Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2016, 19:10   #111
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Witam
Panowie, u mnie od dłuższego czasu coś stuka po lewej stronie. Przebieg to 158 tys. Zawieszenie sprawdzone - luzów brak, wymieniłem nawet górną poduszkę od amortyzatora z łożyskiem i -to samo. dwóch różnych mechaników wyjmowało ten amor i obaj mówili, że jest ok. Jak były mrozy w styczniu to nawet ten lewy mi przyłapał i puścił (porządnie huknęło) jak mechanik podniósł samochód na podnośniku.
W czwartek lub piątek jadę na stację diagnostyczną niech sprawdzą jakie amory mają parametry.
Widziałem na naszym forum takie ogłoszenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale nie wiem czy by pasowały do mojego przedlifta (gdyby zaszła taka potrzeba)?
Pozdrawiam

Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 21:38   #112
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Amory w przed i po lifcie były takie same.

Stacje diagnostyczną sobie odpuść bo nic nie da a niektórzy kasują 20 zeta za takie badanie.

Ja ze stukami w prawym tyle pojechałem. Na jednej stacji wszystkie po ~62%. Pojechałem na drugą a tam po jakieś 73. ****o warte to badanie. Diagnosta stwierdził, że tuleje wahaczy wzdłużnych do wymiany. 800 za całość ze zbieżnością i nic nie pomogło. Mechanik uparł się na amor. Na szczęście na tył udało mi się kiedyś kupić używki z walonego demo. Po wymianie cisza ale teraz przód już mocno tłucze. Do czego zmierzam. Otóż na jednej stacji było 62%. Na drugiej 73 a jak hamuje ostro na prawym łuku z wybojami to słyszę jak mi to prawe koło podbija i wraca ono zablokowane na asfalt. Amor uwalony jak nic.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 24-02-2016 o 07:31
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 21:40   #113
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dikileiden kupił we wrześniu monroe do s-maxa i to był ostatni klient któremu udało się kupić tę amory w mroauto.pl.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 22:03   #114
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - widziałeś PW ode mnie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a może to nie amorek a coś innego stuka? Problem czasami tkwi w tym, że karoseria niesie dźwięk. Może coś niedokręcone albo poduszki?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 08:25   #115
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Ostatni mechanik u którego byłem wszystko posprawdzał, nawet lekki luz jak był przy wieszaku chłodnicy i przy wybieraku biegów - to pokasował. Ewidentnie na dołach, na zakręcie z lekkimi dołkami – tłucze metalicznie. Nawet jak przejeżdżam przez tzw. leżącego policjanta – spowalniacza ruchu, to prawa strona cisza, a lewa wali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 09:10   #116
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

U mnie tak waliło metalicznie na hopkach po lewej i do wymiany drążek kierowniczy wymiana w serwisie na gwarancjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 09:11   #117
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Metalicznie to raczej nie amor. IVDC jak siada to stuka raczej tak na głucho. Nie wiem jak to opisać. Coś jakby wielkim drewnianym balem przywalić w beton.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 09:30   #118
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak były mrozy w styczniu to nawet ten lewy mi przyłapał i puścił (porządnie huknęło)
...czy to był dźwięk jak przebijany balon napompowany na maxa?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 10:25   #119
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Nie wiem jak to określić, ale tak jak podniesiesz samochód np. do wymiany kół tylko, że i koła razem z piastą nie opuściły się od razu. Gdzieś po 1 minucie prawe lekko odpuściło (mniej trzymało), a lewe po kilku minutach.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 13:19   #120
GOLDEN!!!
ford::average
 
Avatar GOLDEN!!!
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie Odp: Amortyzatory do IVDC

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatni mechanik u którego byłem wszystko posprawdzał, nawet lekki luz jak był przy wieszaku chłodnicy i przy wybieraku biegów - to pokasował. Ewidentnie na dołach, na zakręcie z lekkimi dołkami – tłucze metalicznie. Nawet jak przejeżdżam przez tzw. leżącego policjanta – spowalniacza ruchu, to prawa strona cisza, a lewa wali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo, posprawdzali wszystko i zostały tylko amortyzatory.
Decyzja IVDC wylatuje, a wpadają Bilstein B6 i mam spokój.
Może i by został ten system bo lubiłem zmianę charakterystyki z kabiny, ale niestety miałem ważniejsze wydatki.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
GOLDEN!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.