Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2010, 21:21   #11
Piotrbmw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał mondek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy taki błąd wyjdzie po podłączeniu pod kompa? Bo wiesz, czasami auto muszę zamknąć- szczególnie jak gdzieś wyjeżdzam i nie mam dostępu do garażu...
tego to nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Piotrbmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 08:00   #12
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

pierwsze copowinies zrobić to jechać na test akumulatora i ładowania który kosztuje 10zł i trwa 3min. bo możesz mieć uszkodzony akumulator. alternator raczej nie bo objawy byłyby podczas jazdy a nie postoju. jak akum okaż się ok. to wtedy musisz zacząć szukać "złodzieja" prądu jak napisał "spth" lub oddać woza do elektyka...niech się bawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 11:41   #13
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

W Mondeo MK4 jeśli chodzi o rozładowanie aku to problemy były z nagrzewnicą paliwa:

Nie można uruchomić silnika lub rozrusznik się nie obraca; cykl nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju jest tak zaprogramowany, że powoduje rozładowanie akumulatora

Mondeo 2007.5 (02/2007–) - z nagrzewnicą na paliwo działającą na postoju

Data produkcji: 01.02.2007-13.09.2010
Kod produkcji: 7K-AB
Zakład montażowy: Gandawa

(smax i galaxy to też dotyczy)

Jeśli klient zgłasza, że nie można uruchomić silnika lub że rozrusznik się nie obraca, prawdopodobne przyczyny to:


• czas cyklu nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju zaprogramowany tak, że powoduje rozładowanie akumulatora

• oprogramowanie nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju włącza pompę wodną dodatkowej nagrzewnicy działającej na postoju po wyłączeniu zapłonu, powodując rozładowanie akumulatora

• strategia szybkiego rozgrzewania modułu kontrolującego działanie instalacji elektrycznej (GEM) powodująca rozładowanie akumulatora

W celu usunięcia tego problemu należy zainstalować zmienione oprogramowanie nagrzewnicy. Może to również wymagać aktualizacji modułu GEM. W pojazdach wyprodukowanych od 15.03.2010 (kod AS) nie jest konieczna aktualizacja modułu sterującego układami nadwozia (BCMii).
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 11:44   #14
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mondeo MK4 jeśli chodzi o rozładowanie aku to problemy były z nagrzewnicą paliwa:

Nie można uruchomić silnika lub rozrusznik się nie obraca; cykl nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju jest tak zaprogramowany, że powoduje rozładowanie akumulatora

Mondeo 2007.5 (02/2007–) - z nagrzewnicą na paliwo działającą na postoju

Data produkcji: 01.02.2007-13.09.2010
Kod produkcji: 7K-AB
Zakład montażowy: Gandawa

(smax i galaxy to też dotyczy)

Jeśli klient zgłasza, że nie można uruchomić silnika lub że rozrusznik się nie obraca, prawdopodobne przyczyny to:


• czas cyklu nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju zaprogramowany tak, że powoduje rozładowanie akumulatora

• oprogramowanie nagrzewnicy na paliwo działającej na postoju włącza pompę wodną dodatkowej nagrzewnicy działającej na postoju po wyłączeniu zapłonu, powodując rozładowanie akumulatora

• strategia szybkiego rozgrzewania modułu kontrolującego działanie instalacji elektrycznej (GEM) powodująca rozładowanie akumulatora

