Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2010, 12:50   #11
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: krzywe tarcze hamulcowe

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a co do nowych to myślisz że sie nie wypaczą ? trafisz na ****o i po 1 stopnieciu jest po nich!
No patrz a ja na swoich zrobiłem 20 tyś km i nie biją a do tego nadal są gładkie i równe.
Ciekawe jestem, co Ty montujesz skoro twierdzisz, że po pierwszym naciśnięciu hamulca tarcze się skrzywią. Druga sprawa to, że każda firma produkująca tarcze wspomina o czasie ułożenia się tarczy oraz coraz częściej mówi się o pomiarze bicia po zamontowaniu, ale ty to na pewno wiesz w końcu 30 lat w zawodzie.

Jeżeli tarcze nie są stare i grubość ich jest powyżej minimum to możesz przetoczyć takowe tarcze. Jednak tendencja ich do krzywienia się zostaje (to jest oczywiście tylko moje zdanie)

__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 16:45   #12
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: krzywe tarcze hamulcowe

przetacza się tarcze które mają rant, po to aby nowe klocki leżały.
nie przetacza się tarcz zwichrowanych, gdyż struktura stali jest miejscami zmieniona, twarda-miękka.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 16:50   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: krzywe tarcze hamulcowe

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przetacza się tarcze które mają rant, po to aby nowe klocki leżały.
nie przetacza się tarcz zwichrowanych, gdyż struktura stali jest miejscami zmieniona, twarda-miękka.
Zgadza sie, tylko wszystko zalezne jest od stopnia zuzycia, uszkodzenia i ceny uslugi. Ja sam w kilku autach przetaczalem ludziom tarcze, bo raz, ze mieli prawie nowe, dwa, po zabiegu dzialaly jeszcze dlugi czas (chyba, ze ktos znow przegrzal), a trzy, ze usluga kosztowala 10zl za tarcze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 17:01   #14
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: krzywe tarcze hamulcowe

przy okazji wymian tarcz/klockow srawdz kolego stan zaciskow, czy nie masz porwanych gumek (tych oslaniajacych tloczek zacisku).
ja kupilem tarcze brembo i klocki ferodo na alledrogo i przez jakis czas byla malina, a pozniej znow zaczely sie bicia - cos z zaciskiem bylo nie halo i nie odbijal klocka - caly czas tarl o tarcze i ja rozgrzewal, wiec miala prawo sie zdeformowac.
teraz zacisk wymienilem (akurat oslona byla przerwana i syf zacieral sie na tloczku, wiec nie odbijal), tarcia nie ma (wczesniej to az sie felga grzala od tego) i co prawda bicie pozostalo, ale na wiosne zrobie z tym porzadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrowki.
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 20:44   #15
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: krzywe tarcze hamulcowe

Jak pojedziesz do porzadnego mechanika, to on zrobi wszysstkko. Wyczyści piastę i zrobi ją miedzią, wyczyści i posmaruje tłoczek specjajnym samrem. Sprawdzi satn gumek, wyczyści i posmaruje prowadnice zacisków. Podpowie, że tarcza nie może być cieńsza niz 20 mm. Mnie tak zrobił, kupiłem nowe tarcze i klockki Bosch. Heble jak zyleta.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.