Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2013, 08:35   #11
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Cytat:
Napisał kruszyna85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oni twierdzą, że samochody przywożą z serwisów. Czyli ceny i stan mogą być różne
kolejne bajki , i pewnie ktoś im oddaje taniej bo stoją niepotrzebne na placu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez powodu tanio się nie robi
Bump:
Cytat:
Napisał kruszyna85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi wczoraj koło nosa przeszedł S-Max Titanium super wyposażony z końca 2008 roku, 100tkm, 2.0 tdci 140KM na licytacji na Informexie za 5600 ojro
każdy tak może kupić ? czy musi mieć dział.gosp. ?

__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 28-02-2013 o 08:41
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 08:42   #12
kruszyna85
ford::amateur
 
Avatar kruszyna85
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford S-Max
Silnik: Duratorq 2.O TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Musisz mieć działalność gosp. i wykupić sobie dostęp. Szczegółów nie znam, bo nie zajmuję tym bezpośrednio, a jedynie korzystam z usług znajomego, który w ten sposób sobie dorabia do pensji ;-)
kruszyna85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 08:44   #13
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

tak myślałem , ale gdy kupujesz na firmę, bo tak chyba kupuje Twój znajomy, to wtedy kupuje w cenie chyba netto ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 09:12   #14
kruszyna85
ford::amateur
 
Avatar kruszyna85
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford S-Max
Silnik: Duratorq 2.O TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Wiem, że chodzi Ci o to, kto zapłaci VAT. Ale z mojej strony kwota za jaką licytuję samochód (tzn. on dla mnie licytuje) jest dla mnie kwotą końcową za auto. Nie wiem jak to dokładnie działa, bo to mój pierwszy raz z informexem ;-). A z kolei znajomy przywiózł już trochę samochodów w ten sposób i nikt się nie żalił na ukryte koszty ;-).
kruszyna85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 09:20   #15
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

nie żalił, bo może nie wiedzą nic

Bump: dalej nie wnikamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 28-02-2013 o 09:25
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 09:36   #16
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Cytat:
Napisał kruszyna85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Wiem, że chodzi Ci o to, kto zapłaci VAT. Ale z mojej strony kwota za jaką licytuję samochód (tzn. on dla mnie licytuje) jest dla mnie kwotą końcową za auto. Nie wiem jak to dokładnie działa, bo to mój pierwszy raz z informexem ;-). A z kolei znajomy przywiózł już trochę samochodów w ten sposób i nikt się nie żalił na ukryte koszty ;-).
Większość tych licytacji odbywa się w cenie netto to dolicz sobie VAT i wyjdzie ci cena końcowa.
A jeśli ci tak chce sprzedać to fajnego masz znajomego ciekawe co ci powie jak za jakiś czas zapuka ci urząd abyś zaległy VAT zapłacił z odsetkami.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 09:57   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość tych licytacji odbywa się w cenie netto...........
.....ale nie wszystkie?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 10:23   #18
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Mam dostęp do takich licytacji z ubezpieczalni (co prawda nie Informex)i tam płaci się miesięcznie za dostęp 100Euro. Auta są opisane przez rzeczoznawcę z wyceną naprawy, cenę dajesz brutto - jeżeli właścicielem auta jest firma to przy odbiorze płacisz cenę netto i po sprowadzeniu płacisz VAT, Sama licytacja polaga na podaniu ceny za jaką chcesz kupić dane auto - najwyżasza oferta wygrywa i jest przedstawiana właścicielowi do rozważenia (ma na to miesiąc), jeżeli się zgadza to otrzymujesz pismo i masz 5 dni na odbiór auta powyżej 5 dni płacisz stawkę postojową jaka jest podana w piśmie ze zgodą. Po odebraniu auta jeszcze musisz zapłacić prowizje w zależności od wartości auta max 100 euro.
Podsumowując wygranie aukcji nie oznacza wcale otrzymania auta, często zdarza się że właściciel nie daje zgody na sprzedaż z powodu niskiej ceny i sprzedaje we własnym zakresie lokalnemu handlarzowi bądź holownikowi za większą cenę i potem auto pojawia się na mobile.de. Z wygranych aut średnio dostaje się ok 10%.
Nie łudźmy się że dostanie się auto za jakąś śmieszną cenę. Dobre i mało uszkodzone auto niestety trochę kosztuje i na gotowo wychodzi (oczywiście porządnie zrobione - np. kupno nowych poduszek, sensora, kokpitu w serwisie a nie na giełdzie) drożej niż najtańsze na allegro.
Jedyne plusy z zakupu takiego powypadkowego auta jest taki że masz wycenę rzeczoznawcy, dokładne zdjęcia uszkodzeń, kupujesz najczęściej od pierwszego właściciela, w rozbitym aucie raczej nikt nie koryguje licznika.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 10:33   #19
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Dajcie jakiś link na te aukcje żeby sobie zerknąć z ciekawości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 11:12   #20
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w ocenie Fordów S-MAX

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eżeli właścicielem auta jest firma to przy odbiorze płacisz cenę netto i po sprowadzeniu płacisz VAT,
i tutaj właśnie pojawia się wałek na VAT , oczywiście nie wszyscy tak robią ale tak bywa. W ogłoszeniu, naszym krajowym, powinno być że wystawia fVAT 23%. MK4 , S-maxów, Galaxy z rąk prywatnych jednak jest mniej i nie kosztują wcale mniej , dalej nie ma co pisać bo wrócimy do tematu "wałek VAT" a nie opinii o autach. Każdy ma swój rozum i sam podejmuje decyzje, gdy podejmie złe, sam za nie zapłaci.
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dajcie jakiś link na te aukcje żeby sobie zerknąć z ciekawości
nie zerkniesz , trzeba być zarejestrowanym , żeby być, trzeba mieć działalność.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.