Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2010, 19:00   #1761
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Wczoraj zastosowałem procedurę:
1. zapłon (bez odpalania silnika)
2. 9 razy operacja zapnij wypnij pasy
3. na zegarze Ford zamigał lampką niezapietych pasów - co oznacza, że nie będzie mnie o tym informował.

Byłem zmuszony to zrobić, bo niezwykle wk*rniające jest bimbanie w czasie jazdy, że niby pasy są niezapięte, lecz ja ich nie odpiąłem. Zaczep pasów do wymiany - muszę jechać do ASO (nie mylić z asshole)

Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 20:43   #1762
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

A mi dziś podczas wyprzedzania wyskoczyła rura która idzie od intercoolera do kolektora ssącego...

Silnik wszedł w tryb serwisowy i postój...

poradziłem sobie sam założyłem przykręciłem i dojechałem do domu.

Dodam tylko, że rocznik 2009/12 przebieg 37150km.

miał ktoś taki przypadek?
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 21:52   #1763
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

W serwisie mi kiedyś mówili że to się zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 21:59   #1764
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
W serwisie mi kiedyś mówili że to się zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja dziś dzwoniłem zapytać czy sam mogę sobie "naprawić" bez utraty gwarancji. Pytałem również czy to normalne - odpowiedzieli mi, że nie przy takim małym przebiegu i wieku...

Jak znam życie i chłopaków z ASO z włocławka to zaraz będą legendy krążyły, że mam kolejne mondeo i znów będę je zarzynał i czepiał się o usterki...
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 08:13   #1765
msr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał RoNiN76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ostatnio pojawilo się takie chwilowe huczenie w kołach przednich podczas ruszania tak jakby hamulce momentami łapały. Czasami tez przy ruszaniu pod górkę z systemu HLA się to pojawia ciekawi mnie tylko czy to oznaka kończących się klocków..jak zdiagnozuję problem to podzielę się info chyba, że ktoś już miał takie objawy.
Witam mam dokładnie ten sam problem (tak jak kilka osób z forum) opisane jako ""łłłuuu.......łłłuuuu........łłłuuuuu " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pojawia się przy ruszaniu pod górę lub cofaniu. Mam wrażenie że im większe wzniesienie tym głośniejszy jest ten dziwny dźwięk. Bylem w serwisie nieautoryzowanym który stwierdził, ze to na 100% nie wina hamulców (chociaż miałem wrażenie że to właśnie one) i stwierdzili, że to koło dwumasowe. Pózniej byłem w ASO które stawiało na jedną z częsci w układzie skrzyni biegów/sprzegła (chyba chodziło o wysprzęglik), kolejne ASO było przekonane że to sprzęgło.... Czy komuś udało się wyjaśnić i usunąć ten problem?
msr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 12:09   #1766
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TSB-94/2009

Jeżeli od zwrotnic przednich dochodzą metaliczne odgłosy podczas ruszania na 1. biegu lub cofania, należy częściowo wymontować przednią półoś napędową ze zwrotnicy po obu stronach i nanieść środek uszczelniający na wielowypust. Poza tym należy nanieść smar miedziowy na powierzchnię oporową półosi napędowej.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 09:11   #1767
msr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TSB-94/2009

Jeżeli od zwrotnic przednich dochodzą metaliczne odgłosy podczas ruszania na 1. biegu lub cofania, należy częściowo wymontować przednią półoś napędową ze zwrotnicy po obu stronach i nanieść środek uszczelniający na wielowypust. Poza tym należy nanieść smar miedziowy na powierzchnię oporową półosi napędowej.

Dzięki za pomoc, nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzenie czy to zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Martwi mnie tylko to że "fachowcy" z ASO chcieli wymieniać sprzęgło a inni fachowcy koło dwumasowe...
msr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 11:04   #1768
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Dzięki za pomoc, nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzenie czy to zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Martwi mnie tylko to że "fachowcy" z ASO chcieli wymieniać sprzęgło a inni fachowcy koło dwumasowe...
No tak to jest bo ci tak zwani fachowcy nawet nie czytają tego co dostają od Forda w biuletynach serwisowych.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 10:22   #1769
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak to jest bo ci tak zwani fachowcy nawet nie czytają tego co dostają od Forda w biuletynach serwisowych.
Ja z tym samym problemem zostawiłem samochód w ASO na 4 dni na diagnozę. 4-go dnia oddzwonili z informacją, że trzeba wymienić komplet sprzęgła, bo to problem w nim właśnie i co więcej jest nie naprawialne :-(((
radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 17:19   #1770
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał radwal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z tym samym problemem zostawiłem samochód w ASO na 4 dni na diagnozę. 4-go dnia oddzwonili z informacją, że trzeba wymienić komplet sprzęgła, bo to problem w nim właśnie i co więcej jest nie naprawialne :-(((
Jak wymienia sprzeglo to daj znac czy jest poprawa, oby nie bylo gorzej i sprawdz czy wszystko dokrecone jak nalezy.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.