W celu usunięcia tego problemu należy zainstalować zmienione oprogramowanie nagrzewnicy. Może to również wymagać aktualizacji modułu GEM. W pojazdach wyprodukowanych od 15.03.2010 (kod AS) nie jest konieczna aktualizacja modułu sterującego układami nadwozia (BCMii).
sugerujesz, że każde mondeo MKIV ma coś takiego jak nagrzewnica paliwa?
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 12:11   #15
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Może źle napisałem, to jest dodatkowa nagrzewnica, a nie nagrzewnica podgrzewająca paliwo. Czy każde ma, to kurcze nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak pisze "dodatkowa" to myślę że chyba nie każde
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bez*tytułu.JPG (59.6 KB, 363 wyświetleń)
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 12:18   #16
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może źle napisałem, to jest dodatkowa nagrzewnica, a nie nagrzewnica podgrzewająca paliwo. Czy każde ma, to kurcze nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak pisze "dodatkowa" to myślę że chyba nie każde
tak się domyślałem, że chodzi o coś na kształt webasto...
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 18:48   #17
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Myślałem że mnie ten temat nie dotknie, a tu samohód postał 4 dni i dziś w piaty dzień zonk ,zero prądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Samochód stał w nieogrzewanym garażu, wprawdzie aku ma już 3 lata, ale pierwszy raz mam taki problem, no może poza tym ze wcześniej wystarczyło się pobawić radiem nawet 10 minut przy wyłączonym silniku i już wywalało komunikat o rozładowanym aku, ale odpalał zawsze. Teraz się ładuje ,a jutro sprawdzam z moim elektrykiem jego kondycję i pobór prądu gdy wszystko jest wyłączone jak i na włączonym samym alarmie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 19:12   #18
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Myślałem że mnie ten temat nie dotknie, a tu samohód postał 4 dni i dziś w piaty dzień zonk ,zero prądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Samochód stał w nieogrzewanym garażu, wprawdzie aku ma już 3 lata, ale pierwszy raz mam taki problem, no może poza tym ze wcześniej wystarczyło się pobawić radiem nawet 10 minut przy wyłączonym silniku i już wywalało komunikat o rozładowanym aku, ale odpalał zawsze. Teraz się ładuje ,a jutro sprawdzam z moim elektrykiem jego kondycję i pobór prądu gdy wszystko jest wyłączone jak i na włączonym samym alarmie.
ja odebrałem nowe auto z salonu w grudniu 2009 (więc mniej niż 3 lata) i w lutym 2010 po 3 dniach postoju - tylko ford pomoc było w stanie odpalic mi auto.
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 15:32   #19
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

No i jestem po wymianie akumulatora, ogólnie jak zwykle w fordzie nie jest to takie proste, stary do tej pory nie chce się naładować, jest na jakieś 70% sprawny, trochę szybko bo wytrzymał tylko 3 lata, ale w sumie to diesel.Wymieniłem na Boscha silver S5 czy coś takiego, oryginalny ma 80 ah ten ma 74 ah,ale myślę że wystarczy, mierzyliśmy z elektrykiem pobór prądu , tyle że przy wyłączonym alarmie i centralnym, wyszło 0,05 - 0,06 A, czyli ponoć dobrze, spróbuje jeszcze zmierzyć przy włączonym alarmie i centarlnym ,ale myślę że w moim przypadku winny był po prostu aku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 20:03   #20
kcieslik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał mondek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
średnio raz na miesiąc mój Mondek potrafi mnie nie miło zaskoczyć. Dokładniej mówiąc przynajmniej raz w miesiącu daje o sobie znać rozładowany akumulator. Co więcej auto jest eksploatowane codziennie i nie stoi na parkingu dłużej niż 12-15 h.
Wystarczy go odpalić na kablach i zrobić nim niedużą rundkę żeby powrócił do normalnego działania. Ostatnio zrobiłem nim trasę 800 km i 3-4 dni później padł aku... Teraz pytanie co sprawdzać... Pojemność akumulatora? Ładowanie? Czy mamy tu jakiś problem z nierozłączającym się przekaźnikiem, modułem?
Dziwi mnie to że dzieje się to w podobnych odstępach czasowych od 4-5 miesięcy
pozdrawiam
Znajomy miał podobny problem i u niego była to wina alarmu.
teraz mam identyczy problem....
Alarm został całkowicie zdeinstalowany, oryginalny akumulator został wymieniony, ASO zrobiło przegląd elektryki (sprawdzało akumulator i pobór prądu powiedzieli że wszystko działa jak należy)
No i teraz nie mam pojęcia za co się zabrać. Dodam że ostatnio problem ustąpił na kilka miesięcy i już się cieszyłem że mam spokój... niestety od dwóch miesięcy wrócił i co około 2 tygodnie muszę odpalać go z kabli.
Czasami upływ prądu jest na tyle duży że wystarczą 4 godziny żeby nie dało się już odpalić samochodu.
Z tego co poczytałem to zostaje już tylko do sprawdzenia czy nie blokuje się mechanizm zamykania drzwi. A może macie jeszcze inne sugestie?
kcieslik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.