Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2008, 17:33   #101
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Mi padła żarówka od postojowego. Walczyłem z pół godziny, ale w końcu dałem sobie spokój - jak padnie od mijanie wtedy wymienię obie naraz w warsztacie, i tak prawie nie widać czy postojówka się świeci... masakra z tymi żarówkami :fcp11

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 13:32   #102
Grzegorz PL
ford::average
 
Avatar Grzegorz PL
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Witam,
pierwszy raz wymieniam żarówki w Focusie , zacząłem od strony pasażera...to pestka, pare minut.
Druga strona po zdjęciu obudowy aku. i osłony...troche większy problem z założeniem drucika mocujacego żarówkę, ale po chwili był już na miejscu.
Za to zamknąć pokrywę poprawnie można tylko cudem, przedemną ktoś wyłamał jedną z dwóch zapadek i dzięki temu łatwiej poszło.
Ogólnie prosta sprawa, można powiedzieć że nikt nie powinien mieć z tym problemu.
Grzegorz PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 14:55   #103
booob
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Witam
dziś wymieniałem tą sławetną żarówkę od strony kierowcy. Była spalona, Wymieniłem przy okazji również prawą. Zajęło mi to 20 min. Bez wykręcania podstawy akumulatora.
booob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 17:56   #104
egon77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Mi tez padla ta nieszczesna zarowka od strony kierowcy a ze jestem laikem w tych sprawach to po przeczytaniu postow lekko szczena mi opadla ile to trzeba zachodu do wymiany jednej nieszczesnej zarowki odkrec to odkrec tamto,no ale chcac nie chcac trzeba bylo tam zajrzec,no i wymiana zajela mi doslownie 10 mni. bez stresu i wyjmowania aka czy tam czego kolwiek wiec ludzie co wy tu bredzicie
egon77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 09:15   #105
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Cytat:
Napisał egon77
Mi tez padla ta nieszczesna zarowka od strony kierowcy a ze jestem laikem w tych sprawach to po przeczytaniu postow lekko szczena mi opadla ile to trzeba zachodu do wymiany jednej nieszczesnej zarowki odkrec to odkrec tamto,no ale chcac nie chcac trzeba bylo tam zajrzec,no i wymiana zajela mi doslownie 10 mni. bez stresu i wyjmowania aka czy tam czego kolwiek wiec ludzie co wy tu bredzicie
egon77 kup sobie fokę po lifcie i dopiero potem zabieraj głos
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 16:49   #106
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Witam,rzeczywiscie wymiana zarowki od strony kierowcy moze sprawiac problem.Ja na poczatku robilem to w ten sposob,ze zawsze woze ze soba klucz 10,demontuje aku,i wymieniam.Dobrze jest wozic ze soba rowniez latarke czolowke.Od paru lat jednak ciesze sie reflektorami tuningowymi helli do mojej foki ,gdzie wymiana zaroweczki to naprawde bajka i robi sie to doslownie w minute-moze dwie.Pozdrawiam
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 19:59   #107
korot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

czytam i czytam i nie moge was zrozumiec. co w tych zarowach jest takiego strasznego to ja nie wiem. wymiana to max 5 minut z zegarkiem w ręku.

odpiąć zatrzask klapki plastikowej;
zdjąć klapkę;
odpiąć druciana sprężyne dociskającą H7;
wyjąć żarówkę i wypiąć ją;
wpiąć dobrą żarówkę;

i teraz cos co pewnie wam sprawia klopoty czyli zapięcie drutu na nowej zarowce:
a wiec tak: wsadzcie wpiętą zarowke do otworu reflektora, ale zanim ją docisniecie, zalozcie juz na nią wczesniej sprężynę. I DOCISNIEJCIE ZAROWKE DO OTWORU JUŻ SPRĘZYNĄ
teraz wezcie lusterko - ja w swoim focusie mam w schowku, jest to rzecz jak sie wielokrotnie przekonalem niezbędna. zapnijcie drut na zaczepie wspomagajc sie lusterkiem - nie da się nie trafic jak sie ma lusterko, jest o wiele szybciej, choc i bez lusterka tez sie da.
i finito. wysyatrczy ze wam sie raz uda i potem bedziecie smigac jak trzeba,




no chyba ze chcecie placic zlodziejom 30 zl za cos co mozecie szybciej zrobic sami.

ja zmieniam tez ojcu zarowki w hondzie civic. tam zeby sie dostac do kierunkow i pozycji trzeba odpiac spinki w nadkolu. hehe ojco zaplacil jakas sume kolesiowi ktory !uwaga! godzine mu te swiatla montowal i lamentowal jakie to strasznie trudne jest. ci zlodzieje wycisna z ciebie kase ile sie da, i beda wmaiac ze to arcytrudna sprawa. wczoraj wymienilem mu te zarowki w kilka minut.
korot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 20:37   #108
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

A pro po lusterka-dobry pomyslGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A jak ktos ze soba nie wozi to wystarczy na ta chwile zdemontowac wsteczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2008, 13:54   #109
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

tak sobie czytam te posty od " speców ", którzy wymieniają żarówki w czasie 2-5 minut w swoich foczkach a potem patrzę na ich profil i co mi wychodzi ?, ano to, że ci "spece" nie mają foczki po lifcie a jeśli już to z silniczkiem 1,4 gdzie można jeszcze wygospodarować bagażnik :fcp18 . I to by było na tyle :fcp29
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2008, 20:20   #110
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Akurat moja foczka jest po lifcie a pod maseczka siedzi dieselek,wiec kto ma ,ten wie ile tam jest miejsca
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.