Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2013, 19:36   #11
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

nie wiem o co chodzi przecież _Big_Mac_ to nie Twoja sprawa czy im się uda czy nie. Umowa to umowa... zawsze mogą zabrać Tobie samochód i dadzą właściwy. nie wiem nad czym tu debatować

bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 10:06   #12
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czujnika zmierzczu/deszczu (do wycieraczek) - powinien być on w tym otworze "kropelkowym", ale na Twoim zdjęciu raczej nie widać by tam coś było pod szybą... Inaczej niż pozostałe czujniki, ten od zmierzchu/deszczu klejony jest wprost na szybę.
Warto było by sprawdzić obecność wiązek - w jakimś celu założyli szybę pod "full wypas" oraz dużą osłonę czujników - wiązki wydaje się, że powinny być. Jeśli tak - to jest 3/4 sukcesu - przyklejenie czujnika do przystosowanej do tego szyby jest relatywnie proste. Reszta to konfiguracja.
Szyba jest pod full wypas, bo jest podgrzewana, a takowa zawsze ma miejsce na wszystkie możliwe czujniki. ACS np jest dostępny tylko razem z podgrzewaną szybą.
Także ja bym zakładał, że wiązki są. A jesteście pewni, że lusterko jest nadal klejone do szyby?

Czujnika deszczu nie ma na 100%, bo po co miałby być i nie być aktywny.
A lusterko ma swój czujnik zmierzchu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 11:37   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,061
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czujnika deszczu nie ma na 100%, bo po co miałby być i nie być aktywny.
A lusterko ma swój czujnik zmierzchu.
Lusterko fotochrom ma zawsze swój OSOBNY własny czujnik zmierzchu (a dokładniej czujnik różnicowy oświetlenia z przodu i z tyłu), natomiast czujnik deszczu/zmierzchu to zwykle jedno urządzenie (to klejone do szyby) zintegrowane dla potrzeb sterowania wycieraczkami i światłami automatycznymi. Nie sprawdzałem, czy w FF3 nie wymyślili rozdzielenia czujnika zmierzchu i deszczu - jest tam tyle "okienek" pod czujniki, że wszystko możliwe...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-07-2013 o 12:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 12:17   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sprawdzałem, czy w FF3 nie wymyślili rozdzielenia czujnika zmierzchu i deszczu - jest tam tyle "okienek" pod czujniki, że wszystko możliwe...
Czujniki zmierzchu i deszczu są nadal razem, bo chociażby nie można ich zamówić oddzielnie. I chyba nie zmienili koncepcji.
Z trzech dodatkowych jedno okienko jest od czujnika laserowego ACS, drugie od kamery do reszty systemów. Ale w takim razie nie wiem po co jest 4.
Od kiedy (modele 2012 i później) w Focusie lusterko fotochrom (i czujnik zmierzchu/deszczu) jest zawsze opcją, to są z tym problemy...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 14:34   #15
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotki lusterka i przylustercza
dołożyłem w swoim FF2 czujnik deszczu i lusterko fotochrom, a w S-Maxie samo lusterko (czujnik był fabrycznie), więc cokolwiek orientuję się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


masz bardzo rozbudowaną osłonę pod lusterkiem, bo normalnie to wygląda ona w tym stylu jak na tej aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

spróbuj może zdjąć tą osłonę i popatrzeć co jest pod spodem

samo lusterko fotochrom to można łatwo i szybko założyć, to wystarczy zamienić te co masz na fotochroma i podłączyć do niego zasilanie - najprościej z lampki oświetlenia wnętrza, nic nie trzeba konfigurować
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:51   #16
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Trochę się jeszcze boję zdejmować obudowę w takim nowym aucie, jeszcze coś połamię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś już to robił w FF3?

Czy podłączenie zasilania z lampki wymaga robienia jakichś czarów z podsufitką?
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 21:11   #17
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samo lusterko fotochrom to można łatwo i szybko założyć, to wystarczy zamienić te co masz na fotochroma i podłączyć do niego zasilanie - najprościej z lampki oświetlenia wnętrza, nic nie trzeba konfigurować
A co z dezaktywacją podczas cofania? Jak jest seryjne zamontowane to ściemnianie lusterka się wyłącza po włączeniu wstecznego biegu.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 13:18   #18
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z dezaktywacją podczas cofania? Jak jest seryjne zamontowane to ściemnianie lusterka się wyłącza po włączeniu wstecznego biegu.
To miałem na myśli pisząc o aktywacji w kompie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 13:37   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

oczywiście że nie rozjaśni się automatycznie przy cofaniu jeśli będzie podłączone do +12V z lampki oświetlenia wnętrza, ale zastanówcie się tak szczerze: - cofając w nocy, mając za sobą mocne źródło światła (reflektor), czy na prawdę potrzebujecie rozjaśnionego wewnętrznego lusterka???

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest seryjne zamontowane to ściemnianie lusterka się wyłącza po włączeniu wstecznego biegu.
w moim S-Maxie pod obudową czujnika deszczu była wtyczka do lusterka fotochrom i od razu zadziałało - rozjaśniania przy cofaniu nie trzeba było aktywować (3 lata temu jak to założyłem to nie było ELMConfiga), może dlatego, że w komputerze już jest informacja o załączonym wstecznym biegu, więc nie musi on jakoś specjalnie wysterowywać lusterka fotochrom.
Sprawdziłem ELMConfig - nie ma tam nigdzie opcji (ani w trybie FF2, ani w trybie MND4/SMax) do aktywacji lusterka fotochrom - aktywuje się tylko czujnik deszczu i automatyczne światła (czujnik zmierzchu)

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę się jeszcze boję zdejmować obudowę w takim nowym aucie, jeszcze coś połamię Ktoś już to robił w FF3?
serwis jest Ci coś winien - poproś ich o zdjęcie tej obudowy

Cytat:
Czy podłączenie zasilania z lampki wymaga robienia jakichś czarów z podsufitką?
trzeba przeprowadzić te kilka centymetrów pod podsufitką dwa kabelki od lampki do obudowy lusterka - żaden problem, jak zdejmiesz (albo serwis pokaże Ci jak to zrobić) lampkę, to zobaczysz, że da się sięgnąć ręką aby kabelki przeprowadzić
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2013, 21:57   #20
Zygmuntb
ford::amateur
 
Imię: Zygmunt
Zarejestrowany: 10-07-2013
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał bankarobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem o co chodzi przecież _Big_Mac_ to nie Twoja sprawa czy im się uda czy nie. Umowa to umowa... zawsze mogą zabrać Tobie samochód i dadzą właściwy. nie wiem nad czym tu debatować
Witam, jestem pierwszy raz na tym forum, ale Fordami jeżdżę od 10 lat. A teraz do rzeczy. Zgadzam się kolegą "bankarobert", umowa handlowa nie została wypełniona przez dealera Forda. Bi_Mac powinieneś złożyć formalną reklamację na niezgodność towaru z umową. W ostatnim czasie stało się nagminne, że sprzedawcy czegoś nie "uwzględnią" w zamówieniu a potem w zamian proponują dywaniki, chlapacze albo przegląd gratis. To skandal. To celowe działanie. Najpierw zaniżają cenę aby pozyskać klienta a potem coś "fabryka nie założyła" Ja ma podobny problem. Zamiast pakietu "Light Upgrade" zaproponowali mi chlapacze. Liczą na to, że klient już odpuści skoro czekał na zamówione auto dwa - trzy miesiące.
Zygmuntb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.