Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2017, 12:30   #141
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Tak właśnie coś mi się wydawało że to moje lampy więc raczej nie może być wina po stronie lamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie się kupuje membera na forum ?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 12:39   #142
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie się kupuje membera na forum
napisz do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 11:22   #143
elegant1205
ford::amateur
 
Imię: ANDRZEJ
Zarejestrowany: 05-06-2017
Skąd: DARŁOWO
Model: FUSION - MONDEO USA
Silnik: 2500
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Kodowanie tylnych lamp

Witam jestem tu nowy i piszę nowy temat bo nie znalazłem takiego na tym forum, a mianowicie chodzi mi oto że jestem po przeróbce lamp tylnych z USA na Europę i chcem przekodować sterownik żeby rozdzielić sygnał który zmieni parametry tylnych świateł na rozdzielony stop i kierunkowskaz.
Moje auto Ford Fusion 2015 rok poj 2500 benzyna wersja s mam IDS.
Wiem że można pociągnąć dodatkowe kable tylko poco jak można przekodować i będzie git z góry dziękuje za odpowiedzi.
elegant1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 10:16   #144
damascus7
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Pomorskie
Model: EDGE, Fiesta ST Line
Silnik: 3.5 AWD, 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017, 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Jak rozwiązać problem z tylnym przeciwmgielnym?
Na aliexpress są dostępne LEDowe te małe podłużne lampki w dokładce do zderzaka i mogą mieć różne funkcje, ale wolałbym w lampach tak jak fabrycznie.
Z tego co się orientowałem to niby między wtyczką we włączniku świateł Mondeo i Fusiona jest różnica...ale nie wyjmowałem jeszcze swojego bo wciąż jest u lakiernika.
W UCDS jest niby komenda enable rear fog light...Nie zależy mi żeby była kontrolka na zegarach , ale widziałem że ktoś w PL tak robi.
Same lampy z mojej wersji SE będą przerobione i przekodowanie na EU.
W BMW to naprawdę prosta robota i trwa dosłownie max 3 minuty (wystarczy włącznik europejski)! A tu troszkę grzebania.
damascus7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 11:52   #145
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał damascus7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W UCDS jest niby komenda enable rear fog light....
Przecież to nie jest problem "komendy" jak to nazwałeś, tylko braku instalacji w samochodzie!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle razy już było pisane!
Wyłącznik świateł ma tę samą pinologię i wtyczkologię na USA i EU. Można sobie zakładać.
Brak jest instalacji tylnego przeciwmgłowego od wyłącznika świateł do BCMi oraz od BCMi do tyłu auta.
Jak na razie UCDS nie jest na tyle "wizzard" by za naciśnięciem "ptaszka" przybyło drutów w samochodzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Ktoś w PL zakładający tylne przeciwmgłowe" po prostu dociąga tę instalację i aktywuje UCDSem. Nowsze BCMi USA (2015+) zwykle obsługują to bez problemu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-06-2017 o 11:56
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 17:45   #146
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Dokładnie tak jak Tedi napisał, może 1% aut jest wyposażona w instalacji dla tylnego przeciwmgłowego i na pewno nie ma w nim Forda. Są 3 opcje i każda wymaga ciągnięcia kabli.
1 podłączenie pod przednie przeciwmgłowe
2 pstryczek w kabinie z odcięciem na masie
3 dołożenie orginalnego włącznika i również pociągnięcie kabli.

Odnośnie lamp to poproś niech Ci dołoży przecimgłowe ten co będzie lampy przerabiał.
W jakim bmw ?

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 18-06-2017 o 17:48
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 19:18   #147
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
1 podłączenie pod przednie przeciwmgłowe
...
Rozwiązanie 1. stanowczo odradzam.
Standardowo - przy lamach standardowych, nie wymienionych na FDL - załączam doświetlanie zakrętów na przednich halogenach (w 99% się baaardzo podoba...) i wtedy robi się z tyłu dyskoteka. Każdego takiego delikwenta wysyłam do sprzedawcy z reklamacją, że tak się nie robi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 21:40   #148
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Nie, no jak jest doświetlanie na przednich halogenach no to nie ma w ogóle tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2017, 21:46   #149
elegant1205
ford::amateur
 
Imię: ANDRZEJ
Zarejestrowany: 05-06-2017
Skąd: DARŁOWO
Model: FUSION - MONDEO USA
Silnik: 2500
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to nie jest problem "komendy" jak to nazwałeś, tylko braku instalacji w samochodzie!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle razy już było pisane!
Wyłącznik świateł ma tę samą pinologię i wtyczkologię na USA i EU. Można sobie zakładać.
Brak jest instalacji tylnego przeciwmgłowego od wyłącznika świateł do BCMi oraz od BCMi do tyłu auta.
Jak na razie UCDS nie jest na tyle "wizzard" by za naciśnięciem "ptaszka" przybyło drutów w samochodzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Ktoś w PL zakładający tylne przeciwmgłowe" po prostu dociąga tę instalację i aktywuje UCDSem. Nowsze BCMi USA (2015+) zwykle obsługują to bez problemu.
Witam kolegów też zabieram się za przeróbkę przeciwmgłowego, ale chcę kupić włącznik eu, żeby było jak z fabryki dzisiaj z ciekawości zajrzałem do tylnej lampy i w moim fusionie z 11/2015 są 3 kable do wstecznego, ale tylko 2 są aktywne plus i minus moje pytanie do was jest takie czy możliwe jest, że ten 3 kabel jest od przeciwmgłowego i po dodaniu przełącznika na eu i zakodowaniu ucdsem będzie to działało.
elegant1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2017, 22:21   #150
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał elegant1205 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....czy możliwe jest, że ten 3 kabel jest od przeciwmgłowego ...
Popatrzyłem w szklaną kulę... a tam MGŁA... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - jak Ty sobie wyobrażasz zgadywanie po podaniu ilości kabli... Bez numerów pinów w kostce, bez kolorów itp...
Bogatą masz wyobraźnię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.