę pochodzi. Potem na markową stację i do pełna zimowego oleju. Znajomy jak tankuje TIRa to zawsze żąda jakiegoś tam certyfikatu, że ON wytrzyma do iluś tam na minusie.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 13:55   #34
karolq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Szamotuły
Postów: 28
Domyślnie

Dzięki Karex
ale w takim ukłądzie czy przy całkowitym lub częściowym zmrożeniu czy mógłbym pompować ręczną pompką?
Karolq
karolq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 14:38   #35
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Nie wiem jak u Ciebie karolq, ale myślę, że tak samo jak w moim TD, otóż pompa wtryskowa to tylko powiedzmy ma słabą siłę ciągu. Nawet nie jestem pewny gdzie, chyba w przegrodzie silnika jest taki podgrzewacz paliwa i tam jest pompka elektryczna. Tak więc:
-mogła umrzeć np. spalić się,
-mogły złapać wodę jej łopatki i ręczną napompujesz bo przepuszcza,
-mogła po prostu gdzieś się odłączyć na przewodzie.
Dodam, że ten podgrzewacz u mnie jest blisko rury wydechowej bo wydaje mi się, że z niej czerpie ciepło.
Znajdź to (wiem łatwo powiedzieć puść mi na PW VIN może coś wymyślimy, ale zaraz chyba będę musiał wyjść i mogę być dopiero po 23). Podgrzej. Załącz zapłon, czy sliniczek usłyszysz? Jeżeli nie to podłącz go na bardzo krótki czas po prostu na krótko pod 12 V, czy szarpnie. Jeżeli będzie chodził to powodzenia w szukaniu na przewodach. Jeżeli nie to albo jest ciągle zamarznięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo spalony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2006, 10:37   #36
karolq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Szamotuły
Postów: 28
Domyślnie

cześć,
wprawdzie nie zdążyłem już przeczytać informacji od Ciebie Karex, bo wyszedłem o 15 z pracy, ale wczoraj odłączyłem ten właśnie podgrzewacz, który akurat u mnie jest zaraz obok filtra paliwa. Po prostu puściłem przewody ze zbiornika bezpośrednio do filtra. I udało się odpalić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wszelki wypadek dolałem jeszcze denaturatu i pojechałem zatankować. Dolałem potem też jakiś ulepszacz do paliwa.
Dzisiaj rano nie palił wprawdzie rewelacyjnie, chociaż rozrusznik kręci dosyć dobrze, ale zapalił. Teraz muszę tylko dokładnie sprawdzić ten podgrzewacz i ewentualnie go wymienić.Teraz czeka mnie tylko wymiana filtra i przewodów orginalnych
Przed następną zimą będę już mądrzejszy.
Dzięki za pomoc.
Karolq
karolq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 18:46   #37
atodobre
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2005
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 7
Domyślnie

w moim przypadku denaturat nie pomógł, mrozik dla dizelka chyba był za duży........
jedyna metoda która poskutkowała to 2 literki benzynki na zbiornik i kłopoty z paliwem sie skończyły...... trzeba tylko dbać o akumulator i będzie dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
atodobre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.