Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2015, 18:46   #1041
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Demontaż fabrycznych świateł dziennych

Witam
Czy ktoś tutaj demontował fabryczne ledy? Czy trzeba zdejmować cały zderzak? Jeśli trzeba to dużo roboty jest z zdjęciem i założeniem?

Będę wdzięczny za radę

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 11-04-2015 o 18:49
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 23:37   #1042
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Witam

Mam mondeo mk4 przed liftem i chciałbym osiągnąć taki efekt jak na tym filmie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Liczę się z tym że stracę przeciwmgielne i doświetlanie zakrętów, ale jeśli już będę miał nawet takie całe lampy (np jak na tym filmiku) które tam włożę w ich miejsce to czy trzeba jeszcze potem coś modyfikować w komputerze auta żeby one się włączały automatycznie po uruchomieniu silnika i wyłączały kiedy jest już ciemno (włączają się xenony) ? Jeśli trzeba to co tam trzeba zmienić tak na prawdę?

I jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o dołożenie dziennych bez wywalania przeciwmgielnych - tutaj to już na pewno trzeba coś zmieniać w komputerze tak? Podejrzewam że pan "Andrzej" który zajmuje się samym montażem świateł dziennych w autach tego nie zrobi w moim fordzie? ;/

Proszę o pomoc
Pozdro
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 00:19   #1043
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Doświetlanie zakrętów nie ma nic wspólnego ze światłami przeciwmgielnymi, one są w reflektorze głównym to nie VW GroupGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., z drugiej strony ile tak naprawdę korzysta się z tych przeciwmgielnych, ja to włączam może tydzień w całym roku, a itak przy ksenonach efekt mizerny.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 08:46   #1044
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam mondeo mk4 przed liftem i chciałbym osiągnąć taki efekt jak na tym filmie:


Liczę się z tym że stracę przeciwmgielne i doświetlanie zakrętów, ale jeśli już będę miał nawet takie całe lampy (np jak na tym filmiku) które tam włożę w ich miejsce to czy trzeba jeszcze potem coś modyfikować w komputerze auta żeby one się włączały automatycznie po uruchomieniu silnika i wyłączały kiedy jest już ciemno (włączają się xenony) ? Jeśli trzeba to co tam trzeba zmienić tak na prawdę?
pan "Andrzej"
Pozdro
To jest normalna zasada działania oświetlenia dziennego .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i każdy elektryk to zrobi bez ingerencji w sterownik . Tylko podstawą jak na poczatku filmu jest wł. A ,,automat,, i czujnik zmierzchu przy lusterku od wewnątrz , ale to większość tych fordzików ma wbudowane .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 08:55   #1045
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Aha no to świetnie. O pozycji A to wiem, a czujnik zmierzchu też mam. Czyli muszę kupić tylko lampy i jechać do kogoś żeby to szybko zrobił żeby się z tym nie babrać =)
A dałoby się w 1 lampie przeciwmgielnych mieć i dzienne i przeciwmgielne? Tak żeby je zostawić bo nie chciałbym ich tracić =)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jak jest już ciemno to właśnie moje przeciwmgielne doświetlają zakręty w zależności od tego w którą stronę skręcam kierownicą - specjalnie kiedyś wychodziłem z auta żeby się upewnić co tam doświetla ;D

Ostatnio edytowane przez jaworq ; 16-04-2015 o 09:22
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 10:08   #1046
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Jeżeli masz takie doświetlanie zakrętów to jesteś jedyny w Polsce z tak rozwiązanym doświetlaniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo ktoś przed Tobą robił jakaś rzeźbę albo Ci się tylko tak wydaje ze świecą przeciwmgielne.
Takie światła dzienne jak w tym filmiku mam właśnie ja i sobie bardzo chwalę te rozwiązanie.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 16-04-2015 o 10:11
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 10:27   #1047
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,167
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz takie doświetlanie zakrętów to jesteś jedyny w Polsce z tak rozwiązanym doświetlaniem
raczej nie jedyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Robiłem koledze z Torunia autko i miał doświetlanie też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 10:37   #1048
patrolk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4 titanium x
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie

Ja tez mam doświetlanie tyle ze w lampie jak wszystkie mondeo
patrolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 10:47   #1049
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

No i ciekawy temat się pojawił południową porą... Czy ktoś ma w MK4 doświetlanie zakrętów z przeciwmgielnych???
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 10:49   #1050
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz takie doświetlanie zakrętów to jesteś jedyny w Polsce z tak rozwiązanym doświetlaniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo ktoś przed Tobą robił jakaś rzeźbę albo Ci się tylko tak wydaje ze świecą przeciwmgielne.
Takie światła dzienne jak w tym filmiku mam właśnie ja i sobie bardzo chwalę te rozwiązanie.
Nie jestem jedyny ;D Widziałem kilka już takich mondziaków.

I nie wydaje mi się - jestem w 100% pewny bo sprawdzałem u siebie wieczorem na skręconych kołach =)
Te na dole doświetlają:
http://img02-otomoto.sogastatic.pl/8...35624677_3.jpg


A widział ktoś lampy takie jak te na dole ale żeby tam tez były dzienne ? Czyli takie 2 w 1 razem z przeciwmgielnymi?

Bump:
Cytat:
Napisał Paramedyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ciekawy temat się pojawił południową porą... Czy ktoś ma w MK4 doświetlanie zakrętów z przeciwmgielnych???
Aż wam wieczorem nagram i wrzucę filmik ;P
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.