Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2016, 08:14   #101
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Panowie, wczoraj umyłem Foczkę i oczywiście woda w tylnym słupku. Jak już osuszyłem to butelka w dłoń i polewanie, woda leje się przez miejsce zaznaczone na zdjęciu tj. styk lampy. Jak włożyłem rękę do słupka przez kwadratowy otwór, to ewidentnie leci po blasze na dół. Miejsce zaznaczone strzałką puszcza mi z prawej strony czyli dolny łuk zderzaka. Trzeba lampę ściągać?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Panowie z Forda byli tak uprzejmi że w tym słupku umieścili kwadratowe gąbki....więc musieli przewidzieć że będą przecieki.

raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 20:45   #102
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Nie kolego masz to samo co ja miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wchodzi ci woda przez otwór przez odbojnik i dalej leci przez ten otwór który zaklejałem pastą Boll. Działa bardzo skutecznie. Przejrzyj sobie kilka moim wcześniejszych postów w tym temacie będziesz wiedział co i jak.

Ostatnio edytowane przez lapawwa ; 19-12-2016 o 20:49
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 09:03   #103
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Jak dotąd uszczelnienie mocowania siłowników klapy i łączenia blach przy dachu pomogło.
Uszczelki pod siłownikami to delikatni mówiąc pomyłka. Jak jeden z forumowiczów napisał śruby były luźne, a "uszczelki" wyłaziły spod mocowania.
Dodatkowo widoczne były pęknięcia masy uszczelniającej na łączeniu blach przy dachu (omawiane w tym temacie).
Pozostaje czekać na przecieki z innych omawianych tutaj miejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 09:08   #104
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Nic dodać nic ująć. Chyba każdego posiadacza Focusa kombi MK3 (i chyba nie tylko kombi) czeka to samo zadanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uszczelki pod siłownikami klapy bagażnika oraz łączenie blach. Mnie tylko zastanawia czy pewnego pięknego dnia nie zobaczę wody gdzieś indziej z innego miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 07:37   #105
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

No i długo czekać nie musiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przeciek powyżej zawiasu. Znalazłem pęknięcia lakieru na masie uszczelniającej pod listwami dachowymi. Póki co użyłem Reinzosil'a z wierzchu. Jeśli to zlikwiduje problem to następny krok to usunięcie starej masy i aplikacja nowej.

Przy okazji znalazłem kolejny wynalazek technicznie zaawansowany jak papierek uszczelniający. Pod listwami dachowymi mam gotowe otwory do relingów. Otwory są zaślepione spinkami z uszczelką gumową. Jakość wykonania powoduje ,że spinki są luźne i uszczelka gumowa przylega do blachy grawitacyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Póki co woda nie leje się przez nie ale to tylko kwestia czasu.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 08:48   #106
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Panowie mam prośbę sprawdźcie proszę u siebie czy poci się koło zapasowe od góry przy mrozie po nocy.
Tak obserwuje swój bagażnik i deszczu nie było ostatnio, w słupkach mam sucho, a koło zapasowe od góry mokre i zroszone - wynik różnic temperatury. To samo wokół wanny przy czym wykładzina od spodu bagażnika wilgotna , wczoraj to nawet przymarzła.
Czy przez te nieszczelne mocowania odbojników dostaje się zimne powietrze? Teraz to nie bardzo wiem co sprawdzić, wywietrzniki?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 10:00   #107
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Poczekaj na roztopy i deszcz wtedy zobaczysz gdzie masz przeciek, bo masz na 100%.

Po pierwszej zimie, nieświadomy problemów fabrycznych focusa, również stawiałem na różnice temperatur. Wykładzinę miałem wilgotną i z nalotami pleśni - radze wysuszyć póki ci nic na niej nie rośnie. Jak dotarłem do tego wątku na forum, zacząłem kontrolować stan bagażnika pod wykładziną i przecieki się ujawniły i ciągle dochodzą nowe. Taki to samochód z duszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Krzyschu ; 19-01-2017 o 10:02
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 10:57   #108
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Ok wszystko super, tylko wytłumaczcie jakim cudem mam całą w rosie felgę od koła dojazdowego?
To już nie jest kwestia przecieku, bo to że leci do słupka przy myciu to wiem i na wiosnę trzeba się tym zająć, teraz brak deszczu.
Ale tak na chłopski rozum, skoro felga jest mokra to tylko z powodu różnic temperatury,bo nie widzę innego powodu. Co myślicie?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 13:57   #109
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

No tak, fizyka robi swoje. Nikt z prysznica Tobie nie polewa felgi. Zimne powietrze z odbojnia miało by ci wychłodzić felgę pod wykładziną podczas jazdy? Nie...
Felgę masz w nieizolowanej wnęce wychłodzonej do temperatury otoczenia. Jedziesz, wygrzewasz wnętrze i mokrą wykładzinę. Ogrzane wilgotne powietrze siada ci na zimnej feldze i masz rosę.
Wysusz wykładzinę, filc pod felgą, pewnie już zardzewiały zestaw do wymiany koła i zlikwiduj czynnik nawadniający. Po samym wysuszeniu dopóki nie będzie mokro rosy na kole nie będzie. Wierz mi, zaglądam tam często oczekując na efekty uszczelnienia karoserii.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 10:25   #110
RanyBoskieJestemKioskiem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Zetec + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał cobrasnake Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem
Owszem, mi bardzo pomógł Twój post, jednak mam problem... Mam Focusa mk2 kombi, ale bez relingów, tylko z czarnymi listami zaślepiającymi. Rozprułem wszystko, odkręciłem śruby od spodu, ale chyba wszystko na marne, bo listwa trzyma się jak przyspawana... Spróbowałem podważyć ją na jednym końcu i widzę pod nią jakiś czarny, mocny klej. Czyli ktoś już tam majstrował i przykleił listwę na klej, czy to fabryczne?
RanyBoskieJestemKioskiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.