Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2018, 14:11   #101
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Długo kręci jak zimny zanim odpali

A możesz podgrzać oba zawory choćby suszarką przed odpaleniem auta? Wtedy zobaczysz.
Wg mnie to regulator niskiego ciśnienia, ale tylko jezeli w przewodach paliwa nie ma powietrza.
On się potrafi zaciac. Możesz spróbować dolać oleju 2T do paliwa (ja używam Ravenol Scooter) i zobaczysz czy coś się zmieni. Niestety jest to dość drogi zawór.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 14:31   #102
din
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM/ 2.0TDCI 143KM
Rocznik: 2006 / 2008
Postów: 217
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Wczoraj właśnie powiedziałem mechanikowi aby dziś rano nagrzal zawory na pompie. Koło 19 będę się z nim widział to się dowiem czy to coś dalo

Niestety ale podgrzanie nic nie daloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.wpieta została ręczna pompka przed pompa CR. Silnik zapala i zaraz się zapowietrza, jak mu się nie podpompuje paliwa to zgaśnie. Jak się podpompuje to po chwili zaczyna działać sam i już jest ok.

Ostatnio edytowane przez din ; 01-03-2018 o 17:19
din jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 20:58   #103
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Czy gaśnie wam C+ podczas odpalania? Akumulator jest nowy a mimo to po zakończeniu grzania świec jak odpalam to na czas kręcenia gaśnie C+. Jak jest ciepły to c+ nie gaśnie. Miałem ostatnio przy mrozie -11 stopni problem z odpaleniem. Kręcił i kręcił aż aq padłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam się nad rozrusznikiem.
Co do gaśnięcia c+ to ja mam tak, ze podczas nazwijmy to codziennego odpalania c+ nie gaśnie, ALE jak ostatnio złapało u mnie -17 w nocy auto postało 2 dni i przy odpalaniu zauważyłem ze c+ gaśnie, tzn opisuje zjawiskoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to przy - 17 i jednym nagrzaniu świec auto musiało pokręcic chwile dłużej niż zwykle, wiec przy pierwszych 2 zakreceniach c+ swiecił normalnie ale potem gasł i sie zapalał(że mrugałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) aż auto odpaliło, powiedzmy tak po 4 zakręceniach, więc może mam słaby aku?
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 03:56   #104
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrusznik można sprawdzić forscanem (prędkość kręcenia i sygnał startu na wykresie), albo pobór prądu amperomierzem klamrowym.
Jeżeli ludzie piszą że mechanik nawymienial, nie wie co dalej więc będzie rwał wtryski to trzeba zmienic mechanika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jak to zrobic forscanem?
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 06:46   #105
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Przeczytałeś chociaż ten post w całości?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 16:51   #106
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Przeczytem i 2 osoby oprocz mnie zapytaly Cie jak odnalezc w forscanie pozycje ,,Obroty i sygnał startu"

Posty nr.88 ,90
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałeś chociaż ten post w całości?

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ostatnio edytowane przez robert1405 ; 02-03-2018 o 16:55
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 16:57   #107
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Post 92 i 93 czytałeś?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 17:38   #108
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Czyli mam szukac takich pozycji jak na wykresie. Najbardziej zalezy mi na rozruszniku, czyli niebieski wykres? A jakie sa prawidlowe wartosci?
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 18:01   #109
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Przy około 230 obrotach sygnał zapłonu zmienia się się z NO na YES (dolny wykres). Wtedy ciśnienie na szynie jest wystarczające (nie pamiętam wartości, jest na górnym wykresie) i komputer podejmuje decyzję o odpaleniu silnika.
Jeżeli widzisz że przy kreceniu silnik nie osiąga 230 obrotów albo trwa to długo (ten rozrusznik jest już dość stary) to wiesz że możesz podejrzewać rozrusznik.
Zobacz że na niebieskim wykresie idzie on stopniowo do góry, a potem jest duży skok kawałek za biała pionowa linia. Ten powolny wzrost to rozrusznik. Dalej już silnik odpalił i stąd skok obrotów.
To samo widać na wykresie ciśnienia (czerwony).
Jezeli osiąga ale ciśnienie na listwie jest niższe to jest problem z paliwem.
To ci nie da definitywnej odpowiedzi co jest problemem ale będziesz miał jakieś wskazówki.


Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 02-03-2018 o 18:06
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 19:42   #110
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Ok.dzieki

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy około 230 obrotach sygnał zapłonu zmienia się się z NO na YES (dolny wykres). Wtedy ciśnienie na szynie jest wystarczające (nie pamiętam wartości, jest na górnym wykresie) i komputer podejmuje decyzję o odpaleniu silnika.
Jeżeli widzisz że przy kreceniu silnik nie osiąga 230 obrotów albo trwa to długo (ten rozrusznik jest już dość stary) to wiesz że możesz podejrzewać rozrusznik.
Zobacz że na niebieskim wykresie idzie on stopniowo do góry, a potem jest duży skok kawałek za biała pionowa linia. Ten powolny wzrost to rozrusznik. Dalej już silnik odpalił i stąd skok obrotów.
To samo widać na wykresie ciśnienia (czerwony).
Jezeli osiąga ale ciśnienie na listwie jest niższe to jest problem z paliwem.
To ci nie da definitywnej odpowiedzi co jest problemem ale będziesz miał jakieś wskazówki.


Sent from my XT1650 using Tapatalk
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.