Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2019, 21:03   #11
KeyaR
ford::beginner
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Opole
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Mam podobne głuche stuki tyle, że na nierównościach (nie musi być dziura). Dźwięk jak przesypywanie ziemniaków do plastikowego wiadra. Wymieniony łącznik stabilizatora i górne mocowanie amortyzatora. Niestety nadal stuka (trochę mniej ale jednak). Mechanik podejrzewa że amortyzator ma luz na tłoczysku ale nie góra-dół tylko boczny i to tak stuka...narazie polecił jeździć a z czasem wymienić...tym bardziej, że na szarpakach nic nie wyszło, mech też szarpał i nic nie widział.

KeyaR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 11:17   #12
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał maroD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę się pod temat.
Focus MK2 2009 2.0 tdci

Przebieg ok 173000km. Ja nim zrobiłem ok 36000km. Ponad rok temu wymieniałem sprężyny z przodu.

Od dłuższego czasu pojawia się stuk. Słyszę go jedynie, gdy przejeżdżam przez próg zwalniający, ale taki łagodny, który można pokonać z większą prędkością. Stuk pojawia się, gdy trochę za szybko go pokonuję. Po przekroczeniu jego najwyższego punktu, koła szybko idą w dól i wtedy stuka, tzn. jest pojedynczy stuk. Z tylnych kół ten dźwięk nie dochodzi. Czasem również, gdy szybciej ruszę i koła boksują, to odczuwam jakby podskakiwały. Nie wiem czy to może mieć związek.

Na przeglądach jest bez zastrzeżeń. Podczas jazdy też nie odczuwam innych niepokojących objawów.
Tak sobie myślę. Winowajcą może być poduszka silnika?
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 19:35   #13
mihau134
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: focus mk2 fl
Silnik: diesel
Rocznik: 2008 1.8 tdci
Postów: 101
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

ja tez z tym walczylem , wlasnie tylko i wylacznie jak sie skrecalo w prawo , wymienialem amorki , lozyska , laczniki nic to nie dalo . Kiedys trafilem na temat ze maglownice w mk2 lubia w kulki leciec . Magiel trafil do regereacji tam sie okazalo ze tulejki sa luznie i je wymienili , dodatkowo mechanik zdiagnozowal uszkodzony drazek kierowniczy nie pamietam prawy czy lewy ktorys z nich. Po wymiane tych 2 elementow cisza jak makiem zasial .
mihau134 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 19:17   #14
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Witam, odgrzeję trochę temat. Pacjent Focus mk2 2009 rok 2.0 tdci stuki [a nawet na..........e] w przednim zawieszeniu z prawej strony. Całej histori nie będę pisał ,ale wymienione poduszka silnika ta mniejsza ,poduszka skrzyni ,półoś łącznie z przegubami ,łączniki stabilizatorów ,tuleje na wahaczach , amorki z łożyskami i dalej na.......a .Auto było na dwóch różnych stacjach na sprawdzeniu zawieszenia i nic :(
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 19:56   #15
Magdalena
ford::average
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Grudziądz
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 108
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Cześć. Ja też miałam wymienione prawie tyle to co Ty. A dopiero regeneracja maglownicy pomogła i nie ma stukania, a prędzej mega stukało na nierównościach. Maglownica miała mega luz.
Magdalena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 13:37   #16
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

U mnie na maglu nie wyczuwa się żadnych luzów:( Z drugiej strony nie chciałbym wydawać dodatkowej kasy nie potrzebnie , już parę ładnych stów wydałem . U mnie ewidentnie słychać coś z prawej strony. Po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej podczas sprawdzaniu amortyzatorów po prawej stronie słychać było stuki po lewej cisza. Niestety to nie były amorki.

Bump:
Cytat:
Napisał Magdalena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Ja też miałam wymienione prawie tyle to co Ty. A dopiero regeneracja maglownicy pomogła i nie ma stukania, a prędzej mega stukało na nierównościach. Maglownica miała mega luz.
Czy był wyczuwalny jakiś luz ?

Ostatnio edytowane przez Bocian123 ; 09-11-2022 o 13:51
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2022, 16:37   #17
Magdalena
ford::average
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Grudziądz
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 108
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Zwykły mechanik tego nie dostrzegł. Sama zauważyłam że coś jest nie tak. Podczas kręcenia kierownicą prawo w lewo na postoju słychać było stukania dochodzące w przodu auta. Dopiero warsztat który typowo się zajmuje regeneracją maglownic sprawdził że jest faktycznie luz.
Magdalena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 13:58   #18
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

U mnie podczas kręcenia kierą nic się nie dzieje. Dodatkowo zauważyłem ,że podczas skręcania w prawo jest głośne turkotanie czy coś takiego [ciężko mi to opisać].Nie wiem czy nie czepiać się napędu.
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 17:53   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

jak jest turkotanie na stojących kołach bez jazdy to zaciera ci się łożysko mc persona

w ogóle to ktoś kto założył ten temat jest mistrzem świata. coś mi dudni w zawieszeniu, co to może być.

to może być jakieś 324 rzeczy. dramat i powodzenia.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 15:33   #20
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Angry Odp: Głuche stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał Bocian123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, odgrzeję trochę temat. Pacjent Focus mk2 2009 rok 2.0 tdci stuki [a nawet na..........e] w przednim zawieszeniu z prawej strony. Całej histori nie będę pisał ,ale wymienione poduszka silnika ta mniejsza ,poduszka skrzyni ,półoś łącznie z przegubami ,łączniki stabilizatorów ,tuleje na wahaczach , amorki z łożyskami i dalej na.......a .Auto było na dwóch różnych stacjach na sprawdzeniu zawieszenia i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wreszcie auto ogarnięte ,winowajcą okazała się poduszka silnika ta po prawej stronie. Szkoda tylko wydanej wcześniej niepotrzebnie kasy.
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.