Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2017, 18:30   #131
mageberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

To ja tylko dodam ze mam mondziaka z 2007 wiec teoria ze sprezarki od 2008 i wyzej sa inne od poprzednich i to jest problem u mnie sie nie stosuje. Chyba ze to bylo 2007 i wyzej...

Bump: znalazlem jeszcze taka dyskusje http://www.mondeoklubpolska.pl/archive/index.php/t-158507.html
istotny cytat:
"powodem jest słabe ciśnienie sprężarki klimy po stronie wysokiej (powinno być bliżej 2000 kPa) wynikające albo z uszkodzenia sprężarki albo z uszkodzonego zaworu rozprężnego-za duży przepływ powodujący niemożność nabicia przez sprężarkę odpowiedniego ciśnienia)"

czyli popsuty zawor i za niskie cisnienie ida w parze, to wydaje sie byc ciekawy trop

mageberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 13:44   #132
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Witam, mam mondziaka niecały miesiąc, 2008rok, 2.0pb 145km, po zakupie musiałem wymienić chłodnice klimy bo była przegnita (auto ze Szwecji) oraz połączyć felerny kabelek od sterowania wiatraka, o którym dużo osób pisało..teraz klima ładnie chłodzi jednak też mam to 'chrobolenie' słyszalne niby tylko w kabinie z nawiewów..i na wolnych obrotach tak jest, że słychać tylko w środku a pod maską cisza..jednak przy wyższych obrotach już słychać hałas od strony sprężarki, więc moim zdaniem wina może leżeć po stronie łożyska tejże sprężarki. Jeszcze nie byłem z tym u żadnego magika, bo jestem na wyjeździe, ale po powrocie podjadę do gościa co robi tylko klime, żeby mi to zdiagnozował. Oczywiście nie wykluczam zaworu, o którym piszecie, bo też może być ale u mnie możliwe, że łożysko już prosi o wymianę.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 10:36   #133
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

U mnie występuje identyczne chrobotanie od około roku, na początku nie było to bardzo słyszalne ale teraz jest już bardzo uciążliwe. Dodam ze mam nowy pasek, napinacz, dodatkowo wczoraj wymieniłem sprzęgiełko kompresora klimatyzacji (koło pasowe z łożyskiem+tarcza sprzęgiełka). Niestety nie przyniosło to żadnego efektu, kasa wyrzucona na marne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (choć łożysko już miało mały luz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Moim faworytem usterki jest zawór ponieważ od momentu nasilenia się chrobotania po dłuższej trasie i zgaszeniu silnika słychać dźwięk (tak jakby przemieszczania się czynnika) wcześniej ten dźwięk nie występował.
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 06:09   #134
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał Migo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występuje identyczne chrobotanie od około roku, na początku nie było to bardzo słyszalne ale teraz jest już bardzo uciążliwe. Dodam ze mam nowy pasek, napinacz, dodatkowo wczoraj wymieniłem sprzęgiełko kompresora klimatyzacji (koło pasowe z łożyskiem+tarcza sprzęgiełka). Niestety nie przyniosło to żadnego efektu, kasa wyrzucona na marne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (choć łożysko już miało mały luz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Moim faworytem usterki jest zawór ponieważ od momentu nasilenia się chrobotania po dłuższej trasie i zgaszeniu silnika słychać dźwięk (tak jakby przemieszczania się czynnika) wcześniej ten dźwięk nie występował.
Jak słyszysz cs takiego po zgaszeniu to masz mało czynnika.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 07:10   #135
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Panowie czy ktoś przerabiał w mk4 ten problem co jest tutaj na filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u mnie takie coś występuje nie zawsze i tylko przez pierwsze 2-3 sekundy po włączeniu klimatyzacji tyle, że na filmiku jest Fiesta MK7.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 12:52   #136
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Niestety u mnie jest bardzo podobnie jak na tym filmiku..dźwięk narasta wraz z obrotami ale nie hałasuje cały czas.. Póki co jeszcze się za to nie zabieralem z braku czasu..
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 13:16   #137
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Panowie problemem jest wysokie cisnienie. Zarowno w waszych mondeo jak i na filmie we fiescie. Fiesta miala wymieniony przewod elastyczny ktory prawdopodobnie miał wade. W mondeo o ile dobrze zerkałem prawie nie ma przewodów elastycznych w układzie klimatyzacji. U nas problemem moze byc: zbyt duza ilosc oleju w kompresorze, przytkany skraplacz lub problem z samym zaworem rozpreznym. Ja sam walcze z tym od dwoch lat. Ale niestety szkoda mi wymieniac dobre czesci tylko dlatego zeby cos sprawdzic. Klimatyzacja dziala i tego oczekuje. Dzwiek startujacego samolotu jest uciazliwy, ale skrzynke piwa tego specjaliscie, ktory podjal by sie kompleksowej diagnozy. Odrzucic mozna mit o wymianie samego kompresora. Faktycznie to dosc proste urzadzenie, jak juz wiele razy tutaj wspomniano, jest stosowane w innych samochodach wiec o jego wadam malo sie slyszy. Ja mam zamiar wymienic skraplacz w najblizszym czasie i przeczyscic uklad. Moj w dolnej czesci nie przepuszcza powietrza. Jest pozaginany od kamieni i nie da rady tego wyprostowac. Wnioskuje ze jego sprawnosc tez jest pod znakiem zapytania. A halas ukladu najbardziej daje sie we znaki kiedy jest goraco i wszystko jest obciazone
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 13:33   #138
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Ja bym nie powiedział,że to wina skraplacza,oleju czy wysokiego ciśnienia.. Tak jak pisałem wcześniej, mam nowy skraplacz i świeżo nabita klime..więc obstawialbym albo łożysko sprężarki albo ten zawór rozprezny..chociaż szczerze mówiąc w moim przypadku może to być łożysko bo hałas narasta wraz z obrotami.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 14:58   #139
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Na pewno nie jest to wina skraplacza, a ni żadnej rolki. Skraplacz wymieniałem w marcu na nowy, rolki akurat wymiałem na nowe oryginalne z paskiem, łożysko koła kompresora wymieniałem w zeszłym roku bo lekko szumiało. Zawór rozprężny odpada bo na zegarach idealne ciśnienie na małym 2 na wysokim 14-15 ( więc jak najbardziej w normie) i nie skacze na zegarach. W sumie u mnie występuje przez 2 sekundy po załączeniu i to nie zawsze więc ciężko mi to zlokalizować. Jak będzie to robiło jak na filmiku z tej mk7 to wtedy się za to wezmę. A za duża ilość oleju to będzie widać na ciśnieniu. Z resztą przy obsłudze maszyna by musiała dużo wyciągnąć oleju.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 20:38   #140
milekhan
ford::amateur
 
Imię: Milosz
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Hannover
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Wiatm. Posiadam ten sam problem z klima... Dzisiaj zabralem sie za zawor rozprezny czy jak on sie tam nazywa zamowilem nowy jednak ten dotrze do mnie dopiero jutro jednak juz dzisiaj rozebralem stary.
W dolnej jego czesci znajduje sie wkrecany element regulujacy prace tego zaworu po jego wykreceniu widac "iglice" i mozna po jej szpicy okreslic ze jest juz troche zuzyta co moze byc powodem calego zamieszania. (duze cisnienie wrzenie czynnika). Poatarm sie jutro dokonczyc prace ale moim zdaniem jesli ktos ma pojecie mozna by tez ten zawor wyregulowac
https://zapodaj.net/61a2d3e969bd7.jpg.html

Ostatnio edytowane przez milekhan ; 01-08-2017 o 20:43
milekhan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.