Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2008, 17:21   #1
krzysio1974
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: MK3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie [mk3] kontrolka silnika

[mk3] 1.8 witam. w ostatnich miesiącach 4 razy zapalała mi się kontrolka silnika i za każdym razem chodziło o zanieczyszczony układ recyrkulacji spalin. układ każdorazowo był czyszczony a usterka wystąpiła kolejny raz. jaka może być przyczyna?

krzysio1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 16:07   #2
Kramer80
ford::beginner
 
Avatar Kramer80
 
Zarejestrowany: 23-01-2008
Skąd: Mansfield GB
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ZETEC
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Re: [mk3] kontrolka silnika

witam
u mnie kontrolka zapalila sie trzy dni temu. jutro jade do ASO na przeglad wiec jak mi sie uda to ustalic to napisze co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kramer80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 15:32   #3
Kramer80
ford::beginner
 
Avatar Kramer80
 
Zarejestrowany: 23-01-2008
Skąd: Mansfield GB
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ZETEC
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Re: [mk3] kontrolka silnika

Jestem po przegladzie i po podlaczeniu do komputera pojawil sie blad : P0400 - PCM
Wiec moze to byc wlasnie zanieczyszczony układ recyrkulacji spalin. U mnie dodatkowo stwierdzili ,ze poprzedni wlasciciel uzyl nie takich swiec jakich powinien (te wkrecone byly o kilka mm dluzsze) .Auto dodatkowo "bralo" olej - od wymiany do wymiany dolalem ok 6L !!! jakby tego bylo malo to mialem jeszcze male klopoty z odpaleniem - czasem zapalal "od reki" a czsem krecilem rozrusznikiem przez ok 2-3 sek. W opcji szukaj znalazlem to co napisal kolega Venetian : "Winny jest EGR, czyli recyrkulacja spalin, przy pewnych okolicznościach w dolocie jest dużo spalin które palą się dość słabo i wtedy kręci dłużej rozrusznikiem natomiast jak w dolocie jest świeże powietrze to wszystko jest w porządku. Ten typ tak ma." jako laik Wydaje mi sie, ze to wszystko ma jakis zwiazek ze soba :fcp2

blad P0400 - PCM co oznacza to dokladnie nie wiem ale urocza pani stwierdzila ze chodzi wlasnie o uklad EGR
wydrukowala nawet karteczke z opisem tego co moze oznaczac (serwis angielski dlatego opis po angielsku):
P0400
EGR system flow malfunction
This DTC may be caused by :
Restriction in the exhaust system
The EEGR stepper motor control system is incorrectly commanding EEGR valve actuation
EEGR stepper motor
Suspect PCM
Kramer80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 16:41   #4
krzysio1974
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: MK3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk3] kontrolka silnika

witam. moja kontrolka zgasła, co oczywiście nie rozwiązuje problemu. poprostu po pewnej ilości rozruchów (podobno) tak się dzieje. ciekaw jestem czy Twój problem został definitywnie rozwiązany? jeśli chodzi o rozruch, to mam podobne objawy -na zimno łapie na "styk" a pokręcić dłużej muszę często po krótkim przejeździe, gdy silnik nie miał jeszcze swojej temperatury. świece mam zalecane i oleju specjalnie nie łyka. poza tym przy zanieczyszczeniu EGR podobno kopci. nie mam takich objawów. dzięki za odpowiedź!
krzysio1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 07:23   #5
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Re: [mk3] kontrolka silnika

"Ten typ tak ma" - kontrolka silnika zapalająca się w wyniku błędu EGR to przypadłość MONDEO z PB zarówno 1.8 jak i 2.0 - podobno, jak powiada "dobry człowiek" to bardzo częsta przypadłość.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.